Sigara ve vucut gelistirme

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve oğuzhan1909 tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar 20 yasindayim 3 aydir bu sporla ilgileniyorum bana getirileri cok hep zinde hissediyorum saglikli hissediyorum ama su sigarayi yakip sonra spor yapiyorum demek psikolojimi bozuyor cok zararli birakmak istiyorum allahin izniyle birakcam ama kafama takilanda bir soru var vucut gelistirmeye zarari varmi sigara ve alkolun bunlarla ilgili bilimsel arastirma varmi ? Ve sigaryi birakmak icin iyi yontemler bilen daha once birakmis arkadaslar ozelden yazabilirmi ?

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    insanlarımızı bu konuda bilinçli olmaya çağırıyorum.
    yatarken bile oksijen için soluk alıp veren vücut, sigara yakıp % 5 oranında karbonmonoksit veriyorsan(sigaradan sigaraya değişir) kalbe en uzak olan hücrelerde ölüm başlar hissetmezsin öldüğünü..
    belli bir süre sonra vücuda uzak yerler oksijen yetersizliğinden dolayı kesilmesi gerekir. karbonmonoksit vücuda girdikten sonra çıkmaz oksijen taşınmada zaaflar baş gösterir.
    zararlarını saysak forum yetmez. daha bilinçli olalım. sonuç olarak oksijen ile yaşayan bir vücudun var..

3. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Alkol kas yapım ve protein kullanım mekanizmalarına zararlı.
    Sigara akciğer kapasitene,kaslarına kan taşıyan damarlara ve yine kaslarındaki yapım mekanizmalarına olumsuz etkileri var.
    ve çok daha fazlası..
    lanet olsun ben de içiyorum.

oğuzhan1909 bunu beğendi.
  4. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Sagolun arkadaslar ben boyle bi illet gormedim ama allahin izniyle birakcam

Sayfayı Paylaş