Sizce böyle bir şey mümkün mü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ozzy tarafından 20 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=128565581

Linkteki adam en üstteki fotoğraf ve altındaki 4 fotoğraf arasında 3 ay süre olduğunu ve sadece supplement + diyet'le bu şekle kavuştuğunu söylüyor. Diyette bırakın kas kaybını hem kas kütlesini arttırmış hem de mükemmel bir definisyona ulaşmış.

Uyguladığı diyet temel olarak yoğun supplement, patates, yulaf, tavuk, balık, badem ve biftekten oluşuyor. Antrenman programı ise Layne Norton'ın güç ve hipertrofi programı. (forumda daha önce bu programı paylaşmıştım Layne Norton diye arayarak bulabilirsiniz)

Açıkçası bana pek inandırıcı gelmedi siz ne dersiniz?

2. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    12 haftada o göbekten o karın kasları çıkamaz...

3. Mstyy

Mstyy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Burdaki Adamda Zaten vücüd var ilk resim me dikatli bakarsanız evet yapa bilir sadece yagları yakmış asıl gerçek haline dönmüş yapabilir bence

4. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    O başlığı daha önce de incelemiştim.

Adam 2003'te Bodyspace'e katılmış. Ve zaten ilk resimdeki hatlarından (trapez vs) daha önceden beri bunu yaptığı ortada. Belli ki bulk olmuş veya bilinçli olarak yağlanıp bu yağları yakmış. Altyapısı olan birisinin o göbeği eritmesiyle, senelerce spor yapmayıp, kaslarını çalıştırmayan birisinin (ki yeni başlayanlar genelde bu durumdadır) yağlarını yakması bir değil haliyle.

Bunu Kris Gethin de yapıyor. Kris'in programına bakarsanız o da başlangıçta kilolu ve yağlı (bulk olmuş durumda iri yarı bir adam) ancak ilk antreman gününü izlerseniz, çok ağır kilolara girebiliyor kolayca. Ondan sonra da bakın 3 ayda böyle transforme olduk, siz de olabilirsiniz diye dolaşıyorlar.

Zaten spor yapıyorsanız, metabolizmanız ve beslenmeniz belli bir seviyeye gelmişse çok sıkı bir çalışma ve doğru beslenme, supplementler ile imkansız birşey değil diye düşünüyorum.

Son düzenleme: 21 Ocak 2011
    ilbilge_11 bunu beğendi.
  5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    resimdeki kişide temel olarak vucut mevcut zaten. bel ve aptominal bölgesini geliştirmiş. 12 haftada sıkıbir definasyonla bence böyle bi vucut inşa edilebilir.

6. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    12 hafta dediğiniz koskoca bi 3 ay. 3 ayda o göbek gayet rahat gider.

7. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    Dürüst olmak gerekirse böyle bir vücut o haldeyken 3 ayda bu hale gelmesi sadece suplementlerle olacak iş değil (kaldiki kullandığı supplementlerde ahım şahım ürünler değil) Şimdi Bazı arkadaşlar diyorlar 3 ayda o göbek gider diye evet doğrudur o göbeği 3 ayda düz hale getirmek zor iş değil FAKAT dikkat çekilmesi gereken nokta şu. o göbeği 3 ayda düz hale getirmek zor iş değil karın kaslarını çıkarıp üst bölgelere kas eklemek ölçü kaybetmeden birde ve o diyetle ? biraz işin içinde bişeyler var gibi geldi bana :)

8. TeFo

TeFo Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Tamam temel mevcut ama 12 haftada o karından o kas nasıl çıkar :)

9. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    Liposuction yaptırsan bile öyle karın kasların çıkmaz o kadar zamanda :)

10. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    zaten bi kas kütlesi var adamda sadece define olmuş muhtemelen son fotonun çekildiği günler su bile içmemiştir

11. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    arkadaşlar define olmuş diyorsunuz kas kütlesi var diyorsunuz adamın gögüsleri bile o kadar kas kütlesi yok kaldıki ne sporcular var adamlar ne kürlere girdikten sonra o hallere gelip yarısmalara katılıyorlar (tabiki kısa sürede sonuc almak ısteyen arkadaslarımız). tabi doğal yolla katılan yarısmacılarımızda var ama o kadar kısa surede defıne olamıyorlar... Ayrıca ordaki göbek bulk bi göbek degıl. üst tarafda kas kütlesi olmasına ragmen adam göbege bellıkı hiç çalısmamıs tek bir dilim baklava bile görunmuyor. bulk insanların fotograflarını karın kaslarını biliyoruz (-ki yarısmacılar harici) çünkü bu adam ilk defa bu hale gelıyor. yarısmacılarımız karın kaslarının üstüne bulk oluyor gobeklı olsa bıle ustunde belırgın bir oranda kasları gozukuyor. biraz mantıklı dusunelım. ayrıca bu sporu yabancı bır ulkede yapan bırı için steroid türkiyeden daha cok kullanıslı ve daha serbest ve daha rahat bulunabıliyor.. ( yanlıs anlasılmasın steroid var demıyorum. 3 ayda bu kadar vücudu bu hale o kadar suplement ve diyetle yapamaz diyorum)

gurur bunu beğendi.
  12. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Karın kaslarına hiç çalışmamış diyorsunuz da, göbekten hiçbir şey gözükmüyor. Üstelik sadece göğüs değil, kol, trapez bunlar da mevcut.

Göbek konusuna gelince, normal bir göbek değil, sarkma yok, full şişlik. Vücutla hiçbir orantısı yok.

Tamamen bira göbeği.

Her gün alkol, özellikle bira tüketip, sonra birden bunu kesip, 3 ay intense çalışırsanız, o şişlik gidecektir diye tahmin ediyorum. Çünkü adamın vücut yağ oranı zaten çok yüksek değil diğer bölgelerle kıyaslandığında, sadece göbekteki şişlik yokedilmiş. Karın kaslarının da muhteşem define gözüktüğünü söyleyemeyiz.

13. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    Herkes kendini birşeylere inandırmaya çalışıyor birileri bir kaç foto koyup boyleydım böyle oldum diyor. ve diger herkeste bunun üzerine kafa yoruyor. fotoları koyan adamda karsılarına geçip kah kah guluyor.

biraz mantık biraz akıl herkes bu adamın 3 ayda boyle olamayacagını dusunur. hiç bişey bilmeyen bir adam getir oda aynı şeyi söyler. En kral bodyci yi getir oda aynı şeyi söyler + ne emekler verilip bu hallere gelınıyor. Bu işin içinde olan herkes bunun içinde bir kür oldugunu yada daha uzun sürede oldugunu kavrayabılır.

Ne üzerine Kimi savunuyorsunuz Neyi savunuyorsunuz ?

Yabancı ülkede yasayan birisi ?
    Steroidin çoğu yerde satıldıgı ve kolayca bulunabildiği bir kıtada yaşayan birisi ?
    Hiç ama Hiç tanımadığımız Birisi ?

İnsanları Kendi Yalanlarıyla yalnız bırakmak gerek bazen. Yabancı forumlardaki adamlarında oha nasıl yaptın falan diyip teşekür edip bilgi almaya çalısması...

Ne ilginçtirki Güzelim Türkiyemizde 3 ayda oyleyken boyle olan ve foruma bu resımlerı koyan kımse yok ? neden acaba ? bi düşünmekte fayda var ...

Bu kadar kısa sürede bu kadar define olunsaydı insanlar 1 senede yarısmalara girerlerdi. Birde bu açıdan bakmak lazım. Sporcularımız 5-6 sene çalısıp ve yaptıgı kürlerle yarısmalara katılıyorlar.

SADECE BİRAZ MANTIK ...

14. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Bahsettiğiniz adamın dönüşüme başlamadan önceki vücut yağ yüzdesi %14, en azından kendisi böyle söylüyor. %14 yağ oranlı bir vücutta o şekilde bir göbek olur mu sizce? Mantık diyorsunuz, buyrun mantık. Bira göbeği olduğu aşikar.

Adam 2 dönüşümden bahsediyor. Birinci resimdeki ilk hali, sonra ikinci resimdeki haline dönüşmüş. İkinci resimdeki yağ yüzdesinin %6-7 olabileceğini ancak ölçtürmediğini söylüyor.

Bahsettiğimiz şahıs BB.com'da çalışan bir insan. Hatta oranın forum admini bile bu arkadaşı yakından tanıyorum, bu programı kesinlikle deneyin, ilk sonuçlar oldukça başarılı vs yazmış. Yani bir profesyonel. Sevgilisi de kendisi de şu anda profesyonel olarak çalışıyorlar, profesyonel olarak çekilmiş fotoğraflarını da inceleyebilirsiniz.

Bu başlıktaki ilk mesajımda da, bu adamın, o başlığı açmadan 7 sene önce foruma kayıt olduğunu belirtmiştim.

Steroid kullanmış veya kullanmamış olduğunu düşünmek sadece bir teori. Bana sorarsanız steroidsiz de yapılabilir. Adam zaten her türlü supplementi deneme imkanına sahip. O başlıkta da yazmış. Bugün yeni bir ürün geldi, şöyle bir ürün, denedim, etkili, yöneticilerle toplantı yaptık vs. şeklinde günlük tutmuş.

Yani elinde her türlü supplement imkanın var, zaten alt yapın var, profesyonelsin, sevgilin ve aynı zamanda antreman partnerin de bir profesyonel, bahsettiğimiz göbek normal-sıradan bir göbek değil, bariz bira göbeği. 3 aylık bir dönüşüm neden mümkün olmasın. 90 gün her gün köpek gibi kardiyo yaparsanız, disiplinli bir program ve sert bir diyet takip ederseniz, istediğiniz supplement takviyesine de erişebiliyorsanız yağ oranını düşürmekte ne var. Üstelik kendisi ilk dönüşümde kas da kaybettiğini ancak yağ yaktığı için vücudunun kaslı gözüktüğünü yazmış.

Yurtdışında steroide ulaşma imkanınız fazla diye her insan steroid kullanacaktır şeklinde bir kaide yok. Ben kullanmamıştır diyorum, sen kullanmıştır diyorsun. Herkes fikrini beyan ediyor, bu kadar tepki gösterilecek bir konu değil.

15. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    Tabi düşüncelerine saygı duyuyorum ama bence kürlü bir vücut :) karar herkesın dicemde kim için neyi tartışıyoruz :)

Ayrıca şunu hatırlatıyım,

Çok karsılastıgım insan. adamlar deli gibi vücut yaparlar ve kür yaptım demezler :) %80 i öyle...

konuya burda nokta koymak lazım kür lü yada kürsüz görusler geldi.

Ama ben Kesinlikle ve kesinlikle bu adamın bu suplement ve bu diyetle 3 ayda bu hale geldıgıne inanmıyorum...

haaaa yapılabılırmı ????

belki...

16. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    ben define olmuştur derken kür yoktur demedim ki :D
    bide şunu belitiyim define 45cmlik bi kol bulk 50 cm koldan kalın ve büyük görünür,
    helal olsun adama güzel vücd çıkarmış

Sayfayı Paylaş