Siyah üzüm ve yeşil çay mucizesi

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve @COMMANDO@ tarafından 30 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
 1. @COMMANDO@
  Offline

  @COMMANDO@ Üye

  Katılım:
  4 Aralık 2008
  Mesajlar:
  46
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  18
  Yıllardır verip verip tekrar alınan kilolardan kurtulma umudu iki Türk doktorun elinde mi? İki çılgın Türk doktor buldu, Sağlık Bakanlığı'na da onaylattı…

  Yeşil çay ve kafeinle metabolizmayı hızlandırıp yağları parçalayarak ayda 3 kilogram; siyah üzüm ve kromla da iştahı baskılayıp yağ emilimini azaltarak 2 kilogram vermek mümkün…
  Kilo problemi olanlar, ailesinde kalp-damar hastalığı bulunanlar, kan lipitleri yüksek olanlar, kan şekeri düzensizlikleri olanlar, hızlı kilo alanlar, 3 beyaz (tuz, şeker, un) kısıtlaması önerilenler, sigara içenler, yeterli egzersiz (spor) yapmayan ya da yapamayanlar… Hayallerimiz yoksa gerçeğe mi dönüşüyor. Yıllardır verip verip tekrar alınan kilolardan tümüyle kurtulma şansımız mı doğuyor?
  İki çılgın Türk doktor kafa kafaya verdi, dünyayı saran obezite çılgınlığına son verebilecek ilacı buldu. Dr. Özgür Göknel ile Dr. Altuğ Barut'un kurduğu Mikro-Gen firmasında yürütülen çalışmalar sonuç verdi. ABD, Fransa, Almanya gibi birçok ülkede üniversitelerde yürütülen klinik araştırmalara göre yeşil çay ve kafeinden oluşan bitkisel karışım 3 aylık kullanım sonucunda aylık 3.2 kilogram, 3 ayın sonunda da toplamda yaklaşık 8.5 kilogram verilmesine yardımcı oluyor. 40 yaş üstü kadın ve erkeklere Fransızlardan ilham alarak siyah üzüm ve kromdan oluşan farklı bir bitkisel karışım daha ürettiklerini de belirten Dr. Göknel, bu ürünün de ayda ortalama 2 kilo vermeye yardımcı olduğunu söyledi. Dr. Göknel, "Dünyada bitkilerle yapılmış tüm çalışmaları, bulunan molekülleri inceledik. Metabolizmayı hızlandırarak yağları parçalama prensibiyle formüle edilen yeşil çay ve kafeinden oluşan ürünün yanı sıra siyah üzüm ve kromu da bir araya getirdikleri iştahı baskılayan bir ürün daha piyasaya çıkarmaya karar verdik" diye konuştu.
  SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN ONAYLI

  Ülkemizde zayıflatma vaat eden bitkisel destek ürünlerinin Tarım Bakanlığı onaylı olduğunu, kendilerinin 4 yıl beklemek pahasına Sağlık
  Bakanlığı ruhsatı beklediklerine dikkat çeken Dr. Göknel, şunları söyledi:

  "Tarım Bakanlığı izniyle Gıda takviyesi adı üzerinde vücudun ihtiyacına yönelik, pozitif etki yapabilecek ürünler Tarım Bakanlığı'ndan izinle satılır. Örneğin kilo aldırıcı ürünler, balık yağı içerenler, vitaminler gıda takviyesidir. Ancak zayıflatmaya yardımcı ürünler vücuda bir şey aldırmaz, kaybettir. Vücudun doku kaybetmesi anlamına gelir. Onların da yeri Sağlık Bakanlığı'dır. Bu ürünler ara ürün ya da OTC diye de ifade edilir. Yan etkileri çok düşük, sıfıra yakın olduğu takdirde Sağlık Bakanlığı buna serbest satış hakkı verir. Yoksa reçeteye tabii olması gerekir. İşte bizim ürünümüzün en büyük farkı budur. Biz ruhsatımızı bizzat Sağlık Bakanlığı'ndan alarak ürünümüzü piyasaya sunduk."
  YAĞ KALKANINI KALDIRIYOR

  Sıkı bir diyete girildiğinde bir süre sonra vücudun kendini kilo vermeye kapattığını da ifade eden Dr. Göknel yeşil çay ve kafein ile formüle edilen ürünün işte bu noktada işe yaradığını ifade etti. Dr. Göknel, "Sağlıklı bir diyet ve egzersizle bu kilo veriş yağdan da olsa vücut kendisini bir süre sonra kısıtlamaya sokar. Bu noktada metabolizmayı hızlandıracak bir şeyler kullanmak gerekiyor. İşte bu ürün bunu hedefliyor. Kanada, ABD, Fransa, Almanya gibi birçok ülkenin üniversitelerinde yapılan klinik araştırmalara göre bu ürün 3 aylık kullanım sonucu günde fazladan 280-390 kalori kaybına sebep oluyor" diye konuştu.
  İNSÜLİN DİRENCİNİ AZALTIR

  Dr. Göknel, bilim adamlarının Fransızlar'ın çok yağlı ve ağır yemeklere rağmen kilo vermemelerinin sebebinin siyah üzüm çekirdeğinde bulunan proantosiyanidinler olduğunu belirlediklerini, kendisinin de formülü oluştururken bu araştırmalardan faydalandığını belirtti. Sigara içen, insülin direnci olanların rahatlıkla bu ürünü kullanarak kilo vereceğini belirten Dr. Göknel, " Kan şekerini düzenler. Kan yağlarını düşürür. Kalp ve damar sağlığını korur. Metabolik sendrom tedavisine yardımcı olur" dedi.
  İngiltere'yi 2012 olimpiyatlarına hazırlayacaklar

  Mikro-Gen firmasından Dr. Altuğ Barut da zayıflatma çabalarının sadece Türkiye ile değil, dünyayla ilgili olduğunu belirtti. Dr. Barut, İngiltere'yi ilk adım olarak gördüklerini belirterek, "2012 olimpiyatları öncesinde ülke çapında bir zayıflatma kampanyası başlattılar. Biz de İngiltere'de gerekli başvurularımızı yaptık. Bu ülkede de ürünlerimizi satmayı planlıyoruz" diye konuştu.
  KLİNİK ARAŞTIRMALARIN YAPILDIĞI ÜNİVERSİTELER

  1- Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi (İsviçre)
  2- Illinois Üniversitesi Chicago (ABD)
  3- Ulusal Sağlık ve Medikal Araştırmalar Enstitüsü (Marsilya, Fransa)
  4- Laval Üniversitesi (Kanada)
  5- Alman Beslenme Enstitüsü (Almanya)
  6- Charite Ünivesite Hastanesi (Almanya)
  7- Khon Kaen Üniversitesi Tıp Fakültesi (Tayland)

  5 soruda siyah üzüm ve krom kardeşliği

  1- Nasıl kullanılıyor?
  Zayıflama tabletlerini, yoğun yediğiniz iki öğünden yarım saat önce birer kapsül olarak almalısınız.
  2- Kaç kilo verilebilir?
  Test aşamasında 1 ayda 2 - 5 kilo arasında sonuçlar aldık. 2 kilodan az, 5 kilodan fazla veren olmadı. 1 ayda 5 kilo üst sınırdır ve herkeste bunu beklemek hata olur.
  3- Hapı kullandığım sürece diyet yapmam gerekiyor mu?
  Kullanırken zaten iştahınızı kesiyor ve bol su içiriyor. Ürünü kullanırken doğal diyet yapmanıza yardımcı olur.
  4- Yorgunluk ve açlık anlarında tansiyon düşmesi yaşayanlar bu hapı kullanırken bir problem yaşar mı?
  Açlığa dayalı bir tansiyon düşüklüğü yaşanmıyor. Doz aşımında tansiyon ile ilgili problem olabilir. Sabah 1, akşam 1 şeklinde tedbiren kullanabilirsiniz.
  5- Ürünü kullanmaya başladıktan ne kadar süre sonra kilo vermeye, iştah baskılanmaya başlanıyor?
  Ürün piyasadaki bazı zayıflama ilaçları gibi ilk kutuda hizlı bir fiziksel değişikliğe ve kilo kaybına yol açmamaktadır. Çekinmeden 3-4 ay kullanılabilir. 2. veya 3. kutuda etkisini hissedip memnun kalacaksınız.

  5 soruda yeşil çay ve kafein kardeşliği

  1- Nasıl kullanılır?
  zayıflama tabletinin önerilen kullanım şekli, düşük kalorili bir diyetle birlikte, yemeklerden önce, günde 3 defa bir (3x1) tablet ya da sabah ve öğle 2 (2x2) tablet olacak şekildedir.
  2- Hapı kullanırken diyet yapmak gerekir mi?
  Ürün hafif bir diyetle birlikte, kullanılmaya başlanan ilk haftadan itibaren değişimi gözlenebilecek etkili bir zayıflatma tabletidir.
  3- Yan etkisi var mı?
  Sağlık Bakanlığından onaylı, etkisi klinik araştırmalarla kanıtlanmıştır. Ciddi bir yan etkisi olmadığı için reçetesiz kullanılabilir. Yine de hamileler, emziren kadınlar ve 12 yaş altındaki çocuklar ile kalp hastaları tarafından kullanılmamalıdır.
  4- Ne kadar kullanılmalı?
  Zayıflama tabletini hedeflediğinz, ideal kilonuza ulaşana kadar, kullanım süresi kısıtlaması olmadan güvenle kullanabilirsiniz.
  5- Zayıflatırken tiroidlerin çalıştırılması ya da sık tuvalete çıkarma gibi etkiler görülür mü?
  Hayır. Sadece yağ yakımını hızlandırır. Karın bölgesi, bel çevresi ve basen yağlanmasının azalmasını sizi zorlamadan sağlar.http://www.hurriyet.com.tr/yasasinhayat/11951950.asp
   
 2. Reddie
  Offline

  Reddie Üye

  Katılım:
  8 Ekim 2005
  Mesajlar:
  1.213
  Beğenileri:
  388
  Ödül Puanları:
  93
  ufak capta supplement calismalari oldugunu gormek guzel,

  ancak bilimsel makaleler, kaynaklar pubmed baglantilari olmadan gazete haberine guvenmem ben, tarim bakanligina da ...
   
 3. aneximandros
  Offline

  aneximandros Özel Üye

  Katılım:
  14 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.829
  Beğenileri:
  2.150
  Ödül Puanları:
  123
  Meslek:
  Teorik Kimya
  Yer:
  USA
 4. dinamik.ip
  Offline

  dinamik.ip Üye

  Katılım:
  11 Haziran 2007
  Mesajlar:
  551
  Beğenileri:
  143
  Ödül Puanları:
  53
  nereden bulabilirim???
   
 5. MERAKLI
  Offline

  MERAKLI Üye

  Katılım:
  5 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  485
  Beğenileri:
  152
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  ÖĞRENCİ
  Yer:
  KIRIKKALE
  benım kilo eksiğim var ancak vicuttan toksinleri vs. atması için her akşam birkaç bardak yeşilçay içiyorum acaba 3-5 gram yagımız var onuda bunun yüzünden kaybedermiyim ?
   
 6. sohbetseli
  Offline

  sohbetseli Özel Üye

  Katılım:
  17 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  396
  Beğenileri:
  881
  Ödül Puanları:
  103
  Bu tür her şey spor olmadan kullanılırsa iştahı keserek kilo vermeyi sağlar. Yani tartıda fark edersiniz ama görüntüde pek değişiklik olmaz, istediğiniz değişiklikler hiç olmaz. Çünkü yattığı yerden kimse yağ yakamaz. Yağ yakılmazsa sarkık görünüm devam eder. Birkaç bayan içeriğinde aynıları olan şeyleri kullanmadan önce söyledim öyle olacağını. Spor yapmadan kullandılar öyle de oldu. Aşırı çay kahve içince ne oluyor mide bulantısı bunda da aynısı oluyor. İştah kesiliyor. Bu sefer kişi ihtiyacı olan besini de alamıyor. Böyle ani kilo almalar-vermeler sağlıklı değil. 1 de beli sıktırıp kişiye cehennem azabı yaşatan mucize kemer vardı başka başlıkta anlatmıştım onu da :) En üzücü olan yanı bunların DOKTOR İCADI olması. Yarım saat hoplayıp zıplamak bu kadar mı zor??
   
  jimraynor ve aneximandros bunu beğendi.
 7. jimraynor
  Offline

  jimraynor Üye

  Katılım:
  30 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.467
  Beğenileri:
  960
  Ödül Puanları:
  123
  Meslek:
  Endüstri Mühendisi
  Yer:
  Antalya
  sohbetseli gibi bilinçli düşüncenen insanlar artarsa bu tarz haberlere umut bağlayan insanların azalacağı kanaatindeyim.
   
  orpheo ve sohbetseli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş