sinan şamil şam????

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve okancantr0406 tarafından 13 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Guardbody stil var tabii ki, hatta EA oyunlarında karakter dizaynı detaylı olduğu için oyunlara bile konu olmuştur, brawler vardır mesela, atak dövüşen, bouncer var sanırım, bir sürü stil var.
    Kişinin yapısına alakalı, sonra reach denen bir olay var, kol uzunluğunun getirdiği yumruk mesafesi, örneğin Tyson'ın, eskilerden Joe Frazier'in falan kısa olduğu için ezici gücünü kullanarak rakibinin savunmasını delecek şekilde lokomitif tekniği denen, zırh delici şekilde rakibine savunma fırsatı vermeden yaklaşırmış, Tyson'da böyle değilmiydi, pitbull gibi kısacık boynu ve demirden çenesi ile savunma falan dinlemeden yanaşır eze eze döverdi rakibini, tabii Evander Holyfield gibi efsaneler sökmeyince hali harap oldu.
    Tyson'ın Evander'a yenilmesinin tek sebebi bence formsuzluğu değil, rakibininde çok iyi olması, hem size ara bir bilgi, Evander Holyfield'in antrenörleri arasında 8 kere Mr. Olympia Lee Haney'de vardı.
    Holyfield'da dayanıklı, güçlü boksör tipine bir örnek, o da uzun boylu 1.93 sanırım ve define bir yapıda.
    Keza Lennox Lewis 1.95 civarındaydı sanırım, onunda fiziği adonis gibiydi.
    Yanlış anlaşılmasın fizik başarı için şart değil, bunlar sadece gözlemlerim.
    Her fizik yapısından şampiyon olur bence, bu da son gözlemim olarak yazmak istediğim şey, mesela Russell Crowe'ın oynadığı ektomorf yapılı Ağır Siklet Dünya Şampiyonu vardı, kolları falan incecik bir adamdı, ama adam o yokluk ve sefalet içinde ve o fizikle dünya şampiyonu olmuş, fizik kadar kişinin fiziğini nasıl kullandığı, güçlü yanlarıyla zayıf yanlarını nasıl kapattığı da önemli.
    Mesela Muhammed Ali, kendisinden çok daha güçlü, bu sporun en güçlü yumruk atan adamlarından birisi George Foreman'ı yorarak yenmiş, gücüne güçle karşılık verse hiçbir şansı olmadığı adamı, dayanıklılığı ile alt etmiş, tabii Ali'nin büyüklüğü hem yumrukları kaldıracak demirden çenesi olması, hem dayanıklı olması, hemde bunların üstüne çok güçlü olması, süper kombinasyon.
    George Foreman Güç:10-Kondüsyon:5-Teknik:5 denebilecek bir adamken, Muhammed Ali:Güç:8-Kondüsyon:9-Teknik:9 gibi bir adamdı, sırf gücüne güvense 3 roundu görmeden dağılırdı, yani bence her sporun en üst kademesi çok karmaşık olmak durumunda, boksta sadece itiş kakış değil, yeri gelince tam bir satranç, tabii istisnalar var, Mike Tyson'ın ezici gücünü kesip onu yormak belki Muhammed Ali'yi bile aşardı, Muhammed Ali, Tyson zamanında aktif olsa...

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Oyun konusuna hiç girma karasan.biliyorsun geçtiğimiz aylardan zaten sancım var yarama tuz basıyorsun:) benim demek istediğim stil farkı tamam ama sonuçta her ikisi aynı spor dalında çakışıyorlar.yani stilleri farklı diye müsabakanın engellenmesi söz konusu değil.biri gitar diğeri saz çalmıyor yani...
    aslında genelin görmek istediği bu gibi spor dallarındaki vucut yenilmez 2'deki veya birdeki gibi bir vucut.tyson evander karşısında kaybetti ama neden.biirncisi dediğin gibi adam boş değil.ikincisi maçı izlediysen fark etmişsindir tyson kollar kısa olduğundan yaklaşıp indirrdi fakat rakip hem tecrübeli hemde kolları uzun olunca yanına bile yaklaşamadı.resmen dağılmıştı.şu anda bile evander maçlarını takip etmeye çalışıyorum.estetik ve tekniğin en zevkli olduğu maçlar bence.sinanda hoşuma gitmeyen ise vucut yanında rakiplerinde fos olması.

3. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    karasan,hem kaslı,hem hızlı,hem dayanıklı vs. vs. demişsin fakat sürekli muhammed ali'yi örnek veriyorsun.bir efsaneyi...
    bu bir basketbolcuyu eleştirirken michael jordan'ı örnek vermeye ve ya bir futbolcuyu eleştirirken maradona'yı örnek vermeye benziyor.
    muhammed ali,michalel jordan,armando diego maradona gibi sporcular 100 yılda 1 gelirler.bu yüzden efsanelerdir.

bir boksörü sahip olduğu kas yığınına göre değerlendirmek çok saçmadır.o zaman jay cutler'la sinan şamil sam'ı ringe çıkartalım bakalım sinan şamil sam jay cutler'i 3 roundda nasıl ringe seriyor...

sinan şamil sam'ı 1 oturuşta 1 kuzu yiyen,her gece 1 kasa bira içen bir adama dönüştürmüşsünüz.fakat sinan şamil sam'ın almanya'da,profesonel bir klüple anlaşması var ve bu klüp bünyesinde spor yaşantısını sürdürüyor.bunu unutmayın.

%99'u amatör sporculardan oluşan bu forumdaki bizler bile bulk/definasyon yapabilirken (30-40 kg. alıp,30-40 kg. verebilirken) sinan şamil sam'ın,uzman antrenörlerin ve doktorların arasında kilo veremediğini düşünmek mantıksızdır.sinan bir vücut geliştirmeci değil,boksördür.estetik olgusu bulunmamaktadır.

saygılar.

castorpollux bunu beğendi.
  4. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Kuzu olayını eşi sölüyordu bir röportajında,
    Abarttı mıdır orasını bilemem,
    Beslenmesine dikkat eden birisi köfte gibi olmaz,
    Estetikten mahrum bir fiziği var,
    Bunu kabul etmek lazım ,
    Dayanıklı ve kondisyonu yüksek ama,
    Mide göbek karışık :)
    Boksörde olsan böle fizik olmamalı ,
    Önemli başarılara imza atmış ,
    mide göbek karışık kaç boksör var ?

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün senle anlaşamadık B.B King, öncelikle ben Sinan Şamil Sam'ı fiziği ile değerlendirmiyorum, benim eleştirdiğim antrenöründen alıntı yaptığın laflar oldu, antrenörü eğer bunları dediyse saçmalamış, çünkü yağ tulumu olmayı dayanıklılığın şartı gibi göstermeye, kaslı fizik yapısını ise vücuda yük, insanı yoran bir metabolik yük gibi göstermeye çalışmış.
    Yoksa zaten kısa kollu tıknaz, ince yapılı, aşırı uzun boylu gibi bir sürü değişik fizikten şampiyon olduğunu ve hepsinin fizik yapılarına göre strateji geliştirdiklerinin altını çizdim.
    Muhammed Ali sporculuğu kadar zekası, karizması, tipi, politik duruşu, boksa kattığı strateji ile efsane yoksa bir Evander Holyfield, Jack Dempsey, Mike Tyson'da her kuşakta bir tane çıkan efsaneler, Rocky Marciano vs.

Benim iddialı olduğum konu vücut geliştirme boks konusunda ahkam kesmek asla haddim değil ama boksta güç sporu olduğu için çok ilgimi çeker ve fırsat buldukça boks tarihine ilişkin yazıları okuyorum, sporun efsanelerinin yaşamlarını azım açık inceliyorum.

Laf lafı açıyor, bence boks gene fizik yapısından oldukça bağımsız, insanın zekası ve azmiyle genlerini bir miktar geri plana atabildiği bir spor.
    Daha net örnek vermek gerekirse, bir uzun atlama, bir kısa mesafe yüzme, 100 m. koşu gibi sporlarda taktik gibi bir şansınız fazla yok, kısa bacaklı uzun atlamacı, ektomorf 100 m. görmek imkansız gibi birşey, 10 saniyenin altında olup biten bir performansta ya gücünüz vardır ya yoktur.
    Ancak güreşte, boksta, hatta vücut geliştirme de insan faktörü çok etkin.

Yani ben Sinan Şamil Sam'ı fiziğinden dolayı baştan aşağı kötülemiyorum, birşeyleri doğru yaptığı muhakkak, daha önemlisi adamın genetik yapısı belli ki büyük oranda endomorfik, ancak bir Evander Holyfield, Muhammed Ali, Lennox Lewis ecto-mezamorf adamlar, son dert edecekleri şey göbek salmak.

Hem bakmayın bende sporla bu kadar haşır neşir değilken göbekli beyaz bir boksörün muhteşem fizikli bir zenciyi evire çevire dövdüğünü görmüştüm, zencinin fiziğinin kalitesini size anlatamam, yani bu köfte vücut olayı çok yaygın olmamakla birlikte elbette Şamil'e özgü değil.

Adamın fizik yapısı genetik olarak böyledir, buna birşey demem, ama antrenörünün dediği, biz bunu bilinçli yapıyoruz lafı doğruysa bendeki şalterleri attırdı.

Sözü en son gene genetiğe getirecem, genetik öyle birşey ki, hayatın adil olmadığının en büyük göstergesi.
    Demirel'i ele alalım, daha bugün haberlerde 10 sene önceki halini gösterdi, adam şeker hastası, 10 sene önce 74 yaşındaydı, boyu kadar göbeği vardı, çok stresli bir hayatı oldu, ben o zamanlar Demirel bugün yarın ölür diye bakarken, maşallah adam bugün 84 yaşında ve son derece dinç, o göbekle, öyle bir yaşamla 84 yaşına kadar yaşamak genetiğin gücünü gösterir.

Son bir örnek, Blitz, Lada Samara geçen aylarda bir araya gelip Raging Bull filminin kahramanı Jack La Motta'nın maçlarına baktık, biraz o meşhur filmi izledik.
    La Motta "Ben hayatım boyunca diyetlerle toplam 4000 pound (1800 kilo) alıp vermişimdir diyordu.
    Bronx Boğası lakaplı boksörün en büyük özelliği, hayatı boyunca 1 kere nakavt olmasıydı, o da yere serilerek değil, hakem kararıyla.
    Kafasına onlarca yumruk yediği halde devrilmeme özelliği nedeniyle heralde en çok darbe alan boksörlerden birisidir.

Herşeyi varken bir anda şöhret ve parasını kaybeden, hayatı filmlere konu olan bu adamın vücudunun ve ruhunun çektiği çileyi hesaba katarak, ve La Motta'nın 1920'lerde doğmuş olduğunu bildiği için acaba kaç yaşında öldü dedi.
    Öldüğünden çok emindi, öyle bir hayatın sonunda, ancak yanılmaktan mutlu olduk ki La Motta öyle bir hayata inat şu anda 86 yaşında ve hayatta, dilerim bu haziranda 87 olacak, bunu neden söyledim, genetik denen olaya akıl sır ermez, yani Sinan Şamil Sam'ı fiziği nedeniyle eleştirmem, ama fiziğinin bilinçli bir çabanın ürünü olduğu ve başarısında payı olduğunu iddia eden antrenörünün beynini tokatlarım!

6. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    Karasan abi,görüş ayrılığı yaşamamız sana büyük saygı duyduğum gerçeğini değiştirmiyor,bunu bil. ;) guardbody ve sen benim bu forumdaki manevi abilerimsiniz... :)

rocky marciano demişken,eğer rocky marciano 70'lerde 80'lerde dövüşseydi şu anda muhammet ali tahtında tek başına oturuyor olamazdı.

son olarak,genetik konusundaki düşüncelerine %100 katılıyorum.tanrı bazılarına fazla cömert davranıyor...

saygılar.

Karasan bunu beğendi.
  7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler B.B. King, bende bu forumda fikirleriyle düzeyli şekilde tartışan herkesi dostum, kardeşim, abim olarak görüyorum, tartıştıkça insan daha önce görüp kavrayamadığı nice şeyleri kavrıyor, mesela bu konu sayesinde, kafamda olan bir sürü düşünce kelime buldu, ortaya çıktı, ya da sizlerin sözleriyle görmediğim şeylerin ayırdına vardım, saygı sevgi çerçevesi içerisinde tartışmaktan büyük tat yok benim için.
    Rocky Marciano'yu ben çok incelemedim, abim hayranıdır, sanırım uçak kazasında ölene değin yenilmemiş müthiş bir boksör, insan yazarken bile tüyleri diken diken oluyor, böyle insanları incelemek hem insanı bir hüzünlendiriyor (kendimizle kıyaslayınca) ama öte yandan çocukken dinlediğimiz masalların verdiği keyif gibi insana kahramanlık ve yiğitliğe dair hayranlık dolu bir keyif veriyor.

B.B. King bunu beğendi.
  8. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    rocky marciano çıktığı 49 profesyonel karşılaşmanın 49'unu da kazanmış,bunlardan 43'ünü nakavtla kazanmış ve boksu da nakavtla kazandığı bir karşılaşmadan sonra zirvede bırakmıştır.1952-1956 arası dünya ağır siklet boks şampiyonluğu ünvanını taşımıştır.şayet 60'larda ve ya 70'lerde dövüşseydi muhtemelen muhammed ali'yi de yamulturdu.

9. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    antrenörleri denemişte söylemiş

sinana kas yaramamış

burda sinandan bahsetmiştim

sonuçta bu işle uğraşanların çoğu kaslı fiziği düzgün sporcular

ayrıca söylemeden geçemeyeceğim orhan ayhan beyfendide tv başındaki izleyiciyi sinirden zıp zıp zıplatabilen açıklamar açısından çok daha başarılı şu son A1 musabakalarında

10. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Flexor hoca podyumu dar eder Sinan a karşı , Sinan Şamil Sam da aynı şekilde ringi dar eder Flexor hocaya karşı.Şaka bir yana mukayese bile yapılamaz.

11. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Sinan'nın kolları kaç cm dir ,?
    tahmini olan var mı ?
    merak ettim ,
    En son bildiğim kadarı ile
    Kilosu 110-115 kg civarıydı Sanırım Sinan'nın,
    O kiloya Kolları bana ufak geliyor.

12. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    110 kilo ise kolları 46 falandır bence, yağ olayının kolları küçük gösterdiğini düşünerek aklıma bu rakam geldi, bilekleri kalın sanırım, 46'da ne çok ufaktır ne de fazla büyüktür gibi geliyor bana, boyu 1.88 falandı değil mi?

13. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
  14. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sinan ın en büyük özelliği ve beni en çok şaşırtanda bu o kiloya ve o hantal görünümlü vücuda rağmen çoğu atletik görünümlü boksörden çok daha seri kombineleri var çok ilginç bir özellik.Ayrıca Sinan ın kalitesi tartışılamaz WBC de şampiyonluğa dövüşen bir boksör tartışılması bile çok yanlış.

castorpollux ve B.B. King bunu beğendi.
  15. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Sahip olduğun kasları kullanmayı bilmiyorsan neye yarar? Boksörler ve halterciler görünüm olarak bir vucutcuya göre oldukça vasat görülnebilir ama bu insanlar daha fazla ağırlığı kaldırıp çok daha iyi dövüşürler. Nedeni aldıkları eğitim ve sahip oldukları güdülerdir. Halterciler MOTOR KAS ÖĞRENME yetisine sahiptirler.Bu onlara kaslarına saniyenin 1% gibi bir zaman diliminde komut vermelerini,güç uygulayıp boşa almalarını sağlar ve bu teknik beyin,sinir ve kas sisteminin uzun süren çalışmalar sonucunda edinip geliştirdiği bir yetidir. Boks ve dövüş sporları ise güçlü kaslar ve keskin bir zekadanda fazlasını ister ;CESARET. Ağırlıklar size vurmaz,burnunuzu kırmaz,bir hafta sonra bile yataktan kalkarken üsütünüzden kamyon geçmiş hissi yaratmaz ve en önemlisi ne kadar ağırlık kaldırıyor olabilirseniz olun bu sizi olduğunuzda daha cesur yapıp, daha fazla erkek gibi hissetmenizi sağlamaz. İçinizde var olanla yaşar ve farklı yetilere sahip olanlara imrenerek veya hayretle bakarsınız.

16. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    vücuda nasıl olursa olsun diye başlamak gerekir, yoksa yağında neden kaslı olmadığında takılıp, kalınır...boxer'a katılıyorum...

celikdemir bunu beğendi.
  17. holigan

holigan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yok artık .

18. BornToBeWild

BornToBeWild Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    valla o görüntü tib io kadar da az rastlanan bir tip değil bence yakalsık 1 ay once fox ta box macı izlemiştim su anki dünya şampiyonu 2.13 lük rus boxörü gören varmı kas namına nerdeyse hiç bir yok adamda :):)

19. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    Türkiye yi hakkıyla temsil eden her sporcuya saygım sonsuz.. isterse 10 kg daha yağ alsın başarıya götürecekse? bence konu çokta doğru biyerde açılmamış.. şimdi atıyorum bu resimdeki adnan yada sami adında sıradan bir arkadaş olsa ve bu foto ile işte benim vücudum dese birsürü şey deriz değil mi? yok çok çalışman lazım işte diyet yapman gerek bel kötü çok yolun başındasın falan filan.... ama bunu yazınca bakın ne kadar büyük bir tezat oluştu?? sinan şamil sam'ın yetersiz idman yaptığını yada 0 beslenme bilgisinde olduğunu düşünen varmı bilmiyorum ama branşlar farklı bizim bu adamı izlerken beklentimiz kazanacağı maçlar olmalı bence karnındaki kasları görüp mutlu olmayı bekleyenler varsa.... adam body building yapmıyor ki neden eleştirelim kendisi bizzat resmini buraya koyup bunu istemedikçe?herkezin bir vücut yapısı var... benim fikim bu konuda böyle.....

yabanci ve Coyote bunu beğendi.
  20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    gözden kaçmış..başlık konu dışına taşınmıştır..

saydam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş