sinan şamil şam????

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve okancantr0406 tarafından 13 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. okancantr0406

okancantr0406 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar dünya şampiyonluğuna oynuyan oldukça iyi maçlar çıkaran kendinden daha kaslı görünüme sahip boksörleri ringten silen sinan şamil şam ın vucudu sizce nasıl bu işte bi yanlış var demekki midede kas görünmez durumda kollar göğüsler sanki yağ bu nasıl oluyo merak ettim ustalar açıklarsa sevinirim konuyu yanlıs yere açmadım umarım buda vucut resmi sonuçta
    mantıken flexor hocam bu sinana ringi dar eder yanılıyomuyum

Ekli Dosyalar:

2. SunwooD

SunwooD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çengelköy
    Konu taşınır.

İkisi farklı şeyler.En kaslı birey herkesi döver gibi bir durum yok :)
    İlla ki güçlü olmak zorundalar ama çok iyi bir vücut onlar için bir gereksinim değil.

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bu resim zaten adamın yağı en az düzeyde olan resmi.sen diyetten önceki halini hiç görmedin sanırım.ayrıca maçları kazanmasındaki en buyuk kozu dayanıklılığı,en büyük saflığıda tysona meydan okuması.

4. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Sinan bence çok dayanıklı boksör ,
    Kondisyonuda çok iyi ,
    Her maça çok iyi hazırlanıyor ve odaklanıyor ,
    Bir tyson'daki özellikler yok Sinan Şamil de ama ,
    Şuanda Tyson ile Sinan Şamil maç yapsalar ,
    Sinan yerle bir eder Tyson'ı
    Ring'i dar eder Tyson'a
    kaçacak delik arar Tyson,

Tyson formda oldugu zamanlarda bile 10 raunt hayatta çıkarmazdı,
    Zaten ilk 5-6 raund kazandı kazanırdı tyson ,
    6.raund sonra tyson'nın maçlarına bakın,
    mutlaka yenilmiştir ,(bkz Lenox Lewis maçı)

Tyson'nın formunun zirvesindeki hali ile ile Sinan şimdi maç yapsa bile gene Sinan derim,
    Sinan çok dayanıklı sağlamda kapanıyor ,
    Tyson'ı yanına yaklaştırmazdı Lenox Lewis gibi önce yorar dı bir güzel sonra da indirdi yere.

castorpollux bunu beğendi.
  5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben sinanın birçok maçını izledim fakat kesinlikle tyson rakipleri kadar sağlam rakip göremedim.hele geçen sene izlediğim 2 maçı vardı adamı sanki yaşlılar yurdundan alıp getirmişler.paranın en fazla döndüğü bir spor dalı.bazen kaybeden kaznaandan daha fazla para alıyor.lenox veya diğer rakipler zaten efsane iismler.sinanın karşısına bugüne kadar çıkan sağlam isim görmedim.

6. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Evet Sinan maçlarını bende şöle gözümün önünden geçirdim de ,
    öle pek sağlam rakipleride yok gerçekten,
    belki de duygusal yazdım biraz,
    Tyson'nın hareket ve tavırlarını beğenmiyorum,
    Ama bokstaki başarıları ve kalitesi tartışılmaz.

7. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    boks sporunu yakınen takip eden birisi olarak...

öncelikle guardbody abimin söylediklerine cevap vermek istiyorum.sinan şamil sam bir vücut geliştirmeci değil,boksör.bu yüzden sinan şamil sam'ın bulk ve ya definasyon gibi bir meselesi bulunmuyor.maçlardaki halini görenler bilirler..fazla kaslı bir vücuda sahip değildir,yağlı bir vücudu vardır ki arkadaşımızın da dikkatini çekmiş ve böyle bir başlık açmış...

sinan şamil sam'ın antrenörü daha önce bu konu hakkında bir açıklamada bulunmuştu.
    sinan şamil sam'ın vücudundaki kas ve yağ miktarı özellikle bu seviyelerde tutulmuştur.hatta vücudunun kas yapmasının önüne geçebilmek için antreman sisteminde özel ayarlamalar yapılmıştır.
    çünkü vücuttaki her gr. kas enerji harcar.kaslı vücutlar daha çabuk yorulurlar.
    mike tyson örneğinden yola çıkmışsınız fakat sinan şamil sam ve mike tyson'ın boks stilleri birbirlerinden tamamen farklıdır.tyson kaslı bir vücuda sahip,güçlü bir boksördü.ve işini ilk 1-2 raundda bitirirdi.kazandığı maçlarda nadiren 4. 5. round oynanırdı..ki mike tyson'da 3. rounddan sonra büyük bir düşüş başlardı.öyle ki maçın 6. 7. rounda uzaması onun için bir kabustu.
    sinan ise genellikle maçları son rounda kadar oynamaya çalışan ve sert güç kullanımından ziyade stratejik oynayan bir boksördür.nakavtla kazandığı maçlar bile genellikle maçın sonlarına doğru gerçekleşmiştir.çoğu maçını roundların sonunda puanlamayla kazanır.bu yüzden antrenörleri sinan şamil sam'ın kaslanmamasına bilhassa dikkat ederler.vücuttaki her gr. kas enerji harcar ve bu da erken yorulmak manasına gelir.
    mike tyson gibi dövüşebilmek,inanılmaz bir güç gerektirir.sadece güç yetmez,bu gücü de zekayla birleştirebilmek gerekir.bu tip boksörler dünyaya 10-15 senede 1 kere gelirler.
    bu arada,sinan şamil sam ve mike tyson karşılaşsalardı ne olurdu derseniz...
    eğer 10 sene önce karşılaşsalardı sinan şamil sam 3. roundu göremeden nakavt olurdu.
    fakat son 5 sene içerisinde karşılaşsalardı sinan iyi kapanırdı ve kontra yumruklarla karşılaşmayı 5. roundın ötesine taşırdı.5. rounddan sonra da sinan şamil sam her halükarda kazanırdı.
    zaten mike tyson son mağlubiyetini sinan şamil sam'ın evire çevire nakavt ettiği bir boksöre nakavt olarak almıştı.bu herşeyi anlatır sanırım.
    son zamanlarda hiç bir boks maçını heyecanla seyretmedim.inşallah boks dünyası yeni bir kahraman yaratır.
    mike tyson'ın devri tamamlanmıştır.zaten boksu da bırakmıştır.şu sıralarda da uyuşturucu tedavisi görmektedir.
    sinan şamil sam'ın da son 2-3 senesidir.

saygılar.

Son düzenleme: 13 Mayıs 2008
  8. okancantr0406

okancantr0406 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kaslı olmamam için bi neden daha buldum (hani çalışmak zor geliyoyo o yüzden) üstüne birsürü kası alıyosun sonra çabuk yoruluyosun enerjin yetersiz kalıyo zaten kası oluşturmak ve korumak içinde bikaç insanın yediği kadar yemek yiyosun yani maliyetli yanlızca maliyette değil zaman israfı da aynı zamanda yoksa şamil gibi yağlı mı olmak lazım tabi işin gerçeği öyle değil vucut geliştirme sonuç itibariyle bi spor ve spor yapmak sağlık için faydalıdır artı kaslı bi vucut insana güvende verir keske kas yapmak bukadar zor olmasaydı gelelim boks maçlarına ben sinanın maçlarını türk boksör izlemenin dışında pek sevemedim söylediğiniz gibi maçı sonraki raundlara bırakarak aşırı defans la oynuyo ama gergedan lakaplı bi boksör vardı onun maçını izlemek ayrı bi zevk izlerken bile adrenalın fışkırıyo youtube açık olsaydıda ekleseydim
    aslında ben flexor sinana ringi dar eder demiştim konu mike tyson a gelmiş :) açılan başlıklardaki yorumları okudukça body building in yüksek kültürlü ve bilgili insanlarca yapıldığı kanaatinede vardım açıklamalar gayet aydınlatıcı teşekkürler iyi geceler

9. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    bendu şunu eklemek istiyorum

sinanın bu yapısının bir diğer nedenide hızlı olmasıymış
    yani sinan bu yapıdayken daha seri yumruklar çıkaran bir yapıya sahip ve kaslanması demek yavaşlaması demek

o yüzden tercih bu estetikten uzak ama sonuçta boks çok farklı maksadı estetik olan bir spor değil

fakat şunuda düşünüyorum amerikada bulunsaydı onu kas yığını yapıp daha güçsüz rakiplere paso dayak yedirip olayı şova dönüştürebilirlerdi

10. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    kas kütlesi arttıkça seri yumruklar çıkartamaz kısmına katılmıyorum,
    [FONT=&quot]yanlış:[/FONT][FONT=&quot] Kasları anormal derecede şişirir, vücudu hantallaştırır.
    doğru: Düzenli ve bilimesel kurallarla yapıldığında kasları mükemmel derecede çalıştırır, kuvvetlendirir, geliştirir, esneklik ve estetik kazandırır

En çok bilinen yanlışlardan biriside bu bence ,
    prof.Vucütcular kadar kas kütlesi yapmayacak tabi ama biraz daha derli toplu olsa fiziği Sinan Şamil'in mükemmel olurdu,
    [/FONT]ünlü boks spikerimiz yaşı 70 küsurlarda olan ama haala gençcecik sesi olan Orhan Ayhan da bu durumu zaman zaman Sinan'nın maçlarında belirtir.

11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sinan Şamil Sam gerçekten istisnai bir boksör benim gözümde, yani fiziği cidden rahatsız edici derecede köfte olan başka bir ağır siklet boksör gelmiyor aklıma.
    Kondüsyon açıklaması B.B King'in güzel ama inandırıcı değil (antrenörün inandırıcılık sorunu var) Muhammed Ali'yi hatırlayalım, ağır siklet boksa gerçek strajeyi sokmuş muhteşem boksör, fiziği harikaydı, 191 boyunda 95 kilo civarında tiril tiril kaslı bir boksördü, kondüsyonu ise inanılmazdı.
    Hem demirden çenesi, hem çok sert yumrukları hemde 12 round dayak yese bile ayakta durma becerisi vardı.
    Yani kondüsyon ve dayanıklılık için ille köfte gibi olmaya gerek yok.
    Tabii ki bir George Foreman, Mike Tyson, Joe Frazier gibi acı kuvvete dayalı dövüşen vücutçuların fizikleri daha ağır ve kaslı oluyor ama işte bunun tezatı yağlı olmak demek değil.
    Zaten maratoncular 42.6 km. koşuyor, vücutları yağsız, keza diğer dayanıklılık sporcuları da dayanıklı olmak adına yağlanmazlar.
    Kasın fazlası gibi yağın fazlası da vücuda yüktür, tamam kas ekstra olarak metabolik yük getirir vücuda ama bunun karşılığında insana güç verir.
    Ben boks uzmanı değilim, ama ağır siklet boksun altın çağını bir miktar inceledim (ne tesadüf tıpkı vücut geliştirme gibi 70'li yıllara denk geliyor :D )
    En son tahlilde Mike Tyson'la Sinan Şamil Sam'ı karşılaştıramayız, B.B King'in dediği gibi Tyson gibi adamlar güneş gibi her kuşakta ancak bir kere doğarlar, Sinan Şamil Sam ise, azim ile, çabayla bir yerlere gelmiş gururumuz ama Tyson'daki yetenek onda mevcut değil (stillerini söylemiyorum, zaten stilleri farklı, salt yetenek adına söylüyorum bunu)

12. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    karasan bu söylediklerinin tamamının cevabı yukarıdaki yazımda var zaten.bu tamamen boks stilleriyle alakalı bir şey.nasıl ki hakan şükür'le alex de souza'nın oyun stilleri farklıysa,sinan şamil sam'la da o saydığın boksörlerin boks stilleri tamamen birbirlerinden farklı.hakan şükür'ün alex'in fiziğine sahip olduğunu düşünelim.alex'in de hakan şükür'ün fiziğine sahip olduğunu düşünelim.hakan şükür bacak kadar boyuyla o kafa toplarını alabilir miydi?ve ya o cılız fiziğiyle rakip defansı yıpratabilir miydi?ve ya alex o uzun boyuyla ve de hantal fiziğiyle orta sahadaki o kıvrak hareketlerini sergileyebilir miydi?bunun gibi bir şey işte...

13. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    kim ne derse desin bence sinan şamil samda bir sporcu duruşu yok. ben bu durumu antreman stilinden ziyade sağlıksız beslenmesine bağlıyorum.

14. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Bir oturuşta koca kuzuyu bitirdiğine dair rivayetler var ,
    Boğazına hakim olamıyor sanırım,
    İnsan o kuzuyu 2 defa da 3 defa da yer .:)

15. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Günde 1 kasa içmesine bağlayabiliriz...

16. okancantr0406

okancantr0406 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    orhan ayhanın sinanda gizli kas var dediğini hatırlıyorum sizce bu mümkün mü

17. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Orhan ayhan dediyse doğrudur , :)
    En kötü günlerimde bile Orhan Ayhan anlattıgı futbol ve boks müsabakaları ile beni güldürmüştür ,
    Yorumları olaganüstü bir zekanın ürünüdür,
    Futbol maçlarındaki yorumları ise akıllara zarardır ,
    bana göre dahi bir insandır
    Günümüzün futbol ve boks spikerlerini dinliyorum çok zevksiz ve keyifsiz maç anlatıyorlar ,
    Orhan Abi'nin eline su bile dökemezler,
    Uzun yıllar ,boks müsabakaları anlatmaya devam ederim umarım
    konu boks olunca Orhan Ayhan'ı konusmamak olmaz bence .:)

18. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    B.B. King aynı nokta olduğundan emin değilim, hibrid arabalar var malum, hem benzin hemde elektrikle çalışan, işte boksta da hibrid sporcular var, yani hem dayanıklı, hem sert yumruklu, hem hızlı.
    Yani ben yağlı ama çok dayanıklıyım demek saçma bir çıkış noktası, o zaman o yağları taşıma, formda bir görüntün olsun, belki daha seri, belki daha güçlü olacaksın.
    Ki bunu ben antrenörün tezini çürütmek adına söyledim.
    Gene bir örnek, kilo ve yağ durumu ile ilgili, Azgın Boğa filminde hayatı işlenen Jake La Motta, çok iştahlı olduğu için yarışma öncesi orta siklet kilosunu tutturma sorunu yaşarmış, hatta bir maç öncesinde rekor zamanda 5 kilo vermiş, ölümüne su kaybederek kendini toparlamaya fırsat bulamadan maça çıkmış.
    Burada ana fikir şu, ne ekerse sporcu onu biçer, eğer daha disiplinli olsa daha da büyük bir şampiyon olurdu La Motta.
    Sinan Şamil Sam içinde bunun geçerli olduğunu düşünüyorum.
    Bir de aklıma gelmişken, bir vücut tipi vardır, kaslı değil ama kalın-kalas kemikli, güçlü insan tipi, Sinan Şamil'in bilekleri ne kadar kalın bilemiyorum ama bana o tipi çağrıştırıyor biraz, hani gücünü kütük gibi kemiklerinden alan insan tipi.
    Gizli kas demiş spikerin birisi, tam onun çevirdiği geyik muhabbetilerine yakışır bir saptama, o adamın maçı derinine söylediği bir sözü inanın hatırlamıyorum varsa yoksa geyik muhabbeti...

19. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Şamil Samın kalın kollarının olmaması yumruklarının ok gibi hızlı olmasına engel değil ama tabi momentumu düşüktür diye düşünüyorum. Buda zaten uzun sürede kararlı bir performans sağlamasına yani dayanıklı olmasın fırsat veriyor.
    Görünümünden bende hiç hoşlanmıyorum, alamancı şivesindende hoşlanmıyorum, mütevazi sporcu kişiliğini ise bilmiyorum.
    Hani diyorumki insan hiç et yemese sırf şokella ekmek yese o antrenmanla o vücuda ulaşmak herkesin harcı değil.
    En merak ettiğim şeyde sporu bırakınca ne hale geleceği umarım birileri spor hayatından sonraki halini görüntüleyip bize sunar.
    Karasan: mesela sen bunu yapabilirsin.

Son düzenleme: 14 Mayıs 2008
  20. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    stil falan demişsinizde podyum aynı podyum.bunlar snatçı değilki biri divan sazı çalsın öbürü başka olduğundan kıyaslama yapmayalım.erkekleşip meydan okuyorsa ve ikiside boksörüm diyorsa aynı ringde yine boks yapacaklar.sene farkı tabiki önemli.5 sene önceki tyson ile kıyaslarsak bizimkinin hali duman.gerçi geçen sene bile yanılmıyorsam bir meydan okuma söz konusu idi fakat net bir tarih atalım denilince biizmkiler geri adım atmıştı (duyduğum kadarı bu;şehir efsanesi olabilir).tyson zaten son birkaç yıldır çökmüş durumda.şu anda kıyaslama yapalım dersek milletin gözünde yaşlanmış olan şu kulağı tyson tarafından ısırılan evander var (ismini yanlış yazmış olabilirim).
    laf uzuyor ama ana konu sinanın yağlarıydı.ben adam arnold fiziğine bürünmeli demiyorum ama her siklette ve her spor dalında estetik görüntüler ve başarı mevcut.böyle bir imkan var ise şartlarıda biraz zorlamak gerekli.antrenörü zamanında bu yağını indirebildiğimiz son safha demişti.

Sayfayı Paylaş