Sipariş gümrükte takıldığında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SAVAŞ74 tarafından 5 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 75 üye.
  1. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bir arkadaşımın isterseniz referans verim 20 hazirandaki bb.com siparişi 26sında eline ulaşmış bende deneme amacıyla almayı düşlünüyorm birşeyler birde yıllık alma sayısı varmı ucuz bişey alcam çünkü

2. camkinoz_61

camkinoz_61 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bu paketlerin durdurulduğu gümrüğün telefonunu bana acil birisi özelden atabilirmi acaba.Çok acilll!!!!!Artık gırtlağıma kadar geldi çünkü.Arayıp yedi sülalerini birbirine katmazsam benden adi insan yok dünya üzerinde.Yeter yani.Ülkesininde gelmişininde yönetimininde baştakisininde gümrükçüsününde ithalatçısının da Allah bin belasını versn.Bu ve bunun gibiler yüzünden adam gibi V.g siporunuda yapamıyoruz.

3. KeoS

KeoS Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    camkinoz eger urunlerin gelmisse bulundugun ile sanirim trabzondasin buyuk ihtimalle cok sorun cikarmadan verirler cunku kucuk illerde ole istanbuldaki kadar zorlamiyorlar sakin bi sekilde derdini anlatirsin direk vermezlerse dersinki doktorun onerdigine dair rapor alip gelsem olurmu mevzuati boyle falan zorlamadan alirsin urunlerini hicbir sekilde oradaki memurla takismamak gerek cunku orda kanun o isterse verir istemezse dimdizlak kalirsin

ozel mesaj kutun dolu sanirim ondan buraya yazdim mesaji

4. Ohzman

Ohzman Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Genelge ile alakası olmayan, bu genelgeyi uygulamakla yükümlü devlet memuruna küfür etmek rahatlatacaksa verelim tabi telefon no'sunu ;
    0 212 565 14 00 buradan da yarım saat uğraşıp düşürürsen 1310, 1311, 1312 dahiliden küfür edilecek memurlara ulaşabilirsiniz. İşleri zaten küfür yemek galiba.

Ha bende gümrük genel müdürlüğünü arayıp küfür ederseniz daha hızlı size ulaşabilirler bence öyle yapın ; http://www.gumruk.gov.tr/tr-TR/iletisim/Sayfalar/birimtel.aspx

Ya da sadece 1 avuç dolusu insandan oluşan iherb taraflarına katılıp, genelgeye karşı açılan davanın sonuçlanmasını 1 sene kadar bekleyebilirsiniz ;https://www.facebook.com/pages/%C4%B0herbcom-al%C4%B1%C5%9Fveri%C5%9F-rehberi/132231730126243

Çalışmalarınızda başarılar

5. camkinoz_61

camkinoz_61 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18

Kardeş ben bulunduğum ildeki posta işleme merkezine gittim ve durumu anlatım.Ama böyle bir paket elimizde yok dediler.Rahat yarım saat adamlarla konuştum ama sonuç çıkmadı.Anladığım kadarıyla paket istanbul gümrkte durduruldu.

6. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Gümrük idarelerine istediğiniz kadar saydırıp döktürün hiç fark etmez, zararlı çıkarsınız. Bu muhteşem (!) genelgenin mimarı Gümrük Müsteşarlığı'dır. Ve eğer yapacağınız daha önemli bir iş yoksa, bu genelgeyi dilekçelerinizle aklı başında bir şekilde protesto edebilir, bakanından cumhurbaşkanına kadar şikayet edebilirsiniz.

Açıkcası birkaç gün önce, sanırım 2 aydır defalarca aramama rağmen bir türlü ulaşamadığım, bu genelgenin mimarlarından bir uzmana ulaştım müsteşarlıktan ve genelgenin gıda takviyelerinin sınırlanması kısmında gördüğüm çelişkilerden bahsettim telefonda. Bana verilen cevaplardan anladım ki, bu genelgenin özellikle gıda takviyeleri ilgili sınırlama bölümü tamamen bir saçmalıktan ibaret. Konuşmadan sonra anladım ki "Halk sağlığı ile ilgili sınırlama" falan tamamen hikaye, artık kimse kimseyi kandırmasın. Hiçbir hukuki, mantıki, makul cevap verilemedi. Kafalarına nasıl nereden (!) estiyse ona göre bir düzenleme/sınırlama yapılmış. Kendileri de farkında, gıda takviyelerinin reçete edilemeyeceğini, ama süs olarak oraya yazılmış işte (bu aynen böyle söylendi evet, şaşkınlıktan bir kaç saniye sustum). Milli sporcu ile amatör sporcu/normal vatandaş arasındaki fark nedir diyorum? Milli sporcu bu ürünleri daha bilinçli kullanır diyorlar. Böyle subjektif bir değerlendirme mi olur? Sizin elinizde bilimsel olarak kanıtlanmış objektif bir test mi var milli sporcuların bunları daha bilinçli kullandığına dair diyorum? Cevap şu: idarenin takdiri.

Bu "idarenin takdiri" lafından sonra, o kişiyle konuşmanın anlamsız olduğunu fark ederek, telefonu hızlıca kapattım.

Vorenus bunu beğendi.
  7. Ohzman

Ohzman Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Keşke Lisanslı Sporcu ile farkı ne diye sorsaydınız daha da bir kıçından atmak zorunda kalsaydı :)

8. shegella

shegella Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benımde deneme amaclı ıherbden ayın 8ınde verdıgım paketım vardı unutmustum bılve verdıgımı daha önceden air maillde iherbden alıs veriş yapan oldumu?suan paketın trackınde bı degısım var delıvery adress bulanamadı dıyor bu gumrugu geçmiş mi demek?

9. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Belki 3 ay içinde yürütmeyi durdurma kararı çıkar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 27.06.11 00:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 26.06.11 22:40 ----------

Ümit ediyorum ki bu adamlara cevabı hukuk verecek

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    benımde yakslasık 30 gundur gelmeyen bır ıherb sıperısım var ve aramadıgım yer kalmadı ama yok kayıp ben sahsen unuttum artık bıdahada sıparıs vermeyı dusunmuyorum

bole masum sporcu urunlerını bıle kendı cıkarları ıcın engelleyen ınsanlara lanet olsun demkten baksa bır sye yok sanırım kı bu ınsanların gercekte bu ulkeye fahıs fıyatlarla supplement getıren fırmalar oldugunu herkes bılıor

11. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    iherb değilde bb.comdan alınız

12. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    insanları ordan al burdan al diye yönlendirmeyin.

son çıkan yasa nedeniyle; yurtdışından nerden alırsan al siparişin gümrükte %99 oranında takılacaktır.

Vorenus bunu beğendi.
  13. Goldenrush

Goldenrush Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Galiba bizimki de gümrükte kaldı. Normalde 1 haftada teslim edilirdi. 10 gündür ses seda yok. Artık sipariş vermemek lazım anlaşılan.

14. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Evet aldığım haberlere göre birkaç haftadır UPİM'de bile en küçük paketler gümrüğe takılıyor. Geçmiş olsun.

15. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    upim de takılınca haber kağıdı gelmiyor mu ?

16. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    normalde gelmesi gerekir.
    Ayrıca çok saçma bir uygulama.. Şöyle ki, Tuzla'da oturan bir adamı bile Topkapı Gümrüğüne çağrıyorlar.. Hem de hafta içi. Adam çalışıyorsa ne yapacak Haber kağıdı gelince bir hafta içinde gitmeniz gerekiyor. 15 dolarlık sipariş için bunca eziyet bir de. İnsaf. Her türlü zorluğu çıkarıyorlar.

Son düzenleme: 30 Haziran 2011
    küçük kemik bunu beğendi.
  17. atoaga

atoaga Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Gümrük ve Ticaret bakanlığının kurulması değişikliğe yol açarmı sizce?

18. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Hayır, dava'nın sonucu belirleyecek artık

19. KeoS

KeoS Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28

o zaman istanbulda takilan paketlerin icin il disi siparislere nasil bir uygulama yapiliyor biliyormusunuz acaba ve belirttiginiz sure icinde gidilip islem yapilmayan urunleri geri mi gonderiyorlar yoksa ole bi kosede curumeye mi birakiliyor 6 ay sonra yakilmak uzere

gercekten bole sacma is olmaz doktor raporuyla aliriz belki dedik siparis verdik daha 1 ayda bulundugum ile bile gelmedi tanidik milli sporcu var o alirken ne yapacak o zaman milli sporcuya gonderiyoruz diye paketin uzerine koca koca yazimi yazilacak istanbulda takilmamasi icin

küçük kemik bunu beğendi.
  20. folfos

folfos Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    tek ürün sadece 1 ürün sipariş verdiğinizde çok büyük değil ise eğer direk geçirdiklerini duydum..

Sayfayı Paylaş