Sibutramin içeren zayıflama ilacına toplatma kararı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve roketsan tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. roketsan

roketsan Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Sağlık Bakanlığı, Sibutramin ihtiva eden bir zayıflama ilacının, kalp hastalarında risk oluşturdu için toplatılmasını ve satışının durdurulmasını kararlaştırdı.

Avrupa İlaç Ajansı, “Sibutramin” ihtiva eden ilaçların kardiovasküller (kalp) hastalığı olanlarda risk oluşturduğu gerekçesiyle Avrupa Birliği pazarından kaldırılmasına ve ruhsatlarının askıya alınmasına karar verdi.

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü de bu karar doğrultusunda, “Reductil 10 Mg kapsül” ve “Reductil 15 mg. Kapsül” adlı ilaçların tüm serilerinin tedbir amacıyla eczane, ecza deposu, hastane seviyesinde piyasadan toplatılmasına ve satışının durdurulmasına karar verdi.

Sağlık Bakanlığının kararının ilgili ilaç firmasına, Türk Eczacılar Birliğine illerin Sağlık Müdürlüklerine duyurduğu bildirildi.

Alıntıdır: http://www.hurriyet.com.tr/yasasinhayat/13578151.asp?gid=229

Despo bunu beğendi.
  2. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    Sibutramin biber hapındada varmış ama biber hapını kullanan bir çok insan tanıyorum bunun içinde hemşire ve doktoruda bulunuyor acıkcası kafam karısıyor
    toplatılan zayıflama ürünü farklı Sibutramin var diye toplatılıyorsa biber hapları ve benzerlerıninde toplatılması gerekmiyormu
    lütfen aranızda kimyacı ,sağlıkcı yada bu konuda bilgisi olan araştırması bulunan arkadaşlar varsa yorumlarını beklıyorum hiç bir sağlık sorunu olmayan bir insan biber hapı kullanabilirmi kullanabilirse bunun yan etkılerını en aza indirmek için ne yapabılır net bir cevap olsun istiyorum kafamda
    tşkler paylaşım için

Sayfayı Paylaş