siyah noktalar

Konusu 'Kadınlara Özel - Güzellik' forumundadır ve ROSEE(LA) tarafından 2 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. ROSEE(LA)

ROSEE(LA) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ARKADAŞLAR bu siyah noktalarla başımız dertte ya :(istediniz kadar peling yapın yada bant kullanın yine oluşuo bu siyah noktalar acaba kalıcı bi çözüm varmı bildiniz .. acaba neden oluşuyo bu siyah noktalar..beslenmeyle bi alakası oldunu sanmıyorum ben...:(

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  3. ROSEE(LA)

ROSEE(LA) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben siyah noktalar için bi çözüm duydum..pelingden sonro yüze bi buhar banyosu yaparsak tertemiz bi cilde sahip oluyosunuz..buhar banyosu etkili..

4. ebruka2005

ebruka2005 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bide maske kullanmakta baya etkili , ben ınnova marka maske almıştım bi kaçgün önce dün akşam yaptım ..
    çok fazla bu tarz tavsiyeler bulunmam açıkcası çünkü cilten cilde değişiyo , inanın baya etkili bi maske , ilk kullanımda bile baya arındırdı siyah noktalarımı haftada bir yapıldığında sanıyorum gerçekten yok edecek .

5. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    arındırıcı yüz yıkama jeli ve ardından arındırıcı tonik kullanmak ta baya etkisini gösteriyor. sabah akşam düzenli kullanınca fark görebiliyorum fakat dediğin gibi yine de %100 geçmiyor bunlar. başa bela gibi bişey...

6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Genel olarak yağlı ciltlerde oluştuğundan dolayı alkolsüz tonic tercih et. Haftada iki kez buhar banyosu, ve her sabah-akşam karma ciltler için sabun, tonic, su bazlı nemlendirici kullan. Özellikle tonic cildi sıkılaştırmasıyla siyah noktalar için iyi ama denildiği gibi sürekli temizliğe dikkat edilmeli.

7. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    benim cilt tipim karma olduğundan dolayı heralde,evde her türlü maske yapıyorum ve hiç bir şekilde cildime zararı dokunmuyor..

ben size bir tarif veriyim;

1 yumurtanın akı
    1 çay kaşığı toz şeker
    1 çay kaşığı zeytinyağı
    yarım limonun suyu

hepsini karıştırıp her duş öncesi haftada 1 kere yaparsanız pırıl pırıl parlar cildiniz,denemesi bedava;)

Azi, bgirl beatrix ve yiğitcanharmancı bunu beğendi.
  8. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    denenebilecek başka bir doğal alternatif..şahsen henüz deneme fırsatı bulamamış olsam da methini çok duyduğum bi maske..

1 yumurta akı
    2 tatlı kaşığı süt
    4 tatlı kaşığı mısır unu karıştırıyorsunuz..bu katı kıvamdaki karışımı şikayetli bölgeye uygulayıp kuruyana kadar (15-20dak.) beklettikten sonra ovalayarak yıkıyosunuz..

deneyen olursa umarım memnun kalır..

eklemeden geçemiceğim şeyler var..
    daha önce burda paylaştığım doğal yöntemlerde de olduğu gibi:

**lütfen bu tarz şeyleri cilt tipimizi,cildin dost ve düşmanlarını bilmeden körü körüne kullanmayalım..cildinize neyin dokunabileceğini yada hangi seçimin doru olacağını bilmiyorsanız lütfen elimizin altındaki arama motorlarını kullanarak sanal ortamdan bilgilenmeye ve insanların yaptığı yorumlardan yararlanmaya çalışalım..zira bu maskeler doğal diye herkese uyacak yada hiçbir zararı olmayacak diye bi durum yok
    **mısır ununun nası bi etkiye sahip olduğunu bilmiyorum o yüzden onla ilgili çok konusamıcam ama genel anlamda(kullanacağınız tüm doğal maskeler için) yüzünüzde rahatsız edici bir his uyandırırsa vakit kaybetmeden yıkayın.
    **bu maskenin peeling(soyucu) etkili oldunu okumustum..o yüzden bunun hemen ardından baska bi cildi soyucu ürün kullanmassanız iyi olur.
    **yine bir gözlem olarak..yumurta akının cildi kurutucu bi etkiye sahip olduğunu biliyorum..her ne kadar yumusatıcı etkisi olan sütle karıştırılsa da lütfen kuru cildi olanlar dikkatli uygulasın bu maskeyi..

kujum bunu beğendi.
  9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    offtopic
    "sadbuttrue tekrar aramızda gördüğüme sevindim..katkılarınızın devamını bekliyoruz ;)"

10. qazx

qazx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    buhar banyosundan sonra yoğurt ve limon suyundan yapılan maske iyi geliyor.. kozmetik ürünlerinin kullanılmasnı benimsemiyorum.özellikle clean and clear in siyah nokta temzileyicisi ve avonunn toniğinden sonra siyah noktalarımdan kurtulmayı bırakın cildimde kocaman gözenekler oluştu..şuan gözenekleri kapatmanın yollarını arıyorum.. benim gibi siyah noktadan kurtulayım derken daha beterine bulaşmayın..

11. handanna

handanna Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar yüze limon sürmek özellikle akneli ciltlerde büyük hasara yol açar. delikler olusturur. bunun yerine 2 bardak kaynayan suya 2 çorba kaşığı elma sirkesi koyup buhar banyosu yapın süper bir arındırıcıdır. ayrıca alkollü tonikler yerine saf gül suyu kullanmanız inanılmaz bir sıkılaştırma sağlayacaktır üstelik çok ucuz.thums:
    Bir de kendi kullandığım TCA peelingden bahsetmek istiyorum
    Bir cilt hekiminin açtığı forum sitesinde okuduktan sonra alıp kullanmaya başladığım %15 TCA peelingin özellikle burnumun üstündeki siyah noktalarda ve günes lekelerinde inanılmaz faydasını gördüm. diyebilirim ki ilk seansta bile %40-50 civarı netice elde ettim:lol: üstelik evde yapiyorum ve dermatologlar seans başı 70-80 TL alıyorlarken ben internet üzerinden 83 TLye aldım ve sanırım 10 - 12 seans gider.
    Benden söylemesi:D

12. alican476

alican476 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ilk önce bi cilt bakımına gidip temizlet cildini
    Eve yıkama jeli + tonik + nemlendirici al sabah kalktıgında ve akşam yatarken sırasıyla yaptıgında hiçbişey kalmicaktır.

Sivilce sorunu varsada kil maskesi öneririm =)

13. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Her gece uyumadan önce arkadaşın tavsiye ettiği gibi gül suyu kullanıyorum. Bence gayet etkili tüm yüzümde varsa 1-2 tane siyah nokta var. Eskiden en çok burnumun üstündekilerden şikayetçiydim. Denediniz mi bilmiyorum ama tehlikeli bit yöntem var. Normal makası iyice dezenfekte edip keskin taraflardan biriyle burnumu iyice kazıyordum(tam kelimesini bulamadım). Kesinlikle burnumun üstündeki gözeneklerden yağ ve siyah nokta fışkırıyordu:) Ayrıca bir kez makas yan kaydı ve 5 cm lik bir kesik oluştu burnumda. Tehlikeli bir yöntem ama bunu uygulamıştım kesinlikle işe yarıyor.

14. alican476

alican476 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Sivilcelerin ucunu traş bıçağıyla kesip içini boşaltıp kolonya ile kesiodum bnde :)

Hocam seninle pek normal değiliz :)

15. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Aman deyim maceraya atılmanıza gerek yok :)
    Etkili ve kaliteli bir ürün olarak

Sebamed Likit (Liquid Face & Body Wash)

Yüz, vücut ve makyaj temizliğinde güvenle kullanılır. Cildi tahriş etmeden derinlemesine temizlerken cildin doğal nemini korur. Ciltte hücre yenilenmesini hızlandıran Allantoin ve doğal bir nemlendirici olan Saccharide isomerate(Pentavitin) sayesinde cildi nemlendirir.Makyaj temizliğinde suya dayanıklı rimel haricinde tüm makyajı ciltten uzaklaştırarak,gözeneklerin nefes almasını sağlar.Ayrıca aşağıda belirtilen branş ve hastalıklarda tedaviye yardımcı ürün olarak kullanılır.
    Dermatoloji: Egzama,Akne, seboreik dermatit, Mikotik enfeksiyonlar (Candidiasis, Tinea pedis, Tinea ingualis vs),Bakteriyel enfeksiyonlar (Erizipel, İmpetigo, Folliculite, İntertrigo, Furonkül vs),Ter bezi disfonksiyonları (Hiperhidrosis, Hipohidrosis, Maliaria rubra),Diabetes Mellitus’ta görülen dermatomikozlarda (mantar hastalıklarında

16. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Clean&Clear ın ürünlerı cok başarılı.benım burnumum yanlarında,dudaklarımın kenarında ve çene kısmımda baya bir vardı.clean&clear ın yüz temızleme jellerı,siyah noktajelleri ve tonikler sayesinde kurtuldum.ayrıca suan forumda okudugum bır yazıdakileri uyguluyorum: zeytinyagı-limon suyu-yogurt
    Yaklaşık 1 aydır hıc cıkmıyor.

17. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Sivilceler daha ciddi boyutta ise exfoliac tercih edilebilir. Ben özellikle sırt için kullanmıştım 2 aylık bir kullanım ile faydasını gördüm.

darknesssword bunu beğendi.
  18. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Düzeltme:
    Faydasını artık göremiyorum! İşin aslı beslenme ve vücudun alışma süresi ile alakalıymış! O yüzden içeriği daha doğal ürünlere yönelmekte fayda var.
    (alıntıyı paylaşıyorum.)
    SIRTTAKİ SİVİLCELER VE TEDAVİSİ
    Sivilceler genelde yüzümüzde çıkar fakat bazı kişilerde sırt bölgesinde de sivilcelenmeler görülür. Sivilcenin pekçok nedeni olabildiği gibi asıl neden deri altında biriken bakterilerdir. Bu bakteriler yağ bezelerinin tıkalı olan kanallarından girerek tıkanmış olan yağ bezlerinde iltihaba yol açar. Yağ bezlerinin salgıladığı sebum denilen madde ile birleşerek akne sivilce oluşumuna neden olur.
    Sırttaki sivilcelerin tedavisi:
    Eğer uzun süre geçmeyen sivilceli bir cildimiz varsa bir doktora başvurmalıyız. Dermatolog doktorumuzun tedavi yöntemleri eksiksiz uygulandığında iyileşme olacaktır.
    Dermatoloji Uzmanınız A vitamini ve benzol peroksit içeren ve yağ bezlerinin tıkanıklığını açan ve bakteri üremesini engelleyen krem, jel ve losyonlar reçete edebilir. Bu ürünler ciltte kuruma ve soyulmaya yol açarlar. Dermatoloji uzmanı bu ürünlerin doğru kullanımı ve yan etkilerinden korunmak için gerekli bilgileri size belirtecektir.
    Antibiyotiklerde akne tedavisinde deriye uygulanabilir. Bu ürünler daha şiddetli akne vakalarında kullanılır. Kist dediğimiz deri altında ağrılı kitleler var ise dermatoloji uzmanınız bu kistlere kortizon enjeksiyonu yapabilir. Doktorunuz sivilcelerinizin içini boşaltabilir ve siyah ve beyaz noktalarınızı temizleyebilir. Kendi kendinize sivilcelerinizi patlatmayın veya sıkmayın. Sivilceler sıkıldıklarında daha kırmızı ve şiş hal alırlar ve iz bırakırlar.
    Ağız yolu ile tetrasiklin, doksisiklin ve eritromisin içeren antibiyotikler sıklıkla orta veya şiddetli akne hastalarında özellikle sırt ve göğüs bölgesinde çok sayıda aknesi olanlarda kullanılır. Antibiyotikler yağ bezindeki bakteri sayısını ve derideki kızarıklığı direk olarak azaltır.
    Doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda sivilceler anlamlı oranda iyileşir, bu nedenle doğum kontrol hapları akne tedavisinde kullanılabilir. Doğum kontrol haplarının antibiyotiklerle birlikte kullanımının, doğum kontrol haplarının etkinliğini azalttığı bilinmelidir. Doğum kontrol hapları nadiren ara kanamalara neden olabilir. Eğer gebe veya emzikliyseniz veya gebe kalmak istiyorsanız bu durumu doktorunuza bildiriniz.
    Daha şiddetli olgularda diğer ilaçlar kullanılabilir. Kadınlık hormonu içeren ilaçların kullanımı erkeklik hormonlarının etkisini azaltır. Diğer bir ilaç ise, diğer tedavilere cevap vermeyen şiddetli sivilce olgularında kullanılan isotretinoindir. Hastalar bu ilacın yan etkileri konusunda bilgilendirilmelidir. Gebelerde ve bebekte önemli sakatlıklara yol açabildiğinden tedavi esnasında gebe kalınmamalıdır.
    Sırttaki sivilcelere bitkisel tedavi:
    Malzemeler:
    1 portakal,
    1 çay kaşoğı kabartma tozu.
    Hazırlanışı ve Uygulama:
    Bir adet portakalın kabuğunu rendelenir. Tamamen ezilir ve 1 çay kaşığı kabartma tozu ile karıştırılır. İçine bir kaç damla portakal suyu damlatılır. İyice karıştırıldıktan sonra sırtımızdaki sivilceli bölegeye yedirilerek sürülür. Yaklaşık 20 dakika kadar bekletilip ılık su ile masaj yaparak temizlenir. Bu bitkisel kür 4 gün aralıksız uygulandığında faydalı olacaktır.

19. gredi

gredi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi değinmem gereken birkaç önemli nokta var. Öncelikle eğer siyah noktalar için temizleme ürünleri kullandıktan sonra cilt gözeneklerinin kapanmasını hızlandıran bir ürün kullanmanız hayrınıza olur. Çünkü peeling vb ürünler cilt gözeneklerini açar. Bu işlemden sonra açık olan cilt gözenekleri o an için temizlenmiş olsa da herhangi bir kirin,yağın vs girmesine müsait durumdadır.
    Onun dışında içeriği ,aloe vera olabilir, cilt yenileyici-arındırıcı özelliğe sahip bir nemlendirici kullanmalısınız.
    Bu konuda verebileceğim bitkisel bir tarife gelince:
    *Kekik ve sarı kantaron bitkilerini birer tutam olarak bir buçuk su bardağı suya koyup altını yakın(cezve vb birşey tavsiye ederim). Daha sonra buharına yüzünüzü tutun, buhar gözeneklerin açılmasını sağlar. Su bir iki dakika kaynasın, sonra altını kapatıp buhar eşliğinde bu sudan bir pamuğa alıp T bölgesine masaj yaparak sürün. Çok sıcak olacağı için ilk anda biraz buharına yüzünüzü tutarak soğumasını da bekleyebilirsiniz. Daha sonra aktardan alacağınız gerçek gülsuyu ile tüm yüzünüzü temizleyin, veya maden suyu kullanabilirsiniz. Yağlı ciltler için gülsuyunu öneririm hem fazla yağı alır hem sıkılaştırır. Nem ve mineral ihtiyacı var diyorsanız da tabi ki maden suyu.

20. candice

candice Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    ben de peeling ve temizleme kreminden sonra (güya) sıkılaştırıcı tonik kullanıyorum ama ne fayda... ilk gün eyvallah da ertesi gün siyah noktalar yine eski yerlerini alıyor. gerçekten sıkılaştırıcı bir toniğe ihtiyacım var ama her markaya ve de her kozmetikçiye güvenemiyorum. her seferinde farklı ürünleri deneyeyim desem bunun cildime zarar vereceğine de eminim. anlayacağınız, şimdilik siyah noktalarımla barışık yaşamak dışında bir çözüm yolu bulamıyorum.

Sayfayı Paylaş