Sigara ve body.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve x10. tarafından 28 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. x10.

x10. Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar sigara içinlerin body yapması ne kadar sakıncalı ?

Yaşım 16 2.5 ay günde 3'den fazla sigara içmedim. 2.5 ay kullandım yanımda sigara olmasa arkdaş ortamında sigara içmeden durabilirim bir bağlılığım yok sigara karşı.

Boyum: 1.77
    Kilom: 105
    Arkadaşlar bu durum nasıl etkiler beni veya sigara içip body yapanları herhangi bir sakıncası var mıdır ? Ben body'den ziyade zayıfalamak için soruyorum.

Teşekkürler.

2. RLaPlayHard

RLaPlayHard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sigara konusunda bir bilgim yok fakat kilo fazlalığı var.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    eger kilo vermek istiyorsan diyet + kardiyo uygulayacaksın sanırım bodyden kastın bu .
    sigara olumsuz etkiler .

4. x10.

x10. Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen öyle kilo vermek istiyorum. Diyete kendimi nasıl motive edebilirim ?

5. devilemre

devilemre Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    sigarayı bırakıp bir an önce düzenli spora ve diyete başlamalısın sigarayı kesinlikle bırakmalısın ben hem spor yapıp hem de sigara içerim diye asla düşünme sporunu sporcu gibi yap sigarayı içip spor yaparsan bi çok olumsuz etkisini göreceksin mesela çok çabuk yorulma nefes yetiştirememe çabuk kesilme damarlarında oksijen yerine karbondioksit dolaşak set aralarında dinlenme süren artıcak ....
    daha 16 yaşımdayım diyorsun çok gençsin ve kilo problemin var sigarayı bırakmanı şiddetle tavsiye ederim
    motive konusuna gelincede kendi vücudun sana bile rahatsızlık vermeye başlamış ki spora yöneliyorsun doğrusuda bu zaten
    bi çok örnekleri var hatta bizzat benim arkadaşım 125 kiloydu body e başladı 9 ay gibi kısa bir sürede 100 kilo oldu şu an 85 kilo ve çok fit bi vücudu var benim spora başlamama vesile olan arkadaşımda o , azim edersen her şey olur
    sana tavsiyem kendini ilk 2 - 3 ay sık sonra zaten seninde bünyen alışacak spora spor yapmadığın zaman kendini hantal bitkin yorgun hissedeceksin önemli olan ilk 2 - 3 ay asla bırakma diyetine ve antremanına harfi harfine uy asla aksatma emin ol başarırısın zaten çok gençsin başarmaman için bi sebep yok

6. x10.

x10. Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Çok teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuşsun. Beni açıkcası çok motive ettin diyet için diyetisyene gitmeme gerek var mı. Ben de fit bir vücuda sahip olmak istiyorum artık. Kızlarla daha çok iletişim kurmayı istiyorum. Profesyönel makinam tam 3.000 lira para harcadım. Kilomdan dolayı fotoğraf çekinmeye bile utanıyorum. Umarım Allah beni sözümle sınamaz. Bende 2-3 ay içinde düzelirim.

fatalrhyme95 bunu beğendi.
  7. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    bu arada ben de uzun yıllar sigara içmiş ve bırakmış biri olarak birşey eklemek istiyorum...öncelikle kendini hiç kandırma..sigaraya bağımlılığım yok diye birşey olmaz...öncelikle bağımlı olduğunu kabullen sonra da tamamen hayatından cıkar...ben bir tane içiyorum yok iki tane bana yetiyor bunlar kendimizi kandırmak için söylediklerimiz...sigarayı tamamen vücudundan temizleyince görüceksin ki fazla oksijen hayatını nasıl değiştiricek..herşeyi geç cildin bile parlamaya başlar ;)

doxux bunu beğendi.
  8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    O 2-3 sigara yakında pakete çıkar. Sigara kas yapımına tabi ki olumsuz etki eder ama zararlarının arasında en masumu bu. Koah, amfizem, kronik bronşit, kalp-dolaşım bozuklukları, yaşın itibariyle hissetmeyeceğin ama ileride karşına çıkacak cinsel bozukluklar bile kanserin yanında hafif kalır.

9. ertylmz

ertylmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş sigara kan dolaşımını yavaşlatır kas konusunda bu zararı var biliyosun kas yaparken lifli yapaılara kan pompalanmasıyla alakalı yani geç çıkar kasların kilo vermek içi kardiyo yapman lazım eğer sigara içersen doğru düzgün verim alamssın kardeşim bodyci adam sigara içmez sırf body için 10 yıllık sigara hayatımı bitirdim sen bide kardiyo çalışcakın benden tavsiye bırak...

10. x10.

x10. Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Bıraktım abi zaten çok illlet namussuz bişey ya allah insanları korusun. Bırakalı 5 gün oldu. İnşallah bende zayıflarım buraya da resmimi atarım. Değerli yorumların için çok teşekkür ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Şubat 2014 ---
    Zaten kilomda var body de ikisi birden beni çok etkiler. Çok yorulurum nefes nefese kalırım.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Şubat 2014 ---
    Abi bırakalı 5 gün oldu inşallah devamı gelir. Bende bu süreçte body'e başlarım. 2 ay kardio yaparım. Zayıflamak temelim. Daha sonra vücut yaparsam yaparım. Değerli yorumların için de teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş