Sizce bu diyet nasıl

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve aloneman5 tarafından 15 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. aloneman5

aloneman5 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben 15 yaşındayım boy:1.67 kilo:85 aşırı kiloluyum body e yeni başladım birkaç gün önce internetten şu diyeti buldum uygulamalımıyım yoksa fazlamı ağır ayrıca kilo verirken kaslar erirmi

Sabah : Bir tabak doğal yoğurt/veya, 200-250 ml süt /veya 100 gr yağsız beyaz peynir/veya 2 parça jambon, 1 adet meyve (meyve suyu olmamalı), tatlandırıcılı çay veya kahve
    Öğle : 150 gr et veya 200 gr balık yağsız balık veya 4 parça pişmiş jambon, veya 2 adet haşlanmış yumurta, 200 gr sebze yemeği, Yeşil salata, domates, havuç, salatalık (1 çay kaşığı zeytinyağı ile)
    Akşam : 150 gr et veya (1-2 parça soğuk et) 200 gr buğulama balık veya 3-4 parça somon füme 200 gr haşlanmış sebze; (patlıcan, mantar, kereviz, yeşil ya da kırmızı biber, kabak, ıspanak, kuşkonmaz)

Şu diyeti yapacaktım ama onda kilo almak isteyenler için dmeiş altt****ilo vermek isteyenler karbonhidratt değerlerini azaltsın demiş ama hangisini ne kadar azaltacağımı bilemedim
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html

Yardım ederseniz sevinirim.
    İyi Forumlar...

2. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    bende 86 kiloydum. hemen hemen bu diyete benze bir diyet yaptım. ama ara öğünlerde yağsız süt ve elma yedim. akşam , makarna, pilav yok. 4 ay boyunca kola,hamurger,kebap türü seşler yemedim. 2,5 litre su içtim. yağlı yiyecekler yemedim. havuç yemedim çünkü şeker var. akşamları sebze yemeği bir dilim kepek ekmek ve yağsız yoğurt idealdir. sabah kahvaltısında 3 adet yeşil biber, keperk ekmeği yağsız beyaz penir, yağsız kaşar uygundur. öğlen yemeğinde ise yağsız yiyecekler, karbonhidratı az yiyecekler yiyebilirsin. zaten zayıflamadaki olay yaktığın kaloriden azını almak, yağ yememek. kas zayıflamasına gelince net bir şey diyemem çünkü alacağın bu besinler ile spordan sonraki karbon hidrat ve protein miktarı az gelebilir. salona gidiyorsan ölçüm sonucuna göre hocan diyet listesi versin. ayrıca 15 yaşında ve daha gelişme çağındasın bence hocanla görüş besinlerini kısma derim.

3. aloneman5

aloneman5 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önerilerinize çok teşekkür ederim.Salondaki hocanın pek anladığı söylenemez bana sadece sebze ye makarna pilav vs. yeme dedi liste vs. vermedi.Dediklerinize göre uygulayacağım.
    Tekrardan teşekkürler

4. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    bence ozaman şöyle yap. kas oranını düşünme istediğin yada belirli bir kiloya kadar. ne zaman kilon ideladir ozaman tavuk, balık, süt, yumurta ve bunun gibi protein + karbonhidrat la beslen. zaten 5 kilo-10kilo kas vermen mümkün değil. kolay gelsin.

5. aloneman5

aloneman5 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Pek sizce şun hali uygunmudur

Kalkış : Pekmez ya da bal ve 20-30 gram kadar lor peyniri.

Sabah
    200-250 ml süt
    1 adet meyve
    kepek ekmeği
    yağsız beyaz penir,

Ara:
    yağsız süt ve elma

Öğlen:
    2 adet haşlanmış yumurta
    200 gr sebze yemeği
    Yeşil salata, domates, havuç, salatalık (1 çay kaşığı zeytinyağı ile)

Ara:
    yağsız süt ve elma

Akşam:
    sebze yemeği
    bir dilim kepek ekmek
    yağsız yoğurt

6. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    tabiiki idyetisyen olmadığımdan dolayı net bir şey söyleyemem ama bakıldığında uygun gibi görünüyor. yani kilo vermek için ama suyu ve sporu ihmal etmemen lazım. bun ikisi çok önemli. spora gideceğin günler kalkış zamanı alacaklarını alabilirsin. süt yağsız olsun %0,1 yağlı sütler var ondan al 1 kutu. sabah kalvatısının yanına yeşil biber al 2 yada 3 tane. aralarda elma, sonraki arada süt al. iksini birden alma . cunku gunde 1 litre süt içmiş olurusn buda gaz yapabilir. yağsız yoğurt devamlı ye sorun çıkmaz.sebze yemekleri uygundur. ama mesela zeytinyağlı fasulye yersen sadece tanelerini ye. suyuna ekmek banma :) 1 adet karnıyarık yiyebilirsin yağsız. köfte olur 4 ad ama yağsız. öğlen güzel bir menü ama hergün 2 yumurta yiyebilirmisin orası sana bağlı. bir gün yumurta ye, diğer gün 1 orta boy haşlama patates ye tuzsuz, diğer gün, 6 kaşık yağsız ve tuzsuz makarna ye. mesela öğlen sebze yemeğin var ise akşama sebze yerine köfte, makarna ye ki tek düzey beslenme olmasın. ben bu şekilde kilo verdim. ama senin metobilizman nasıl bilmiyoruz. o yüzden deneme yanılma yapmak lazım. cokmu acıktın mesela ki acıkıcaksız badem ceviz fındık ye ama fazla değil 4-5 adet. mesela p.tesi tartıl ve başla, 1 ay sonra tartıl.

Sayfayı Paylaş