Silymarin - Anabolics 2006

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve gorgeouskykhan tarafından 31 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
 1. gorgeouskykhan
  Offline

  gorgeouskykhan Üye

  Katılım:
  8 Şubat 2006
  Mesajlar:
  660
  Beğenileri:
  72
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  for about more info, please look my website on you
  Yer:
  the gorgeouskykhan home center
  Silymarin ( Milk Thistle ekstresi- Devedikeni,MeryemAna özü)

  Silymarin, Silybummarianum bitkisinin tohumlarından elde edilen bir bitkisel ilaçtır.(milk thistle olarak da bilinir.) Bu, 2000 yıldan fazla, karaciğer hastalıklarına halk şifası olarak kullanılır ve hala aynı amaç için yaygın olarak kullanılır. Daha spesifik olarak, bu genel olarak, çokça, karaciğer sirozu, hepatit, ya da mantarlardan vb. diğer toksinler tarafından karaciğer zarar görmüş veya zehirlenmiş için doğal tedavi olarak kullanılır. Ayrıca bu, genel antioksidan ve sindirime yardımcı olarak birçok insan tarafından kullanılır, doğal bitkiler ve vitamin rejiminde iyileşmenin bir parçası olarakta alınır. Devedikeninin içindeki etken madde "flavonoids silybin, silydianin ve silychristin ve toplu olarak Silymarin olarak ifade edilir. Silymarin, Amerika'da yaygın olarak satılmaktadır, doğal besin takviyesi ve prospektüs gerektirmediği düşünülen yerlerde.

  Son zamanlarda, yüzlerce tıbbi araştırma-nerdeyse hepsi, Silymarin ile ilgili, tam olarak-gerçekten göstermektedir ki, bu şey, güçlü karaciğer koruyucu ve yenileyici özellikleri destekliyor, doğal ilaç-tedavi ile bağlantılı. Örnek olarak, 1980 yılında yayınlanan makaleye göre, birbirinden bağımsız araştırma şeklinde, karaciğer sirozu tedavisinde, etki ediyor. Bu çalışma, ciddi hastalığı olan hastaların, bu bitkisel ilaçla tedavi edildiğinde, anlamlı bir şekilde, yüksek hayatta kalma oranı not etti-gösterdi. Diğer çalışma, bu şeyin, önde gelen hepatit-önleyici özellikleri açısından, önerir ki, karaciğerdeki, depolanan "glutathione" seviyesini artırabilecek çok önemli aktivitelere sahip olduğunu(gösterir). Glutathione, karaciğerin, vücut tarafından toksin atmadaki kabiliyetinde çok önemli-hayati olan, antioksidan aminoasit bir peptid'tir. Bu, çok önemli olan aminoasitin azalması, karaciğerin baskısının önemli bir işaretidir, "c-17 alpha alkylated" bileşiği içeren şeylerin kullanılmasında, öneri olaraktan, Silymarin gerçekten, direk olarak, steroid kullanan atletlere faydalıdır.

  Günlük kullanılan tipik dozu, 300mg ile 600mg arasındadır. Standardize edilmiş milk thistle ekstresi, %80 aktif Silymarin içerir, 240 mg ile 480 mg toplam Silymarin flavonoid'e eşit olan. Vücutçular, tipik-genel olarak, karaciğeri toksiklendiren steroid kürü boyunca, günlük olarak kullanırlar ve kür bitiminde, 4 veya 6 hafta daha kullanmaya devam ederler, böylece umarlar ki, bu şey, karaciğer enzim değerlerinin normalize olmasında ve kür boyunca olan zararı tamir etmede, yardım etsin. Bununla birlikte, araştırmalar öneri yapar ki, Silymarin, bir de, dikkate değer anti-enflamatuar; ateş düşürücü özelliklere sahip ("prostaglandin" bio-sentezini inhibe ederek-dizginleyerek), son araştırmalar yoluyla bildiğimiz şekilde, egzersizin direncinde, protein sentezi cevabı-tepkisinde müdaheleci karaktere sahip olduğunu gösterir.(daha fazla detaylı irdeleme için, lütfen, NSAIDs ilaç profiline bakınız. çevirenin notu: sayfa 265'deki NSAIDs=Non-Sterodial Anti-Inflammatory Drugs-steroid olmayan ateş düşürücü ilaç; bence gerek yok.-şimdilik). Bu-bunlar gösterir ki, bu şey gereklidir; "gerektiğinde kullan" pozisyonunda alınacak şey, en azından, eğer kürdeki birincil amacınız, gerçek maksimum kas büyümesi ise.

  *Çevirenin notu : ( benim notum :) ) Eğer kür yapıyorsak ve paramız kısıtlıysa, creatine yerine bunu tercih edelim! Çünkü amino-protein tozu şart. Ben daha hiç almamıştım ama kür terapisi açısından; tamoxifen, vücutta su-tuz tutulması ve jinemokastide çok etkili, günde 1 tane-10 mg ve clomiphen(Klomen) de testis küçülmesinde çok etkili bence, günde 1 tane-50 mg. Ve galiba, bu da, karaciğer bakımında çok etkili. :)


  [​IMG]
   
  naimcaliskan ve pitbullteam bunu beğendi.
 2. hsd
  Offline

  hsd Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2.582
  Beğenileri:
  301
  Ödül Puanları:
  93
  süper bir yazı dizisi oldu çok üye bu çevirilerden faydalanacak emeklerin için teşekkür ederim rep sözüm vardı vericem
   
 3. pitbullteam
  Offline

  pitbullteam Üye

  Katılım:
  2 Kasım 2007
  Mesajlar:
  10
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Bilgisayar ve Motosiklet
  Yer:
  İstanbul
  deve dikeni extractı alın hiç uğraşmayın aramaya heryerde var içinde 70 80 oranında silimarin var... daha detaylı bir şeyde diğer karaciğer konularında yazdım...
   

Sayfayı Paylaş