Sigara bırakmam gerekir mi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve chasten tarafından 28 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. chasten

chasten Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    21 yaşındayım 7 senedir sigara içiyorum,bronşit oldum 2 hafta önce bıraktım,bugün tekrar başladım,Sigara içmeyi seviyorum,özellikle bilgisayar başındayken,günde 2 paket cevarı içiyorum bırakmak istemiyorum ama koah astım vs olabilirmişim ama bana zor gibi geliyor daha bu yaşat millet 30-35 ine kadar içiyor.İlla bırakmam gerekir mi azaltsam 1 paket veya 15 tane falan içsem.
    3 sene önce zaturre geçirmiştim birde

2. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Kesinlikle bırakmalısın, bırakmak istemiyorsan da caydırıcı şeyleri izlemeni tavsiye ederim, reklamlar olur, sigaradan kötü hastalıklara yakalanmış insanların röportajları olur vs.

3. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Bırak gitsin öncleri o duman olmadanda yaşıryordun yine hayatında duman olmadan yaşayabilirsin.
    Sen onu bırakmasanda bir gün o seni bırakacak !

4. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    geçen her sene bırakman daha da zor olacak bunu bil öncelikle, ayrıca sigaranın zararı kaç yaşında olduğundan çok kaç yıl içtiğin ile alakalıdır. bırakabiliyorsan bırak, yaşım genç diyip ertelemek de bırakamamaktır zaten

5. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    sigara sağlığa zararlıdır denilip bu şekilde bırakanların yüzdesi bence %2 veya 3'tür. ben de 27 yaşımdan 31 yaşıma dek günde 20-30 tane arası sigara içiyordum. Bazen günde 40 tane içtiğim de kesin olmuştur. 2 ay önce bıraktım sigarayı. her tür marka sigaradan içtim hepsi aynı. Benim şansım sigarayı neden içtiğimin farkına varmam oldu. Dumanı madem sevmiyorsun, o dumanı püskürtmeden önce aldığın nikotin seni bağımlı kılan madde. Dumanı püskürtmek ve sigarayı yakmak filan da bildiğin bir süre sonra kazanılmış olan yılların alışkanlığı... bu yüzden bırakmak aşırı zor. Zaten sigaraya bağımlı olmuş kişilerin sigara bırakma yüzdesi %5-7 arasında değişiyor. Ben Allen Carr yöntemiyle sigarayı bırakmayı başardım ama tam manasıyla allen carr yöntemi sayesinde olmadı. sigaraya başladığım günü hatırladım ve neden içtiğimi sorguladım. Tüm bunlar neden oldu bırakmama ve 60 gündür içmiyorum 2 ay yani! :D

Sigara içersen koah olursun filan bunlar ne yazık ki insanların başına gelmedikçe sorun teşkil etmiyor ve endişe yaratmıyor. Ancak bronşit tanısı konduysa, %99 bu gidişle içmeye devam edersen ileride kesinlikle koah olursun. En azından bu nedenden bırakman lazım. Sigara sonrası yaşanan yorgunsuzluk hali de bir başka güzel bir fiziksel durum. normalde bu dinç olmak zaten hayatın bize verdiği bir normal durumken, sigara yüzünden dinçliğimizi bile kaybediyoruz yani. anla işte! :D

6. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    kardesim bence bir an once birakmaya bak 14 yasinda baslamissin 21 yasindasin ve günde 2 paket iciyorsun sonun hayirli degil benden söylemesi... bende sigara iciyorum ama senin kadar erken baslamadim ve senin kadar cok icmiyorum... azaltma olayina gelince mümkün degil azaltamassin biraktinmi direk birakacaksin öyle azaltmayla felan olmuyor...

7. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    yalnız size de kötü haberim var. az içmekle çok içmek arasında da öyle dağlar kadar fark yok emin olun. ha 1 ha 10. ha tabi ki 10 tane içmekle 100 tane içmek arasında çok fark vardır ama genel itibariyle çok fark yok sigaranın etkisi açısındsan. umarım siz de bırakırsınız benim gibi...

8. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    ben birakmaya niyetlendim bugünden itibaren.. sauna kadar 1 sigara bile koymadim agzima hayirlisi bakalim :)

kerem191 bunu beğendi.
  9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link : Alış-Satış | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Arama Kelimeleri : sigara

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş