Sigara Paketleri Böyle Yapılmalı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Veyron tarafından 2 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Evet tamamen katılıyorum

benim başka düşüncem vardı madem engelleyemiyorlar neden zararsız hale hatta yararlı hale getirmiyorlar oysaki bu teknolojiye sahibiz

3. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bazı resimler gerçekten çok kötü ama insan içmek istedikten sonra sigara paketleri tabut biçiminde olsa bile farketmez.

4. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bence tadi bozulur Flexor. Genelde sagliksiz olan seylerin tadi begenilir (bir baska örnek yagli yiyecekler)

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Haklısın despo bunu düşünmemiştim birde tadını ayarlasalar mukemmel olurdu

yada yine sigaraya benzeyen ve yine bağımlılık yapan fakat sigaranın etkilerini ortadan kaldıran faydalı bir sigara üretilebilir diyorum

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Aslında bunun yerine yapılacak o kadar çok şey varki, sigarayı bırakmak isteyenler için geniş psikolojik+sosyal destek falan yapılsa daha pozitif bir yaklaşım olurdu. İnsanları yasakla, baskıyla, cezayla terbiye etmek imkansız.

7. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Bir söz var ' Yaralı olan hiç bir şe bağımlılık yapmaz' diye sigaradada bu geçerlidir yararlı olsa bağımlık yapmazdı.

(BODY bu sözün dışında kalıyor)

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Böyle bir şey icat edilseydi bile, muhtemelen delikanlı sigara içicileri diye bir grup oluşur, bunlar eski klasik sigarayı içmek isterlerdi. Sigara şirketleri daha ucuza maletikleri klasik sigarayı satmak için imaj çalışması yapardı. Zararsız sigarayı yeni yetmeler içiyor diye reklam yaparlardı kuvvetle muhtemel.

9. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Cok sükür biraktim ben..

duman ihtiyacimi ara sira aromali nargileyle gideriyorum ..

ancak suna katiliyorum.. birakmak isteyenler icin yararli mesela vitamin sigaralari falan olsa, kesin sigarayi birakmak kolaylasirdi.. yararli sigarayi da hem faydali hem pahali oldugu icin almayi da birakirlardi...

10. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ben katılmıyorum :D eger türksek sunu deriz biz atın ölümü arpadan olsun be :D yaw delikanlı adam s,gara içmezmi veya :D ya memati içiyor biz neden içmeyelim :D ya ona verilen paralarla oysaki negüzel proteinler negüzel aminoasitler alınır yaw :D bu arada ben içmiyorum

11. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    ne resım ne baska bısey.sahsen resımlere baktıktan sonra sıgara yaktım duh :rolleyes:

12. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Üretimini durdursunlar...

Mesela dünyada 10 ülke bunların üretimini durdursa...Bunun yerine teknolojinin nimetlerinden faydalanarak tütünü daha faydalı bir hale getirseler; oluşan işsizlik açığını da bunlara yönelik yeni fabrikalar açarak giderseler...
    Ohoooo; nerde böyle ülkeler; baba-oğul ilişkilerinin bile çıkar olduğu dünyada, bireysel çıkar uğruna insan sağlığının binbir türlü yolla tehlikeye atıldığı dünyada...
    Değişen global dünyada global ekonomiler yukarıdaki anlattığım önlemleri engelleyecektir...
    Hele ki ekonomisi güçlü ülkeler gelişmekte olan ülkelerin iç ekonomilerine karışarak onları sömürmeye hazırlanıyorken...

Bunların dışında bu tip sigara kutuları imal etmek sadece bir nebze caydırıcı olabilir...
    Bu durumda da işin başka tarafı devreye girer bana göre...
    Bu kutular neyden yapılıyor; tabii ki saf kağıttan...Kağıt neyden; selülozdan; yani boooooool booool ağaç katlederek...Zaten ekolojik denge alt üst; bir de ağaç katlederek karbondioksit gazını iyice arttıralım ki; yerkürenin ısısı biraz daha artsın; global ısınmaaaaaaa global ısınmaaaaaaaa diye anıralım ortalıkta; yağmur dualarına kalalım...

Kısır döngü bu...Dünyanın düzeni alt üst olmuş...Bize dua etmekten başka bir şey düşmez; çocuklarımıza, torunlarımıza yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için...

Saygılarımla...

13. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yada şu şekilde yazılar olmalı gebertir ,ağlatır,ciğerin patlarvssvs

14. Serious_Sam

Serious_Sam Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    süper olmuş hakikaten keşke %1lik bi kesime sigarayı bıraktıracak olsa bu tarz paketler başarıya ulaştığını düşünmeme yeter.

15. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    tiryakinin eline söküp ciğerini versen ve o katran karası ciğerini görse eminim yine içer...sonuçta bu bağımlılık...ve sigara içenler de bağımlı kişiler...ha eroin bağımlılığı ha sigara. ikisi de bence aynı. diğeri eroin almayınca krize giriyor, sigara içmeyen de huzursuz oluyor, dikkati dağılıyor......her şey beyinde biter. bedenine saygısı olan biri sigara içmez....doğuştan kullanmıyorum, çünkü annem de içmiyor. artık sigara içen anneleerde var. bu bebkleri de etkiliyor....

16. Sampiyon

Sampiyon Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    Nedir seni sigaraya bu kadar bağlayan şey?

Bende çok aktif bir içiciydi, günde iki paketi bulduğum olurdu. Ama çok şükür bıraktım ve hiç aklıma bile gelmiyor.

Ben sigaranın bağımlılık yaptığı kanaatinde değilim. Herşey beyinde başlayıp beyinde bitiyor. Bağımlılık demek: tamamen senin kontrolün altında tutamadığın şey demektir. Peki bırakanlar nasıl bırakıyor? Demekki kontrol altında tutulabiliniyormuş. O zaman bu bağımlılık yapan birşey değil. Sadece kendimizi kandırıyoruz. Yok ben bağımlıyım yok ben bırakamam falan falan... Bir kere kafana koy, bir kere ciddi ciddi niyetine gir. Bırakamazsan gel yüzüme tükür!

Sayfayı Paylaş