sinavlarda cok telaslaniyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gordonfreeman tarafından 9 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaslar benim bir sorunum var.sinavlarda asiri derecede telas yapiyorum.normalde cok rahat yapabilecegim sorular sinavda bana cok zor geliyor.mesela gecen gun kimya sinavi vardi. kimya derslerinde sinifta en aktif benim diyebilirim.hocanin sinifta sordugu sorulari herkesten once ve dogru yapabiliyorum.ama sinavda bu olmuyor.butun sorular cok zor gozukuyor.aslinda benim icin cok kolaylar ama.mesela bi soruya basliyorum.karsima bir sey cikiyor 5 sn dusunsem yapabilecegim birsey.ama korkuyorum ve atliyorum o soruyu.ve tabi diger sorudada boyle oluyor.boyle boyle surenin yarisi gidiyor ama ben hic soru yapmamis oluyorum.son 10 dk kendime geliyorum yapmaya basliyorum ama 10 dk tabi yetmiyor.mesela matematik sinavindada aynisi oldu.tum sorulara baktim hepsindede ben bunu yapamam dedim hep bos biraktim.tam son dakikalarda cok rahat cozmeye basladim ama tabi vakit yetmedi.sinavdan 1 hafta sonra hoca sonuclarla birlikte kagitlarida dagitti. o sirada bircok soruyu kalem kagit dahi kullanmadan aklimdan yaptim.ama sinavda olmuyor iste.ders ici katilimlarda sinifta en iyi benim diyebilirim ama sinav notlarinda en gerilerdeyim.sizce bunu nasil cozebilirim?

2. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    burda forumdan herhangi bir uygulama ile senin sınav heyecanının geçeceğini pek sanmıyorum.BENCE yapacağın tek şey ailenlede konusup profesyonel yardım almak

3. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    peki okuldaki rehber hocam yardimci olabilirmi?

4. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    birazcık heyecan iyidir insanı birinci bile yapabilir ama fazlası çok ters etki yapar sendeki gibi aklın bulanır soruları 50 kere okuyup çözemez anlayamazsın

bu iş biraz da deneyim işi girdiğin sınav sayısı arttıkça zaten heyecanını da yenmeyi öğreneceksin diye düşünüyorum

okuldaki rehber hocanla da mutlaka görüş derim

5. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Heyecan için Arcalion isimli ilacı kullanabilirsin. İlacı araştır yan etkisi yok diyorlar. Ben sınav zamanı kullanıyorum stres azaltıyor.

6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    evde sürekli bir sınav havası yarat kendine yavaş yavaş alışmaya çalış gerçi kimya dersi gördüğüne göre en az 8 senelik öğrencisin garip bir durum senin için.

7. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    bu sene 10. siniftayim.sbs deki not ortalamam 476 idi.onceden hic boyle sorunlarim yoktu.gecen sene ise bazen sadece matematikte olurdu.bu sene ise girdigim butun sinavlarda boyle oluyor.mesela fizik sinavinda daha once defalarca cozdugum soru tipi cikiyor ama mesela sayi tam sayi degilde virgullu bir sayi cikiyor korkuyorum ve soru atliyorum sonra diger sorudada aslinda cok basit bir sey cikiyor ama o sirada ya cok vakit alacagini dusunurek yada gozum korktugundan onuda atliyorum.boyle boyle tum sorulari pas geciyorum.sinavin sonlarina dogru kafam yerine geliyor.tum sorulari takir takir cozmeye basliyorum.ama artik cok gec oluyor.vakit kalmiyor.sinavdan sonrada dedigim gibi kagit kalem dahi kullanmadan sorulari cozuyorum

8. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    belki hocaların değişmesi belki aile beklentileri seni bu hale getirmiş olabilir bunu çözmeninin yolunu okuldaki rehber öğretmenden başlayarak çözmeye çalış.

Sayfayı Paylaş