Sigara sağlığa yararlı!!!

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ONR tarafından 16 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi arkadaşlar,büyük ihtimalle manyak olduğumu düşüneceksiniz ama son günlerde sigarayı sevmeye başladım.Son 5 senedir sigara içiyordum,birkaç ay önce sigarayı bıraktım.Son 2-3 haftadır ise çok şiddetli öksürük problemi çekiyordum.Öyle ki son 1 haftada 10 saat ancak uyumuşumdur.Öksürük ciğerden geliyordu ve boğazımda yarım kilo balgam varmış hissiyatındaydım.Ne yaptıysam iyileşemedim vitaminler,ilaçlar,sıkı giyinmeler,ılık su içmeler,veremli gibi öksürüyordum sürekli.En sonunda 2 gün önce arkadaşımın yanında gene öksürük krizlerindeydim ki sırf kendime kızdığımdan arkadaşımın sigarasından bir tane alıp yaktım.1-2 dk. geçti,bir öksürdüm balgamı attım,rahatladım.Sonra onun yanından ayrıldıktan sonra bakkala gittim,1 paket Winston Box aldım,eski sigaramdan.Paso içtim.Her sigaramda da balgamlarım çıkıyordu.En sonunda 2 gün sonra hepsi çıktı ve hiç öksürmez oldum.Şimdi çok rahatım.Ve bir süre daha sigarayı bırakmayı düşünmüyorum. :D

2. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle geçmiş olsun :)

Tabi bu şekilde aşman olayı ilginç.
    Ancak sen bunu anlatınca benim akrabanında yaşadığı bir olayı anlatmadan geçemeyeceğim.

Almanyadaki akrabam sigara içermiş sürekli ve bırakmaya karar vermiş.
    Bıraktıktan sonra tuvalete giremez olmuş.[Büyük]
    Doktorlara gitmiş ilaçlar içmiş bir türlü derdi geçmemiş.
    Sigarayı bu vaziyette tam 3 ay içmeden sıkıntılı bir biçimde götürmüş.
    En sonunda dayanamamış ve içmiş. İçtikten 15dk sonra Tuvaletini yapmış rahatlamış bir biçimde :)

Vucüt gerçekten ilginç tepkiler verebilir.

Ancak başlık yanlış olmuş.
    Sigara sağlığa zararlı...
    Sadece alışkanlıktan vazgeçmeyi vucüt kaldıramamış demekki.

3. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolasın. :) Başlık espirydi.Zaten sonuna !!! koymuştum,ciddiye alınmasın diye.Sigaranın sağlığa zararlı olmadığını söylemek,2+2=5 gibi birşeydir herhalde... :D

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Doktor açıklamıştı sigarayı bırakınca artan öksürük ve balgamla ilgili.Ciğerlerde toplanan katranı pisliği atıyomuş vücut onun için böyle artıyormuş balgam,öksürük..

5. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Reklam yapmak gibi olmasında balgam için Mentopin(Asetilsistein) adlı ilacı öneririm arkadaşlar.Gerçekten çok etkili bir ilaç.Özellikle sigara tiryakilerine öneririm.Akciğer-bronş sağlığı için yararlı.

6. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0

Muhtemelen dediğin sebepten dolayı öksürüyordum. :) Ciğerlere birazcık daha katran ve pislik takviyesi yapınca öksürüğü kesti sanırım.:) Bu arada Andre,söylediğin ilacı kullanmadım fakat bir daha aynı problemi yaşarsam kullanacağım.Sağolun..

7. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    sigarayı bıraktığında solunum yollarındaki balgamı ve diğer içeriği atman için normalde vücudunda var olan ancak sigara içmen nedeniyle baskılanmış olan sistem aktive olur tekrar içmeye başaldığında başta öksürük refleksi olmak üzre bu sistem tekrar devre dışı kalır keşke biraz daha dayansaydın normale dönerdi
    bu şekilde başlıkların şakası olmaz değiştirelim

8. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Kinayeli bir başlık açmıştım doctor.Kimsenin ciddiye alacağını zannetmiyorum...

Sayfayı Paylaş