Sinirsel bozukluk için Spor

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Savaşcı tarafından 10 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    darbeye dayalı kas ve sinirlerde ki problemler nasıl tedavi edilir?

merhaba benim kardeşimle ilgili olarak bu konuyu açtım.
    2000 yılında doğdu. doğumda ebesi boynundaki sağ kola giden sinirleri zedelemiş. omuzundaki kasları hiç kullanamıyor sağ kolda çok güçsüzve . koluda şu anda 3-4 cm diğerinden kısa. sağ omuzuda soldan ufak

doktorunun verdiği vitaminler çok işe yarıyor ama kendi kolunu hiç kullanmaya çalışmıyor. amcam bizdeyken ona antreman yaptırıyordu ve diğerinden bir farkı yok gibiydi.

amcam gidince işte evde benden başka kimse spor yaptıramıyor çünkü onları dinlemiyor.birtek beni dinliyor ama evdekiler her şeye karışıyor. . anremanı berbat ediyorlar. ben bağırmadan birşeyi denemiyor bile yani fazlqa çalışmaya isteği de yok. ama benim yanımda olduğunda biri bana karışmadığı süre dedğim hareketleri yapıyor.

bizim hoca ile konuşacağım orada çalışa bilirmi diye. şimdi evde parmaklarınnı güçlendirmek için çalıştıracağım ki boşta olan ağırlıkları elinden bırakmasın diye.

özellikle bu sinirlerin düzelmesi için nasıl hareketler yapabilirim?kasa etki etmesi gerekiyor ama sinirleri çok daha fazla uyarması gerekir .yardımcı olursanız sevinirim...

Son düzenleme: 10 Ağustos 2009
  2. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    yardımcı olmak çok isterdim fakat bu konu hakkında bir bilgim yok :( umarım sana yardımcı olabilecek birisi bu forumda vardır.. iyi günler..

Savaşcı bunu beğendi.
  3. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    savaşçı öncelikle geçmiş olsun diyorum kardeşine umarım yakın zamanda sağlığına kavuşur..

bence ilk önce bir fizik tedavi uzmanıyla irtibata geçin en azından bir kaç seans hareket yaptırsın kardeşine tabi sende hareketleri yaparken yanında ol ve daha sonra aynı hareketleri sende yaptır ..

yada yaptırabildiğiniz kadar doktora yaptırın burada iş maddiyata dönüyor ama ilk önce bir fizik tedavi uzmanı görsün kesinlikle...

2006 yılında kardeşim çok kötü bir şekilde sol kolunu dirsekten kırdı ve az daha kolu kaybediyorduk zor bir ameliyat geçirdi ve 6 ay kadar fizik tedavi uygulaması yaptırdık daha sonra da kendımız yaptık aynı hareketleri şu an Allah'a şükür çok iyi ve dirsekte küçük bir deformasyon dışında bir şeyi kalmadı...

aynı durum değil tabiki kardeşinle ama belki faydası olur diye düşündüm...tekrar geçmiş olsun ...

Son düzenleme: 10 Ağustos 2009
    Savaşcı bunu beğendi.
  4. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    evet fizik terapiye zaten gidiyor ama çok daha fazla hareket etmesi gerekiyor. aynı deiğer kolu gibi. sporla diğer kolundan kısa kalması engelleniyor. oda işte bu bir ik yıl içinde ameliyat olabilir yaşının biraz büyümesi bekleniyor

Sayfayı Paylaş