sitrulin malate..nedir.neye yarar.

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve NİKE tarafından 29 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
 1. NİKE
  Offline

  NİKE Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  904
  Beğenileri:
  1.583
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  MÜHENDİS
  Tıp dilinde “Asteni” denilen mevsim geçişlerinde daha sık görülen kronik yorgunluk, vücudun enerji üretiminde yaşanan problemden kaynaklanıyor.

  Başarısızlık ve mutsuzluk kaynağı olan bu hastalık tedavi edilebiliyor…Bitmek bilmeyen yorgunluk hissi, halsizlik ve nedensiz ağrılar, sabahları uyanmakta zorlanma, bitkinlik ve güçsüzlük gibi belirtiler kronik yorgunluğun habercisi. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Jan Klod Kayuka, tıp dilinde "Asteni" olarak adlandırılan ve mevsim geçişlerinde daha sık görülen kronik yorgunluğun, vücudun enerji üretiminde yaşanan problemden kaynaklandığını vurguluyor. Kayuka, bu hastalığın tedavisinde, enerji metabolizmasını düzenleyerek, vücudun tekrar yeterli enerji üretmesini sağlarken, kilo aldırmayan ve uyku düzenini bozmayan preparatları önerdiklerini belirtiyor. Kronik yorgunluk, sadece sağlık için değil aynı zamanda performans ve mutluluk için de bir tehdit oluşturuyor.

  Protein yıkımına dikkat

  Kronik yorgunluğun, vücutta enerji üreten mekanizmaların tam olarak çalışmamasından kaynaklandığını belirten Dr. Jan Klod Kayuka, yeterli enerj inin üretilmediği durumlarda vücudun temel yapı taşlarını oluşturan proteinlerin yıkımına bağlı enerji metobolizmasının devreye girerek enerji üretimine katkı sağladığını ancak bunun normal enerji sağlama yolu olmadığını vurguluyor. Dr. Kayuka, "Bu durumda, amonyak türevi zararlı maddelerin ortaya çıkması vücutta birikmesi, yorgunluk oluşmasına kas ağrılarına neden oluyor " dedi.

  Doğru tedavi önemli

  Kronik yorgunluğun, mevsim geçişlerinde daha sık görülmekle birlikte, aşırı efor gerektiren işlerde çalışanlar, sporcular, öğrenciler, beyin gücünü uzun süre kullanmak zorunda olanlar, yaşlılar, ameliyat olanlar, kronik hastalığı olanlar, grip ve akut enfeksiyon geçirmekte olan kişilerin daha fazla risk taşıdığını belirten Dr. Kayuka, "Kronik yorgunlukta doğru tedavi edici ilaçların seçimi ile kişi eski yüksek enerji günlerine ve aktif yaşamına kavuşabiliyor" şeklinde konuşuyor.

  Bozulan enerjiye doping

  Dünyada ve ülkemizde kronik yorgunluğun tedavisi için, bozulan enerji metabolizmasını düzenlemek amacıyla geliştirilmiş sitrülin malat içeren, efervesan olduğu için kullanımı da kolay olan yeni preparatlar sıkça kullanılıyor. Dr. Kayuka "Dünya Anti-Doping Ajansı tarafından onaylı bu preparatların kilo yapmaması ve uyku düzenini bozmaması da önemli bir avantaj" şeklinde konuştu.

  amerikada bir cok ünlü sporcunun mental yorgunluk ve formsuzluk donemınde bu suplementi kullandıgı ve tekrar eski hallerine döndüğü belirtiliyor.

  en son nba oyuncusu le bron james in bu suplementi kullanıp sonucları hakkında yapılan arastırmalarda internette mevcut.

  dr.jan klod kayuka.
   
 2. Xcalamity
  Offline

  Xcalamity Üye

  Katılım:
  9 Kasım 2012
  Mesajlar:
  113
  Beğenileri:
  40
  Ödül Puanları:
  38
  Yer:
  Amsterdam
  citrulline malate nox türevi değil miydi ?
   
 3. coder
  Offline

  coder Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  463
  Beğenileri:
  133
  Ödül Puanları:
  53
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  istanbul
  Türkiye'de sitruln malat bulabilir miyiz ?
   

Sayfayı Paylaş