Sinema

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve saydam tarafından 11 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 91 üye.
  1. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Adam Sandler'in başrolunu oynadığı sıradan komedi görünümlü Click filmine gittim.. Almasını bilene çok güzel ders verir nitelikte bir film... Netice: tavsiye ederim..

2. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Poseidon'u izledim..Bence ii filmdi ;)

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Izledigim en son Film Borat´ti - Internette ünlü olan Mahir´in (IKISSYOU.ORG) dava actigi film, Türkiyede yayina girecegini sanmiyorum, Rusyada yasaklanan film.

Bazi sahneleri rahatsiz edici, insan gülüyor yinede. Bir bayanla seyredilmesi tavsiye edilmeyen film.

Digeri ise Sinan´in bahsettigi Click, gercektende güzel bir "noktaya" deginmis filmi hazirlayan.
    Almasini bilene güzel ders verir.
    Ayni zamanda aileyi unutup sadece is düsünenler icinde tavsiye edilir. Tipik bir amerikan klisesi "Aile en önce gelir"
    Benim gözüme asil carpan olay, Adam Sandlerin diger filmleri genelde basit espirili ve komedi dolu olan filmleri bu filmde tam tersi mesaj verme icerikli ve sasirtici sekilde duygusal durumlar iceren bir filmdir.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=A10U9u46U_Q

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    En son izlediğim filmler olarak özetleyeyim:

Munich: 1972 Munich Olimpiyatlarında 11 İsrailli atletin öldürmesini anlatan bir film. Saldırıyı "Kara Eylül" olarak bilinen bir Arap terorist örgütü gerçekleştirmişti. Filmde, bu katliamı planlayan Arapları öldürmek için Mossad'ın kurduğu bir timin başına gelenler anlatılıyor. Avcının av olma durumu. Bence objektif şekilmiş bir film(Filmin yönetmeni Steven Spielberg bir Yahudi), ve ana tema bir devletin teröre karşı koymak için kendisininde teröre başvurmasının ne kadar doğru olduğu. Öz eleştiri de diyebiliriz.

V For Vendetta: Çizgi romana tam anlamıyla sadık kalınmasa da, çok başarılı bir çalışma. Romanda daha anarşist, daha duygusuz, filmde ise daha çok bir "özgürlük savaşçısı", yufka yürekli. Filmde nasıl o hale geldiği kesilerek anlatılmış. Romanda büyük ölçüde uyuşturucu kullanımı var, mesela filmde baş dedektif kampın kalıntılarına gidip, V'nin nasıl düşündüğü görüyor. Aslında orada LSD kullanıyor vs... Hugo Weaving'in oyunu muhteşem, bütün film maskeyle oynamasına rağmen, mimiklerin açığını sesi ve hareketleriyle tamamlıyor. Natalie Portman'a hiç ısınamadım, ama Star Wars'daki rolüne eşit diyeyim.

North Country: Amerika'da ilk defa toplu halde cinsel taciz davasının hükümle sonuçlanmasının hikayesi. Minnesota'daki madenler Yargıtay'ın kararı sonuçunda kadın işçi almaya başlıyor. Kadınların maden işçisi gibi bir meslek edinemeyeceğini düşünen erkek madenciler, onlara hayatı dar ediyor. Charlize Theron'un oyunculuğu ön planda.

The Interpreter: Birleşmiş Milletler'de çalışan bir tercüman, Afrika'da soykırım yapan bir diktatöre konuşma yapacağı zaman suikast yapılacağını duyar. Gizli servis önce ona inanmaz, çünkü tercüman dikatörün soykırım yaptığın ülkenin vatandaşıdır. Uluslararası ilişkileri sevenlerin kaçırmaması gereken bir film. Oyuncular Nicole Kidman, Sean Penn.

5. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    sarc4stic harbi iyi iş çıkarmışsın..Filmlere gidesi, alası,seyredesini getiriyosun..Canım çekti..yorumlara bak..Helall...

6. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar sanırım 80 li yıllarıda şampiyon diye bir film çevrilmiş boks üzerine... Son derece duygusal bir filmmiş.. Bu filmin oyuncuları orjinal ismi gibi bilgileri hatırlayan varsa sevinirim..

Mesajımı yazarken yaptığım aramadan umudumu kesmek üzereydim ki ekşi sözlük imdadıma yetişti..

http://uk.imdb.com/title/tt0078950/

Şimdi kaldı bunu nereden temin edeceğimiz..

7. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Senin için bir arkadaşa soracağım ;)

8. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    sampiyon filimdeki ufak çocuk büyüdü bir dolu film çekti ama o filmi bir çok kişi hatırlar özellikle son sahnesinde uyan şampiyon diye ağlayışı cok acıklıydı

9. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    sarc4stic bu güzel jestin için teşekkür ederim.. Başka bir mesele yüzünden sinirlerim çok gergin.. "Senin için" diye başlayan cümlen inan beni çok mutlu etti..

Motorseverleri ilgilendirecek bir film'de benden

GHOSTRIDER

http://www.sonypictures.com/movies/ghostrider/

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Filmin orijinal ismi "the champ"
    Başrolünde bir çok insanın bilmediği özellikte bir adam oynuyor.
    Oyuncunun ismi Jon Voight, bir çok insan için yüzüne aşina olunan bir karakter oyuncusudur ama bu adamın iki büyük özelliği var.
    Birincisi gerçek bir klasik olan 1969 yapımı "Gece Yarısı Kovboyu"daki deli dolu geceyarısı kovboyu rolüyle hafızalara kazınması.
    Ancak daha çok ilgi çekecek ayrıntı, dünyanın en güzel kadınlarından Angelina Jolie'nin babası olması.
    1.92 boyunda ki bu harika oyuncunun geceyarısı kovboyunu muhakkak tavsiye ederim.

11. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Crash dvd izledim tavsiye ederim..Amerikadaki irkciligi anlatiyor,,ayrica muzikleride cok guzel 6 dalga oskar almis..

12. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    o filmi bi kac ay once izledim gercekten guzel yapilmis
    amerikadaki irkciligi son derece guzel anlatmislar

13. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    Beynelmilel filmini izlemenizi tavsiye ederim gercekten cok guzel film ve kadrosuda mukammel
    muzikleri de filme tam uymus ortaya harika bi film cikmis

14. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    shooter ı izledim
    filmin kahramanı eski bi amerikan askeri
    sniper hem de en esaslısından
    emekli oluyo
    sonra fbi gelio bigün
    başkana suikast düzenlenecek
    belirsiz kaynaklardan bilgi aldık diyo
    sen olsan nereden nasıl bi suikast yapardın anlat ona göre önlem alalım dio...
    ve olaylar gelişiyo
    filmin çıkış noktası burası ve sonrasını söylersem tüm heyecanı kaçar...

gayet tavsiye ederim :)

ah mary vah mary'yi izledim
    arkadaş efsane falan dedi
    tamam bikaç yerinde güldüm ama
    böle filmlerden sonra zamanıma acıyor
    ve bi daha romantik komedi izlemicem diorum
    sonra bakıyorum zaten kafam 1500 dolmuş
    ağır film izleyemem diip
    takıyorum böle sabun köpüğü filmleri

hitch ve melekler şehrini izlicem
    tavsiye eden etmeyen ???

15. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    bu aralar izlicek film pek bulamıyorum ama..Crash ve Shooter ı bende izledim..güzel filmler bencede..en azından görmeye alıştığımız senaryolardan biraz farklı..

16. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    ben de izlediğim filmler arasından bi öneride bulunayım..
    "Hannibal Doğuyor"..Hannibal Lecter'ın neden öle bi insana dönüştüğünü bu filmi izleyince anlıyorsunuz..çocukluğunu ve gençliğini anlatıyor..aslında serinin ilk filmi olması lazımdı,ama varsın olmasın ben yinede izleyince beğendim..

17. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    kung-fu hustle i dun izledim,cok keyifliydi,epey guldum tavsiye ederim.

18. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    ''The Longest Yard'' (2005 versiyonu)

izleyin izlettirin!!! :D:):D

19. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    gece can sıkıntısından film cdlerini karıştırırken "beğenmem heralde " diye bi kenara ayırdığım bi filmi izledim.. "Nanny McPhee" ..gece gece eğlenceli geldi..filmlerin tarz ve konularını anlatmayı pek beceremem,o yüzden konusuyla ilgili açıklamayı yazıyım..

"Birtakım büyülü güçlere sahip bir dadı olan Nanny McPhee, yeni dul Bay Brown'ın hepsi de birbirinden haşarı yedi çocuğunun bakım ve eğitimi için anlaşma yapar. Çocuklar öyle yaramazdır ki, daha önce 17 dadıyı kaçırttıkları için bu yeni dadının da hakkından geleceklerine emindirler. Ancak Nanny McPhee kontrolü ele aldıkça onu kaçırmak için harcanan çabaların çok kötü sonuçlara yol açtığının farkına varmaya başlayacaklardır.

Yeni dadının giderek artan etkisi, aile içinde daha derin problemlere yol açar. Bunlar arasında Bay Brown’ın sebebi anlaşılmaz biçimde aniden başlayan yeni eş bulma girişimleri; çocuklardan birisini yanına almaya niyeti olan dominant hala Adelaide'in yaptığı açıklama; bulaşıkhane hizmetçisi Evangeline’in hüzünlü ve gizli arzuları yer alır. Çocukların kendisine karşı davranışları değiştikçe Nanny McPhee'nin dış görünümü de değişmeye başlar. Baba ile çocuklarının çok sevmeye başladığı bu esrarengiz yabancıdaki değişim bambaşka soruları gündeme getirecektir. "
    (kaynak : www.film.gen.tr)

20. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    dün izledim
    olağanüstü denilemez ama güzel bi filmdi, eğlenceliyi

sonra saw 3 ü izledim
    hiç beğenmedim
    germedi bile