Sinirlere Dikkat!!!

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve josef_1531 tarafından 24 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Çok önemli bir konu bence..
    Bugün arkadaşlarla futbol maçı yaparken,bir arkadaş bana faul yaptı ve daha sonrada omuz girdim dedi, bende o esnada nefes nefese kalmış bir durumdayım ve habire gol yiyoruz,bende o sinirle görüşürüz omuz nasıl giriliyor dedim, ve bende sert girmeye başladım.
    En sonunda patlak verdi,karşı tarafın yarısı akraba sayılır, işte tartışmaya başladık millet bizi ayrımaya çalışıyor, benimde sinirim üstümde ayıranlarada bağırıyorum,sonra birisi daha laf atmaya başladı daha sonra bir diğeri daha üzerime yürüdü yani ne olursa olsun dalacam fakat ayırıyorlar,bende en sonunda yapamadım eve doğru gittim ve ruhsatlı silahımı alıp onların evine doğru gittim,yalnız koşa koşa gidiyorum arkamdanda mahalleli geliyor beni tutmaya çalışıyorlar. Ve en sonunda karşı tarafın adamlarını görünce, mermiyi silahın ağzına verdim, karşı tarafın akrabası tanıdığım bir ağbi önüme geçti bizi ayırdı ve mesele büyümeden bitti, vicdanım rahat etmedi,
    karşı takımdakiler ise mahalleden arkadaşlar yani samimi arkadaşlarım,evlerine gidip en sonki olay için özür diledim ve kapandı olay, o anda silahı ateşleseydim hem hayatım biterdi hemde vicdan azabıyla yaşardım..
    İşte nereden nereye, sinir insanı ne hale getiriyor ben o an için sinirlerime hakim olamadım, ama özür dilediğim için birazda olsa rahatım,
    fakat 1 kişinin üzerine 3 kişinin gelmeside delikanlılık değildir :mad:

Bu yüzden dikkat edelim arkadaşlar, bu bana kötü bir tecrübe oldu, bundan sonra daha tedbirli davranıp,sinirlerime hakim olmaya çalışacağım...thums:

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Öncelikle gecmis olsun!

Tecrübe oldu diyorsun ama bence, kendini kontrol edemeyen kisinin silah sahibi olmasi cok yanlis.
    Sen su an hatani görüyorsun, ama eve kadar gidip silahi alman bile senin evinde bir silahin olmamasi gerektiginin aslinda bir göstergesidir.

josef_1531 bunu beğendi.
  3. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    geçmiş olsun

insan sinirlenince mantıklı düşünemiyor ve sonradan pişman olacağı çok büyük hatalar yapıyor.

bence şuan senin yapman gereken şey ya sinirinden kurtulacaksın yada silahından ama görünen o ki sinirin bir anlamda kişiliğinin bir parçası bu yuzden bence bir an önce o silahtan kurtul unutmaki Allah korusun istemediğin birşey yaptığında sadece sen yanmayacaksın seni seven bir sürü insanda bundan zarar görecek.

josef_1531 bunu beğendi.
  4. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    sinir iyidir, olmazsa olmaz...

5. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Yorumlarınız için Teşekkürler,Bazen insanların kendini kaybettiği zamanlar oluyor, yapılan bazı davranışlar bardağı taşırıyor, aslında ben sakin bir insanım,Silahı almamın sebebide bizim çevredeki hırsızlık olaylarının artması ve yaşanan Terör olayları sebebiyle..

Ve insanlar menfaat uğruna herşeyi yapar duruma geldi, afedersiniz ama çakal insanlar şu anki zamanda çok fazla gün geçtikçede artıyor,adam hapı atıyor alıyor eline bıçağı sokakta elini kolunu sallayarak dolaşıyor..

Birde aklıma takılan bir durum var,bulunduğumuz çevrede sokak lambaları yanmıyor,baya bir zamandır bu şekilde, acaba savaş dolayısıyla olabilirmi,yani yerimizin belli olmaması amacıyla, bilmiyorum benim aklıma bu geldi..

Kısacası bu olaylar sebebiyle silahın bir gereklilik olduğunu düşünüyorum,tabi kurallar çerçevesinde....

6. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    evet ortalık çok bozuk haklısın ama hakkımızı meşru çerçevede savunursak haklı oluruz öbür türlü karşımızdakinden ne farkımız kalır....unutma insa olan biziz

yazıda dikkatimi bir şey çekti şavaş demişsin biz şuan savaş halinde değiliz savaş iki devlet arasında olur şuan gerçekleşen teröre karşı bir operasyon.

7. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Ama öyle anlar gelirki (Allah korusun)ölümle karşı karşıya gelebiliriz ben bu gibi durumlarda gerekli olduğunu düşünüyorum "en son yapılacak hamle olarak",fakat düşüncemi kendim uygulamıyorum, bu bana kötü bir tecrübe oldu,
    sizlerinde bu gibi olaylara maruz kalmamanız için bodyforum'la paylaşmak istedim...

Savaş'tan kastım terör olayları,orda yanlış kelime seçtim kusura bakmayınthums:

8. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ya ben antrenman esnasindaki sinirden bahsediyorum tabi ki konu genel anlamda konusuluyormus pardon :)

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bende çok sinirliyimdir ve sinirlenince mantıklı hareket edemeyen cinstenim..

bu konuda 2-3 şey söylemek istiyorum ve kendime yaptığım telkinlerden bahsedeyim..bi bakıma terapilerden..

"öfkeli iken karar vermemek gerekiyor"..bi şekilde daha mantıklı düşünebilmek için bi köşede soğumayı beklemek yada sizi engelleyenlere ayak uydurmanız sizi soğutabilir..

erkekliğin 10da 9u kaçmaktır denmiş...bu sözün aslı yani kaçmak sözünün aslı tırsıp kaçmak değil öfkeni yenip kavgadan geri durmaktır..

birde bu tip olaylarda bunu yapması zor olsada eğer sinir haliyle karşı tarafa zarar vermek size nelere mal olacak onu düşünmek lazım..
    burda kendi erkekliğinizi yada gururunuzu ezdirmeme ile hayatınızı ve sizi sevenlerin hayatını sizden mahrum bırakarak karartma arasındasınız..

yine bu noktada geri çekilmenin yada üzerine gitmemenin yada olayı kavgaya dönüştürmemenin sizin erkekliğinize yada gururunuza hiç bir zarar vermeyeceğini hatta sizin ağalık yaptığınızı affettiğiniz ve kavganın olmasını engellediğinizi telkin edin..ki bu da zaten böyledir..

ben bunları genelde trafikte kendime telkin ediyorum..yoksa sizde biliyorsunuz ki inmek isteseydiniz zaten kapıyı ilk siz açardınız ve inerseniz karşıdakini ezeceksiniz..işte siz bunu bilmenin huzuru ile aranıcızda kalın..hiç bir şey olmamış gibi davranın..bunusa yapamıyorsanız korna ile uyardıktan sonra karşıdan gelecek tepkiyi iplemeyin..

"Asıl pehlivan öfkesini yenendir" sözüde yukardakileri özetliyor sanırım..(tarihe mal olmuş bir sözdür)

tatt, Despo, djburakgs ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    "diez" Yazdıklarının daha açıklayıcı hali olamazdı, bu kelimeleri bir yere not edeceğim ve beynimde yer etmeye çalışacağım, çünkü çok önemli bir nokta, bu konuda sürekli sıkıntı çeken bir insanım,
    Türk insanın genetiğinde var sinir çok basit bir olayda hemen hırçınca tavırlar sergiliyoruza32,bunlardan kurtulmak için bilinçli hareket etmek şart !

Teşekkürler...

djburakgs ve joker23 bunu beğendi.
  11. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    josef ilk iş olarak ruhsatlı silahından kurtul.
    Silah kimsenin eline yakışmaz ve oyuncak değildir.
    Bırak silahı kullanmayı bilen kişiler kullansın.
    Ne o maçta kızdım silaha sarıldım hiç yakışıyormu sportmen kişilere konusu bile hoş değil.

Geçmiş olsun

12. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    "doggetman" Dikkatli bir şekilde yorum yaz,burda benim bahsettiğim olay sinirle ilgiliydi, benim hakkımda bu şekilde yorum yazma hakkına sahip olamazsın ki bu olayla ilgili üyeleri rahatsız edecek bir davranışta bulunduysam bunun cevabını verecek olanlarda Mod'lardır,Sen önce bir konuyu ayrıntılı bir şekilde oku ve anlamaya çalış ve yorum yazmadan önce bir düşünthums:

13. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Ayrıca; josef değil ! josef_1531

Silahı ne amaçla aldığımı okursan çok memnun kalırım,Ben kimseyi vurmadım yalnızca silahı yanımda götürdüm!!!
    Bir düşün bakalım 3 kişi birden üzerine geliyor ve yanında silahın var, sinirlisin yorgunsun adamlar seni dövecek ve senin tek güvencen silah???

14. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Sayın "Despo"da silahımın olmaması gerektiğini belirtiyor, fakat sayın "doggetman" senin yazdığın yorumla "Despo"nun yazdığın yorum arasında dağlar kadar fark var..

Senin yazdığın yorum 10 yaşındaki çocuğa öğüt verir gibi..
    Tabiki yorumunu belirteceksin olumlada olabilir olumsuzda, hiç farketmez çok memnun kalırım,
    fakat bununda bir sıınırı olmalı...

Son düzenleme: 26 Şubat 2008
  15. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ben seni aşağılayıcı bir sey yazmadım.
    sen çok sinirli birisin bunu anlıyorum,silahla şaka olmaz ,değil 3 kişi benim üzerime 13 kişi gelse ben hayatımı karartıcak kararla gidip silah almam elime adam gibi dayağımı yerim ,bakarım gereğine.

Tekrar söylüyorum silah oyuncak değildir.
    Önüne gelen silah sahibi olursa memleket nereye doğru gider.
    Sen o silahtan kurtul biran önce.

16. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Pekala "doggetman" dediğin gibi olsun, ben kendimi yeterince anlatamadım, bu yüzden sorun bende..
    Saygılar.....

17. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    ne diyim ki ucuz atlatmışsın...
    sinirlenmekten çok
    kendine hakim olamamak çok kötü
    birşey...
    nerde duracagına dikkat etmelisin hayatta