siz siz olun..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve sovereign tarafından 12 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    bilinçsiz ve düzensiz spor yapmayın arkadaşlar..
    haziran başında 60 kiloydum.73-74 oldum çok iyi bir görüntü yakaladım kısa bir sürede.sonra spor salonu kapandı gittiğim.keyfi tatil yüzünden,adam 2 hafta dedi bir ay hafta açmadı.sonra yeniden başladım.ramazan girdi araya.şimdide kurban girdi.gene yalan oldum yani.
    1 hafta çalışmayınca sönüyorum ben resmen.4 gün ara verdim dips haraketim 0landı.enseden barfiks hiç yapamıyorum 5-6 tane çıkartıyodum.tam yeni yeni yapmaya başladım bunları şimdidkurban:)
    bunlar dışında bir tek gün dahi aksatmadım.başladıgımda hafif bir göbeğim vardı o kadar.şu an eski giydiğim pantolonlar sıkıyor.nası bu kadar bel yağı yaptım ve göbek farkında değilim.
    işte bu noktada bilinçsizlik ortaya çıkıyor.
    dışarıdan üstümde kıyafet görenler varken antreman zamanları vücudun iyi diyor fakat ben üstümü çıkartamam kumsalda şu an.
    ne yapıcam inanın en ufak bi fikrim yok.nası bu hale getirdim belimi ve göbeğimi.hiç bi zaman aşırı yemek yemedim çok yağlı yemedim.haftada bir iskender yerim onuda yemiyorum bayadır.

şu an kol filan kalmadı.dahada yağlandım.sırt kasları nereye kayboldu en ufak bi fikrim yok :) spor yapmadanki halimle en iyi zamanımdaki fotoğrafımı koydum en sona birleştirip
    ciddi anlamda definasyon düşünüyorum şu an.bu vücutla mı diceksiniz.evet bu vücutla.yağsız olup baştan başlamak istiyorum herşeye.
    fikirleriniz benim için çok önemli arkadaşlar.saygılar

Ekli Dosyalar:

• öeh.JPG
      öeh.JPG
      Dosya Boyutu:
      11,2 KB
      Görüntüleme:
      469
    • 1.JPG
      1.JPG
      Dosya Boyutu:
      13,8 KB
      Görüntüleme:
      439
    • 455.JPG
      455.JPG
      Dosya Boyutu:
      26,7 KB
      Görüntüleme:
      461
  2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    neden definasyon düşünüorsun şu an?...sence, vücuda kütle katmadan, hatları belirginleştirmeden, definasyonun bir anlamı kalır mı?..bence kalmaz...yapman gereken iyi bir antrenman düzeni oluşturmak, bu kadar moralini bozmana gerek yok, antrenman ve beslenme düzenin konusunda da, elimizden geldigince gereken yardımı da yaparız..kısacası definasyon bu vücut için cok erken..zaten istesende, definasyon yapamazsın, o bilinci daha tam oturtamamışsın sen..

vücuduna gelince, ii yol katetmişsin ve bence iyi görünüyorsun, daha da kütle kazanmaya elverişli bir yapın var..omuzların dikkatimi çekti, göğüslerden çekecek gibi dursanda, onu da halledersin zamanla..şimdilik, yoluna devam etmelisin..

sovereign bunu beğendi.
  3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    D. Wolf'a kesinlikle katılıyorum.
    Definisyona girme ve daha sonra baştan başlama çabaların sana çok önemli birkaç ay kaybettirir.

Definisyon demek kas hatlarını belirginleştirmektir.
    Definisyondan kastın sadece yağ yakımı ise de resimlerden gördüğüm kadarıyla böyle bir ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum veya ilk önceliğin olmamalı.

Kas hafızası ve edindiğin tecrübe sayesinde çok rahat bir şekilde kısa dönemde eski kütlene ulaşırsın.
    Hiç moralini bozma.

Ancak bu yaşantın sana şu açıdan ders olsun:
    Bu spor çok büyük bir disiplin gerektirir, fedakarlık gerektirir.
    Bu sporun senden beklediği disiplini uzun vadeye yayamazsan sana son derece nankörlük yapar ve verdiklerini geri alır.
    Ancak disiplini ara sıra gevşetsen de tamamen ipleri salmazsan, senin ona verdiklerinden çok daha fazlasını alırsın ondan.

O nedenle bu tecrüben sana bu sporu yaşam şekli yapman için bir fırsat ve işaret olur umarım.

sovereign bunu beğendi.
  4. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    ikizde çok sağolun arkadaşlar..gerçekten yazdıklarınız benim için çok önemli.tecrübe kazandım evet ama biraz kötü bir tecrübe oldu:) yağ yakma olayını kafamdan çıkardım.
    benim anlamadığım olay ben 1 sene boyunca fast food'la yaşadım spora başlamadan önce ve zamanlar çok yağlı biri değildim.şimdi nası bu hale geldim? d.wolf gibi kollara sahip olabileceğime inanmıyorum öyle bi hedefimde yok zaten fit bir vücut istiyordum birden böyle olunca moral 0 landı gerçekten

5. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    Bence boşuna bozuyorsun moralini. çok kötü görünmüyorsun. ayrıca göbek ve yanlarda o derece yağlı değil. sen göbek ve yağlanma görmemişsin :)
    Arkadaşlarında dediği gibi moralini bozmadan, disiplinli ve araştırıcı bir yapıda çalışırsan istediğin ölçülere ulaşacağın kanaatindeyim.

sovereign bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş