Sizce beslenmem nasıl?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve vesrap1234 tarafından 23 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. vesrap1234

vesrap1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba. :) Geçirdiğim sakatlık sonucu çok kilo almıştım ve bu da sosyal hayatımı ciddi anlamda etkilemişti. Yaklaşık 1 sene önce spor yapmadan 106 kilodan 84 kiloya düştüm ve bunu 7-8 ay korudum. Daha sonra bazı şeylerin değişmesi gerektiğini düşündüm ve sağlıklı bir yaşamı şart koştum.

1.5 aydır cardio+ağırlık çalışıyorum düzenli olarak. İlk ayı ağırlıkları tanıyarak vücudu hazırlayarak devam ettim. Bu sırada 4.5 kilo yağ ve 0.7 kg kas kaybettim.

Şuan ki vücut indeksim:

17 yaş, 1.82 cm/75 kg,... %14.9 toplam yağ yağ

Vücut yağımı %7 ye indirmek istiyorum ve yaza kadar fit bir vücut için çabalıyorum. hazırladığım beslenme aşağıdaki gibi:

Sabahları: (07.45)

200 ml yağsız süt.
    75-100 gram lor peyniri
    1 dilim kepek ekmeği üzerine çökelek
    Domates
    4 yumurta beyazı, 1 sarısı

Okulda ve Antrenman Öncesi: (08.00-14.00)

Kepekli, Ton Balıklı Sandviç (11.00)
    500 ml Süt + Whey
    1 Adet Yağsız Tost (13.00)

ANTRENMAN (15.00-17.00)

Antrenman Sonrası: (17.00)

100 Gram Haşlanmış Tavuk Göğsü
    Su + Whey
    Pilav ya da Makarna
    Üzüm Suyu

Akşam: (19.30 - 20.30)
    100 Gram Haşlanmış Tavuk Göğsü ya da 7-8 adet Köfte
    Bol Bol Yeşillik + lor peyniri

Yatmadan Önce:

1 Bardak Yağsız Süt

Haftada 3 kez cardio, 3 kez ağırlık çalışıyorum. Dinlenme günlerim 1 ya da 2 gün oluyor. Önerilerinizi bekliyorum. :)

2. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Yatmadan önce içtiğin sütü çıkartmalısın bence.Sabah kahvaltıda içtiğin yeterli olur.Sütteki calsiumun gece uykuda salgılanan büyüme hormonunu yavaşlattığı söylenir.Kesin doğru olup olmadığı malum ama sen risk alma ben olsam çıkartırım yani :)

vesrap1234 bunu beğendi.
  3. vesrap1234

vesrap1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Mesajın için teşekkür ederim :)

Önerini dikkate alacağım. Benim kafama takılan bu diyet programı yağ yakımı için iyi bir program mı? Toplam kas kütlem 60 kg, yağ kütlem 14.9 kg.

Henüz whey almadım. Acaba whey kullanmadan vücut yağımı %9'a düşürdükten sonra mı kullanmaya başlasam ? Kullanmazsam çok çelimsiz olmaktan, fazla kas kaybetmekten korkuyorum. Yağ kütlesi de almak istemiyorum. Amacım yağ yakmak zaten. :)

Fazla hacim istemiyorum. Sert, sıkı, fit bir vücut için çabalayıp ömür boyu bunu korumak istiyorum.

4. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    wheyin ne old. bilmiyorum adını çok yerde geçtiğini gördüm,hayvan gibi yiyosun maşallah :)rahat 100 protein 300 karbon hidrat buluyordur

5. baronalpg

baronalpg Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    whey bir protein çeşididir hızlı anlamında .... merak etme aldığın proteini kulanırsan ve gerekli saat kadar antreamını yaparsan protein yağ yakmana olumsuz etki göstermez sadece fazla protein vucuttan idrar olarak atılır ve birazıda vucutta yağ olarak depolanır ama sen proteinini aldıktan sonra iyi basarsan bunları düşünmene gerek yok... :D

6. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız tasınmıstır.
    tasınma sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyurudan önce günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmaktadır. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş