Sigara vücut geliştirmeye engelmidir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nnpoint tarafından 5 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. nnpoint

nnpoint Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar belki saçma bir soru olabilir ama birşey merak ediyorum sigara kas gelişmesine yani büyümesine engel teşkil edermi? veya yavaşlatırmı aradım ama bulamadım ?

2. TornadoTR

TornadoTR Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    sağlığa zararlı oldugu kesin ama tanıdığım % 90 vucut geliştiriciler kullanıyor benim şahsi görüşüm kondisyon ve nefes le alakalı spor dallarında %100 etkili güç e dayalı spor dallarında da ise o kadar etkili olacagını sanmıyorum.

3. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    En basit mantıkla soluduğun havadaki oksijeni kullanma oranı düşecektir. Bu performansı, kaldırılan kiloyu direkt etkileyen bir neden. Kaslar gelişimini %100 yapamayacaktır bence.
    Malesef ben de kullanıyorum o ayrı..

4. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    vg yi etkilese ne olur direk yaşamını etkileyen onu kısaltan birşey,vg yi etkilese ne olur o saatten sonra ölü kas kas değildir: )

5. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Sorun bence son derece mantıklı bir soru diğer üyelerin söylediklerinden farklı olarak sigara vücuttaki birçok vitaminin ve mineralin emilimini bozar buda yaptığımız sporu olumsuz etkiler. Kaldı ki sigara çay ikilisi vazgeçilmezdir çoğu insan için, Sadece 4 bardak çayın vücuttaki protein emilimini durdurması söz konusuyken birde sigarayla birlikte içilirse gerçekten vücuda ve spora ciddi zararları olur.

6. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Forumda bu konuyu araştırdığım zaman üyeler arasındaki genel görüşün sigaranın kas gelişimini etkilemediği yönünde olduğunu gördüm.

Ama benim kişisel görüşüme göre çok bariz ölçüde etkiliyor.Kas gelişimini yavaşlatıyor hatta durduruyor.

Bunu sigara içip şimdilerde bırakan birisi olarak söylüyorum.
    İçerkende spor yapıyordum şu andada bu sporun içindeyim ve benim görüşüm yüksek derecede gelişimi etkilediği yönünde.

En basitinden şöyle örnek verebilirim ; sigara damarları daraltır ve antrenman esnasında çoğu sporcunun istediği pump etkisini azaltır çünkü kaslara kan taşıyan damarlar sigaradan dolayı daralmıştır.

Helede salona girmeden hemen önce içerseniz o antrenmanın içine etmek demektir bence.
    Ben bıraktım içmiyorum artık sizede tavsiye ederim.
    Evet çok zor bırakmak ama imkansız değil.
    Saygılar.

7. mfd

mfd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    kim hangi akla mantığa dayanarak sigara vg için çok da zararlı değildir diyebiliyor bu nasıl bir cehalet anlayamadım.

bir kere kandaki oksijen oranı düşüyor kaslara oksijen ve besin yerine yerine zehir taşınıyor sonra da kasın eskisi gibi gelişmesi bekleniyor. tek kelimeyle saçmalık.

8. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    sigarayı antremandan soğra ilk 3 saat içmemen gerekir antreman sırasında damarların genişliyor sigara damarları daraltıyor kas gelişimin,i etkilior

9. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    sigara tiryakileri !

Allah kurtarsın.

10. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    ben eskiden günde 1 2 tane içerdim ama şimdi onuda kestim çünkü antrenman günü sigara içtiğim zaman saati farketmiyor performansımın düştüğünü farkediyorum belki psikolojikte olabilir ama bariz ağırlıklarda az bi düşüş oluyo sonra bunu sigaraya bağlıyorum falan tabi antrenman çok kötü ve verimsiz geçiyo bu yüzden yaklaşık5 aydır ağzıma sürmüyorum çok özel zamanlar dışında.

11. TornadoTR

TornadoTR Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ya onlar çok küçük hesaplar:) ben tanık oldum olimpiyat şampiyonalrnın odasına dumandan girerimiyorum isim vermem yanlış olur halada rekorları kırılamıyor ? yanlış anlaşılmasın sigarayı övmüyorum ama fazla etkilemez güç sporlarında etkilese bu adamlar nasıl bu yerlere geldiler :) için ya içinde ölüyor içmeyende :D

Sayfayı Paylaş