sigara ve bodybuilding

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve drylemon01 tarafından 19 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. drylemon01

drylemon01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sigaranın bodybuilding e etkileri nelerdir.Mesela güç artarmı?.Sigarayı bırakmak için bir neden arıyorum da :D

2. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    sıgarayı bırakmak ıcın cok neden varda sen farkında degılsındır sıgara kılo almanı,sporda cabuk kesılme,cabuk yaslanma maya neden yanı sen hala sıgarayı bırakmıyosan zarar valla yazık edıyosun kendıne bırakınca kendıne anlarsın selametle

desperados ve unutyan bunu beğendi.
  3. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce

sigara gücü neden artırsınki? sigarayı bırakmak için bir akciğer ameliyatı videosu izlemen yeterli olmalı bence.sigara bütün spor dalları için zararlıdır ama body de biraz daha az hissedersin bu zararı çünkü dayanıklılığa bağlı değil. sen en iisi bi yokuşu koşarak tırmanmaya filan çalış :D

4. konadabokar

konadabokar Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    borsa
    Yer:
    karşıyaka
    sırf mesaj sayını artırmak için bile olsa sigarayı bırakmalısın.

5. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    ben sigarayı sükür bırakdım.iş degil ya inan .biliyorsunuz ki sigara insanın nefesini süğrekli kesiyor.biraz yürüdünmü

yoruluyorsun.kosamıyorsun.gücün zayıflıyor çünkü sigara iştahını kesiyor.

son igaranı yakmadan önce kendi kendine deki birazdan son sigaramı yakıcam ve bu son sigaram.sonra yak ve içine doya

doya ceke ceke iç.elveda de ve son fırtı cek söndür.ve ertesin spora mutlaka basla.ve yeni bi gün dogsun.kendini spora ver

ve forma ver kendini ;)

not:bide spordan hemen sonra içersen vay o acılna bronşların haline..sakın spordan 1 saat önce ve 1 saat sonra sigara

içmeyiniz

6. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    akciger farkliligi

not:alintidir...

7. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    Fotoğraftaki polimer koruyucu ile kaplanmış iki akciğerden soldaki sağlıklı (sigara içmeyen) bir insana, diğeri ise sigara içen bir insana ait. Ve fark da çok açık bir şekilde görülebiliyor.

8. UÇURUM

UÇURUM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    KARTUŞ DOLUM
    Yer:
    İSTANBUL
    sigara bırakmak cok zor karsımda bırı yakmasın ortamda bira iciliyorsa bide allah yakmazsan olmaz onsuz gitmiyor meret
    ama günde 4 5 bb sayesinde :idea:

9. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    kardeş gercekden etkiliyoır bende sigarayı 4 ay evvel bırakdım e perfommasımda artış hisettim su anda sigaradanda nefret ediyorum icen arkadaşalra kardeş tavsiyesi bırakın dostalrım bırakınn

unutyan bunu beğendi.
  10. redstar

redstar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 yıldır sigara içiyorum ve bu dönem içerisinde birçok defa başarısız bırakma girişiminde bulundum şimdi bir salona yazıldım yarın ilk idmanım var ve bırakmak şart olduçArkadaşlar bırakacağıma inanıyorum başarınca buradan yazacağım.Tebriklerinizi bekliyorum:)

11. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    foranimati10 ve salvadore_xp bunu beğendi.
  12. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Alkolle en uzun arkadaşlığım 2 ay kadar sürmüştü. Ağzıma sürmüyorum artık. Alkol aramıyorum hiç.

Yine forumumuzda benzer bir başlıkta sigarayı bırakalı 1 hafta olduğunu paylaşmıştım şimdi yukardaki mesaj vesilesiyle tekrar duygu ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Sigarayla ise inişli çıkışlı bir ilişki yaşadım. Çocukken başladım, içtim içtim kötü etkilerini hissederken bıraktım, bir iki sene hiç içmedim. Askerde yeniden başlayan bazı insanlar gibi bende yeniden başladım ve şimdi bırakalı bir kaç hafta oldu yeniden "nefes aldığımı" hissediyorum. hayat böyle daha tatsız gibi geliyor arada sırada ama aslında çok daha güzel bunu biliyor ve hissediyorum. Yemekler daha güzel, sarılmalar daha güzel, herşey daha güzel...

Hiçbir zaman "sporcu" oldum diyemem ama evet spor yapan biriydim. Sporla birlikte sigara iyi gitmiyor elbette uzun vadede bunu kendini inceleyebilen kendini dinleyebilen herkes hisseder. Ancak genç yaşta insan farkına varmıyor misal ben askerde bölükle koşarken koşu çok uzadığında bir kaç arkadaşla beraber arkaya geçip sigara içerdim, koşarken. Tabii ki sporla birlikte ya da spordan hemen sonra sigara içmek sigaradan çok çok daha fazla zarar görmemize sebep oluyor.

Sigara insanı yiyip bitiriyor arkadaşlar gerçek bu, içenler bunu iyi bilir. Bu görüşü inkar edenler ise aslında ititraf edemeyen müptelalardır o kadar. İstediğiniz kadar sağlıklı ve kuvvetli olun eninde sonunda bu dostluk süsü verilen tehlikeli savaşı SİGARA KAZANIR, siz ise kaybederseniz, bir çok şeyi kaybedersiniz... Sağlığınızı, ciğerlerinizi, temiz havayı doyasıya içe çekmekten aldığınız zevki, çocuklarınızla biraz koşturmanın zevkini bi dağda bayırda iki adım atıpta nefes nefese kaldığınızda anlarsınız yitirdiğiniz bunca şeyi... Saymakla bitmez kaybedeceğiniz şeyler, sadece maddiyat ve sağlık olarak bakmayın olaya. Bir erkek olarak yatak performansınız bile seneler ilerledikçe düşecektir, hele ki yaşınız ilerledikçe. Tabii ki cinsel yaşantıda mutsuzluk da size bir sürü berbat duygu hediye edebilir.

Açıkçası ben "sigarayı bırakamıyorum" diyen arkadaşın benim kadar sigarayı sevdiğine inanmıyorum, inanamıyorum. Beni tanısanız sigarayı nasıl gerçekten sevdiğimi de bilirdiniz. O arkadaşa göre de kendisi benden çok seviyordur, demek istediğim birçok tiryaki sigarayı sever... Bu bir bahane olmamalı. Ancak beni öldüren birşeyi sevmek yapmam gereken şeyden alıkoymaz beni. Yapmam gereken şey bırakmaktı ve bıraktım. Darısı bütün zehir içici pis nefeslilerin başına diyorum.

Sporcu elbette sigaradan uzak durmalıdır ama kimi kandırıyoruz ki ? Ben 1.ligde oynayan profesyonel sporcuların özellikle sezon dışında sürekli az-çok sigara içtiklerini de gördüm. Sonra bırakıp işte sezon başlayınca ciğerlerini temizliyorlar falan bolca koşarak... Yani maalesef bu konuda en hassas olması gereken meslek sahiplerinden de az da olsa tiryakiler çıkıyor, kontrollü tiryaki ama onlar. Zaten sürekli içseler kendileri de performans olarak yerlere düşeceklerini iyi biliyorlar. Konuştuğum birisi de tamamen bırakmak istediğini, evlenince ağzına koymayacağını falan söylüyordu.. Yani onlarda bırakmak istiyor, her tiryakinin istediği gibi... Ama onlar da bırakamıyor, yani sporcuda olsa tiryaki tiryakidir ve de iradesiz insan iradesiz insandır.

Halbuki kendimden biliyorum; sporla birlikte sigarayı bırakmak çok daha kolay. Bıraktığım iki seferde de spor yapıyordum. Spor sonrası insan çok istiyor ama içmeyip kendinize hakim olun, keza yemek sonralarında. Ben 2 bırakmamda da azaltarak 1-2 aylık süreçlerde bıraktım bu pisliği, bu güzelim pisliği diyeyim... Askerlik olmasa tekrar başlamazdım ama bu da bana bir ders oldu, hayatımda karşılaştığım çok yoğun zorlukların beni alt etmesine ve terkettiğim kötü alışkanlıklara geri götürmemesi gerektiğini öğrendim.

Sigara ve alkolün gelişmeye olan etkilerini merak etmeye bile gerek yok emin olun tahmin ettiğinizden çok daha fazla zararı vardır. Ben bile kendi gelişimimdeki en büyük atılımları sigaradan iyice kurtulduğum "temiz" dönemlerde elde ettim örneğin.

Bu zararlı maddeleri bıraktığınızda benim gibi birazcık yağlanmanız artabilir ancak bunu da spor ve kontrollü beslenmeyle kontrol altına almak sigarayı bırakmaktan bin kat daha kolay. Yani sigarayı bırakınca hayatınızda yaptığınız tek değişiklik bu olmamalı. Başka şeyleri, yemenizi içmenizi falan da değiştirin, düzenleyin ve güzelleştirin. Sağlıklı yaşam bir bütündür ve sadece sigara ve alkolü bırakmakla elde edilmez, sizde bu "bütün"ün diğer unsurlarını yerine getirmeye çalışın.

Herkese sağlıklı ve güzel bir ömür diliyorum.
    Saygı ve sevgilerimle.

13. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    insan vucudnu az çok tanıyanlar sigaranın nasıl bir etki yarattığını bilirler. sonuçta oksijen verilmesi gereken hücrelere sigara dumanı veririz. kemal çok güzel bir yazı dizisi olmuş emeğine sağlık. bu arada nekadar sürede yazdın.. :D

gaddarkemal bunu beğendi.
  14. BrAwNy_OnUr

BrAwNy_OnUr Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    okuyorum
    Yer:
    istanbul/fatih
    peki sigara içmek değilde içenlerin yanında durmak zarar verirmi
    ?? boyun uzamasına engel olur mu??

15. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    sigara içene bakarsan boyun uzamaz :D

16. kutsall

kutsall Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    benim sporu bıraktıktan sonra spora baslayamamamdaki en büyük nedenim sigaraydı gunde 1.5 paket 2 paket spordaki 2 ayım spora basladıgımdam beri 5 yada 6 sigara içiyorum azaltarak bırakım dedim tabi bahanesi bi okadar akciger videoları zararlarını okudum bırakmayı denedim ama suan'dan itibaren tamamen kesmeyi dusunuyorum umarım ole olur devamlı bu msj'ma ve msj'ın tarihine bakıcam umarım ısallah dedigim gibi olur yazarken dusunuyorumda bu nasıl bi illet sanki cok sevdigim birisinden ayrılıyorum :D

17. batuhaha

batuhaha Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar son sigaramı yaktım kahvemi vaptım vedalasıyorumm artıkk bana sans dileyin

feitosa_33 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş