Sizce beslenmem nasıl?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mertcvk tarafından 13 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mertcvk

mertcvk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkdaşlar,

16 yaşındayım ve 65 kiloyum.Fotoğrafımı altta vereceğim.Fitness ta 1.5 saatlik bir çalışma programım var.Kol ve göğüs kaslarım az çok iyi ancak benim isteğim sixpack diye tabir ettiğimiz karın kaslarıdır.Alt karınım maalesef biraz yağlı.Amacım yağları kas yapmak.

Genel olarak beslenme programım (hafta içi);
    Malum okulum var.

Kalkış; 7.40

Kahvaltı; Helva,Reçel,Bal,Zeytin,Kaymak,1 yumurta.Reçel ve balı 3 dilim kızarmış ekmekle yiyorum.

Öğlen saat 14:00'de yarım ekmek arası kaşar ve tavuk salam.

Eve geliş: 16:00 / Geldiğimde normal akşam yemeğini yiyorum.Eğer tekrar acıkırsam saat 19:00 gibi çok az atıştırırım. / Ardından kuru yemiş,meyve gibi şeyler yerim.

Yardımları bekliyorum.

Son düzenleme: 13 Mart 2012
  2. mertcvk

mertcvk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yardımları bekliyorum

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Dostum beslenmen çok kötü.
    Sabah kahvaltın çok fazla şey içeriyor.Bal 1 çay kaşığı kadar ye , reçelde illa yiyceksen 1 çay kaşığı , helva yağlıdır yeme , 3 dilim ekmek mi? off niye çok ekmek yiyorsun.ekmek sayısını minimum miktarına indirmeye çalış ve kepek ekmeği veya tam tahıllı ekmek yemelisin.Ara öğünler koy , yarım ekmek arası kaşar , salam ve tavuk yazmışsın ekmeğe çok bağlısın ekmek tüketimini yok et öğlen öğünü en fazla 1-2 dilim ekmek yemelisin , salam tüketme hiç , kaşarda tüketme onun yerine lor peyniri gibi protein oranı iyi olan bir peyniri seç.Tavuk haşlanmış yemeyi tercih et.Tereyağından uzak dur.Atıştırmadan kastın ne bilmiyorum.Kuru yemiş olarka fındık ceviz badem üçlüsü hariç birşey tüketme ve bu üçlüyüde aşırı tüketme minimum miktarda en fazla 15 tane.Meyveyide akşam öğünü yapmak yerine ara öğünlere ufak ufak dağıt bence.Karın kası için karın egzersizlerine önem vermelisin , vücudun fazla yağlı değil ama genede haftada 1 gün cardio yapman yararlı olur kalan günlerde programını gerçekleştirirsin.

4. mertcvk

mertcvk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum ekmeği dediğin gibi azaltırım.Gidip 10 dilim ekmek yemiyorum en fazla 6 dilim.Ayrıca baya hareketli birisiyimdir.Neyse, 1 çay kaşığı bal benim neyime yeter anlayamadım.Bal çok yararlı bir öğün.Sonuçta 16 yaşındayım ve gelişme çağındayım.Balı gidip 1 çay kaşığına düşürmek bana yanlış geliyor.

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bal ne kadar yemeyi planlıyorsun ki dostum herşeyin çoğu zararlı , hergün 1 kase bal yiyen insan çok mu güçlü oluyor olarak bakıyorsun anlıyamadım.Ben hergün bir çay kaşığı kadar balı yulaf ezmemin içine akıtıyorum okadar 17 yaşındayım , bal gelişimine çok mu yarar sağlıyor benim kadar ye en fazla 3 çay kaşığı yemelisin bence , 6 dilim fazla değil mi? :D

6. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Adam zayifliktan kıriliyo sen hala ekmek yeme bal yeme diyon .d ye birader gelisim goruyosan devam gormuyasan arttir

7. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    yerinde olsam;
    3 yumurtalı yulaflı omlet yapardım.
    yanına yeterince lor peyniri
    tam bugdaylı tereyag-bal
    tamamdır :D

8. mertcvk

mertcvk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bir kase bal yiyim demiyorum.Sadece 1 çay kaşı kadar yemek yerine biraz arttırarak 2 kızarmış ekmek yemek daha mantıklı.Sonuçta hareketli birisiyim.Yediklerimi yakabilirim.Ancak yağları yakıyım derken güçten düşmek istemem.Sonuçta bal,helva enerji için önemli.Şu kış günlerinde hasta olmamak içinde birebir.

9. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    kasım ayında beri şeker alarak antremana cıkmıyorum.
    yeri geldi 45 dakika kardio sonrasında gögüs-ön kol antremanına girdim.

buradaki beslenmelerde basit şeker kullanan pek görmedim.
    yine de senin bilecegin birşey...

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ekmek yiyerek mi kilo almasını hedeflesin arkadaş ?Balıda fazla kaçırmadan yemeli evet haklısınız ama bu konuda ben bu spor ile uğraşmaya başladığımdan beri sabah kahvaltısında 3 çay kaşığı balı geçmedim.Geçmeyiceğimde kişisel görüşüm hiç birşeyi aşırı yememek ve ekmek yemenin yararlı olduğunu düşünmüyorum eğer ki doyuruculuğu olmasa öğlen ve akşamları 1 öğün yemeyide bırakırım kendi beslenmem için yazdım bence kilo alıcaksan böyle alma , antremandan önce ki 1:30 saat karbonhidrat yüklemesini daya 2 tabak yağsız makarna ye mesela antreman sonrası 1:30 saat sonrası haşlanmış tam bir tavuk , 5-6 haşlanmış patates , marul , yoğurt.Böyle öğünleri büyüterek ulaş kilo alma hedefin var ise.Ayrıca ben yukarıda kilo almaya çalışıyorum diye bir yazı görmediğim için öyle dedim kilo almaya çalıştığını bilmiyordum.

11. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    antreman sonrasında protein almaya çalış ben mesela salondan çıkarken annemi ararım yumurtaları ocağa koyar geldiğimde 3 yumurta yanında bol lor peyniri ve birazda tahin-pekmez reçel ekmek yerim.sonrasında akşam yemeğindede birşeyler atıştırıyorum.kahvaltımız seninle aynı sayılır.ben mesela artık okula 1 tane haşlanmış yumurta ve 1-2 patetes götürmeyi planlıyorum.antremandan 1.5 saat önce yersem daha iyi olabilir.aile olarak akşam yemeklerinizde neleri tercih edesiniz bilmiyorum ama senin beslenmem spor yapmayan birisiyle aynı sayılır.başarılar

Sayfayı Paylaş