Simetri sorunu

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve akaBarbo tarafından 24 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. akaBarbo

akaBarbo Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Merhabalar. Oncelikle sitede konuyla ilgili arastirma yaptim bilgilendim ama merak ettigim bi yer var. Ekledigim fotoda goreceginiz gibi sag omzum daha duz cizgiyle inerken sol daha kemikli ve koseli duruyor. Arti olarak sag omzum daha asagida. Bu bir kemik problemimi yoksa kaslarlami ilgili. Devamli basla birak yaptigim bir spor oldu vucut gelistirme daha onceleri dikkatimi cekmemisti 1 bucuk seneye yakin dolmusculuk yaptim cokta saglikli dumduz oturdugum soylenemez. Acaba ondan kaynaklimi oldu ve cozume ulasabilirmiyiz. Bilgileriniz ve dusunceleriniz ne yonde. İsterseniz onden fotoda gonderebilirim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    2 Kolunu(Barbell bench press vb. ) kullanarak yaptığın hareketlerde bir sıkıntı, dengesizlik farkediyor musun ? Kürek kemiğini arkadan sıkıştırıp da bi fotoğraf atarsan daha iyi yorumlanır

3. akaBarbo

akaBarbo Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Aslinda bazen farkettigim oluyor. Dengesiz zorlamamak icin agirlik dusurdugum falanda oldu.

4. akaBarbo

akaBarbo Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    [​IMG] buda fotograf

5. akaBarbo

akaBarbo Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa

6. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Bu sıkıntının ilerlemiş versiyonu bende var.5 aydır doktor doktor geziyorum ama nafile.Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla ışıktan kaynaklanmıyorsa sol omzun öne doğru çok hafif düşmüş vaziyette antrenmanlarda dengesizlik yaratmıyorsa pek önemli bir durum değil gibi.

7. akaBarbo

akaBarbo Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Bende orpediste gidicem kas veya omurilik mi yoksa genetik kemik olayimi ogrenmek icin. Eger ben kendi doktorumdan birseyler bulursam haber ederim. Aslinda takmiyorum sende takma. Sadece merak. Kolu bacagi olmayanlar var. Bunun icin kafa yormaya deymez.

8. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Sıkıntı simetri takıntısı değil ki.Öyle olsa niye doktor doktor gezeyim.Ben sana ayrıntılı yazmadım psikolojik olarak sende kendinde aynı belirtiler varmış gibi hissedersin diye.Önceden böyle bir sorunum yoktu şimdi antrenman yapamıyorum kolların dengesizliğinden.Problemin kemik ya da omurilik kaynaklı değil bana sorarsan kas kaynaklı bir problem,doktora bir görün.

9. akaBarbo

akaBarbo Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Benm dusukluk sagda. Gogus calisirken dahi sag tarafta daha cok aci oluyo mr falan cektirdin doktor kemik degil diyoda daha prof antranorlerle gorussen ? Egitimini almis anatomi bilen kisilerde var sonucta. Eger skolyoz yoksa ne biliyim kurek kemigin esitse kastir tabi. Ona gore egzersiz plani verirler

10. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Bana sorarsan asimetriye sebeb olan kürek kemiğini tutan kaslar.Ona göre egzersiz uygularlar,yanlız kuruntu da yapıyor olabilirsin çok büyütme :) Doktora görün ama en azından için rahat etsin. Geçmiş olsun.

11. barkın

barkın Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben kaslardan kaynaklandığını düşünüyorum. Ilerleyen aylarda esitlenecektir. Ama için rahat etsin diye doktora gitmen iyi olur

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. akaBarbo

akaBarbo Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Zaten sirf o yuzden gidicem doktora birde kambur var hafif onunla ilgili destek alicam. Whos sanada gecmis olsun bro saglikli olmak en onemlisi :) barkın tesekkur ederim boyle yorumlar icimi rahatlatiyor :)

13. akaBarbo

akaBarbo Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Doktora gittim. Skolyozda cok az hatta ölcüm cihazina girip radyasyon almama gerek duyulmicak bir yamukluk var. Onun disinda kifoz sayilmicak bir kifoz ve lomber lordoz var. Evet omuriligi baglayan tum egrilikler var :) doktor sadece sirt karin ve bel kaslarina oncelik vererek calismaya devam et ve bol bol yuz dedi. Korse dahi vermedi. bununla ilgili yerli yabanci tum kaynaklari inceledim. Hangi kaslarla ilgili hangisinin gergin hangisinin esnek olmasi lazim ogrendim. Kendime bir egzersiz plani cikardim. Bunu simdi paylasmicam once kendim denicem. Kisiden kisiye genetik bir durum oldugu icin kemik ve kas olaylari bu surec icin kendime 2 ay verdim. Simdi foto cekicem ve 2 ay sonra cekicem. Herhangi bir gelisim olursa zaten yoneticilere rica edip sabit konu olmasini isticem :) umdugum gibi olmasini istiyorum suan sadece

14. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Genellikle omurga oklava gibi dümdüz olmaz zaten.Belli bir dereceden sonrası skolyoz oluyor.Lordoz ve kifoz da aynı şekilde çoğu kişide vardır postür bozukluğundan kaynaklı.Eğer çok rahatsız edici bir lordoz veya kifozun varsa forumda postür düzeltme konusu vardı orayı incele.

15. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    ben hiç bir şey göremedim biraz fazla tedirginsin gibi geldi zayıfsın zayıfken böyle bir taraf çok bir taraf az gelişmiş olabiliyor omuz girerken dumbell kullan bar yerine barda güçlü olan koluna gider ağırlık 1 2 ay uygula düzenli yana açış yap düzelir gibi pek bir şey yok sakın takma

16. akaBarbo

akaBarbo Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Yok takmiyorum zaten. Dedigim egzersizlerin hepsi acma esnetme hareketleri zaten olmasi gereken hareketler zamanla umdugum gibi olcak inaniyorum. Eger egzersizlerle duzelme olursa ki kanitlar var burdan en azindan bel cukurum daha az olsun diyen olursa yardimci olabilirim. Malum vucut guzelligimiz icin cabaliyoruz :)

17. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    herkesde var böyle şeyler ya sen çok çok dikkatli inceliyorsun jay cutlere bak arnolda bak onlarda bile böyle ufak simetrik sıkıntılar olabiliyor her insanda var ki sende yok bence sen dururken kendini sıkıyorsundur bırakırkende psikolojik olarak yamuk olarak düşüntüğün tarafı daha çokük bırakırsın poz verirken normal zamanlarında eminim hiç bir şekilde belli olmuyordur sıkıntı yok yani basmaya devam :D

18. akaBarbo

akaBarbo Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Common Postural Deficiencies

bu sitede postür bozuklukları ile ilgili bilgiler var düzeltici egzersizlerin üstünde Examples of affected exercises diye geçen kısımda söylediği egzersizler buna sebep olan egzersizler midir? doğrumu anlamışım.

19. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Evet sanırım öyle.Bu arada güzel döküman bulmuşssun.Bende de bazılarından kısmi olarak var.Bir de haftada kaç gün,set ve tekrar şeklinde uygulanışını öğrenmek lazım.

20. akaBarbo

akaBarbo Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    O zaman gogus calisamicaz omuz dusuklugunu cozmek icin :) genelde bu egzersizler 15 - 30 saniyelik beklemelerle 5 - 10 tekrarlik hareketler pek set yok ama bilen biri gerekli bize umarim yardimci olan cikar :)

Sayfayı Paylaş