Six Pack

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve EdwardKenway tarafından 7 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. EdwardKenway

EdwardKenway Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam abilerim forumda arama yaptım önce bunu söyleyeyim ama tam olarak nasıl yapacağım belli değil o yüzden bulamadım. Bir sorum var.

Şimdi ben six pack çalışıyorum yaklaşık 9-10 gündür düzenli.
    8 Min Abs Workout, how to have six pack (HD Version) - YouTube bu programı ve bu programın 2.levelini yapıyorum. 1.65 boyum var 54 kiloyum. Yağ oranım %8 son 3 gündür gündüz level 1 akşam level 2 yapıyorum. Six pack yaptım varsayalım ama bu sefer göğüslerim biraz sırıtacak. Evde barfiks demirim var. (Sıkıştırmalı değil çok amaçlı olan) 2 adette 7 kg dambıl var bunlarla nasıl göğüs çalışırım ve dambıl ile başka nelere çalışmalıyım. Barfiks ilede neler çalışmam gerekiyor bunları söylermisiniz kendime göre cevap almak istiyorum. Aşırı bir vücut istemiyorum yani yıllarca çalışıp çok kaslı falan olmak gibi bi isteğim yok. Biraz fit vücudum olsun şimdiden. Yaptıktan sonra bırakmayacağım. Korurum sorun değil. Cevaplar için teşekkürler.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Dumbella bütün vücudu çalıştırabilirsin ama 7 kg göğüs, sırt, bacak gibi büyük kaslar için yeterli olmaz. Minimum seviyede hipertrofi olur, hiç yoktan iyidir ama pek bir şey olmaz.

Yağ oranını nasıl hesapladın bilmiyorum ama %8'de six pack görebilmen lazımdı. Eğer göremiyorsan ya %8 değilsin ya da görecek yeterli kasa sahip değilsin demektir. Eğer durum ikincisiyse bulka girip biraz kütle yapman lazım demek.

Dumbella fly ve dumbell bench press yapabilirsin.

3. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    7 kg göğüs sırt vs.sana göre minimum olabilir adamın güç seviyesini nereden biliyorsun?belki 7 kg onun için fazla bile geliyor.

evde iki adet dumbbell programı var flexor'un oraya bakabilirsin hareketler için. yapabileceklerin orada yazılı.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    12 yaşında kız çocuğu olmadığını varsayarsak dumbbell bench press ve kısa bir süre sonra dumbbell row için daha yüksek ağırlıklara ihtiyaç duyacaktır.

5. EdwardKenway

EdwardKenway Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    doxux 10 günde six pack daha önce yapmamış birinde sence nasıl çıksın :)? Bu program 2 ayda adam gibi çıkartıyormuş. Diğer arkadaş doğru söylemiş şuan 7 kg dumbell beni zorluyor biraz. çünkü daha önce hiç çalışmadım. arkadaşlar birazdan six pack programını tekrarlayacağım. konu açma yetkim gelene kadar dumbell ve demire dokunmadım sizin cevaplarınıza göre baslayacağım çünkü. ben kollarımda biraz kalınlassın istiyorum sadece göğüs ve six pack değil. flexorun konusu dediğiniz bumu https://www.bodyforumtr.com/vbforum...s/evde-dumbell-ile-calisma-programi-8567.html ? bu arada dambıllarla çalışınca boyum kısa kalmaz değilmi?

6. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Oncelikle ben p4p'nin mudavimiyim. Karın kası programını yanlıs yapıyorsun. Haftada 3 kere level 1 yapacaksın. Bir ay sonra level 2ye gececeksin. Videonun altını okusan anlardın.

7. EdwardKenway

EdwardKenway Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Her gün yapmam kötü birşeymi? Hergün yapmak daha iyi değilmidir? 10 gündür aksatmadan yaptım. Ve forumda aralıklı günlerle yapmanın pek işe yaramadığını yazan bi konu vardı yani cevap.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:51 ----------

Abilerim yanıt verirmisiniz. Dambıl ile yapacaklarımı öğrendim onun için teşekkür ederim. Ama barfiks i nasıl yapmalıyım kaç set hangi hareketleri yapayım? Ve barfiksi fazla çekemiyorum.

8. sopcast91

sopcast91 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Tolga
    Yer:
    Ankara
    karın kaslarının hergün çalıştırılabileceğini bir makalede okumuştum. Ancak bana sorarsan karın kaslarınında dinlenmeye ihtiyacı var. Bir gün çalış bir gün dinlen hergün çalışma :)

9. EdwardKenway

EdwardKenway Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ederim yanıt için. Evet dinlenmeye mutlaka ihtiyacı vardır ama yeterince dinlendiklerini düşünüyorum sonucta 8 dakika maksimum 15 dakika yapıyorum. geri kalan saatler boşlar :) Bu arada abilerim bi yanıt alamadım barfiks konusunda. Barfiksde hangi haraketleri yapayım fit vücuda katkısı olması için. Bu arada dambıl ile flexorun konulardakini yapsam boy uzamasını engellermi? Korkuyorum boyum 1.65 de kalmasın. 1.70 1.75 falan olsam sorun değilde. Boy uzamasını engellemez değilmi dambıl ile çalışmam. 7 KG dambıl. Ve biraz zorluyor.

10. EdwardKenway

EdwardKenway Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Son yazdıklarımada bir cevap verirmisiniz lütfen. Önemli de :)

11. sopcast91

sopcast91 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Tolga
    Yer:
    Ankara
    flexor hocanın programını yapmanda bir sakınca olmayacağını düşünüyorum hareketleri yaparken fazla beline yüklenme :) Barfiks çekme konusunda açık tutuşlar genelde kanat ve üst sırtı çalıştırır ense arkasına çekersen barı alt sırtı çalıştırırsın :)

12. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    kardeşim eğer passionforprofession six pack videosuyla çalışıyorsan haftada 3 gün yapacaksın işte. Ben sallamıyorum bunu,videonun girişinde ve alttaki açıklamayı okumayı dene.thums:

13. EdwardKenway

EdwardKenway Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    buraksaibot forumda bi arkadaş hergün düzenli yapıyordu ben bu sekilde basladım ona zaten öyle gideyim. şimdi https://www.bodyforumtr.com/vbforum...-ile-calisma-programi-yapilis-sekli-8554.html bu konuda 1.gün göğüs 3x8 çalışıcam her hareketi 20 şer dakika 2.gün ise omuzmu calısacağım bu programı nasıl yapacağım? barfiksi geniş çekemiyorum daha. normal avuclar bana dönükken en fazla 10 cekiyorum. Şimdi attıgım konu linkini nasıl yapıcam. dediğim gibi 1.gün göğüs 2 .gün omuz olarakmı yapacağım düzenli ?

14. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Benim uzmanlık alanım karın kardeşim bu soruyu başkasına havale etmek zorundayım:(

15. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    2.haftam doldu flexor un programında.

1.gün göğüs-kol
    2.gün omuz-arka kol-
    3.gün sırt
    4.gün bacak

bu şekilde yapıyorum faydasını gördünmü dersen baya bi gördüm.

16. EdwardKenway

EdwardKenway Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende 12 gündür falan six pack programındayım şimdi şöyle yapıcam iyi olurmu.

Her gün düzenli six pack programı level 2.

1.gün göğüs kol 3x8
    20 dk ara ile.
    2.gün omuz 3x8
    20 dk ara ile

iyimi böyle ?
    Birde barfiks avuçlar içe dönük. Sonra yavaş yavaş geliştiririm onunla kendimi.

17. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim 3. kere söylüyorum , o karın kası programı haftada 3 kere çalışılmak üzere dizayn edilmiştir , ''HER GÜN DEĞİL'' a32

18. EdwardKenway

EdwardKenway Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bak bende diyorum ki abi haftada 3 gün değil her gün yapayım. Bir zararı varmı sonuçta?

Bu arada Flexorun o dambıl ile hareket konusunu yaparsam boy uzamasını engellermi? 1.65 de kalmak istemiyorum. Boy uzamasını engelleyecekse onu sonra çalışırım.

19. sopcast91

sopcast91 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Tolga
    Yer:
    Ankara
    Zararı var tabi karnına daha önce kramp girdimi :) Vücut bir bütündür değil mi bölgesel çalışma yapmayın diyoruz değil mi aynı şekilde hangi kas olursa olsun dinlendirin diyoruz en az bir gün değil mi :) Sen 3 gün yap haftada emin ol daha güzel sonuçlar alacaksın :)

20. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Tabiki var. Daha çok yapmak daha çok etki değildir. Senin mantıkla biceps isteyen biri her gün barbell curl yapsın :) Tabi karın senin parçala gitsin. Boy meselesinde ise ayağa yük binip binmemesi önemlidir. Oturarak ve benchte kaldırılan ağırlığa bir şey diyemem ama ayakta ağırlık kaldırmaktan sakınsan iyi olur. İyi geceler

Sayfayı Paylaş