seytantuyu'nün dikkatine,

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve münzevi tarafından 10 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Üye: Şeriatçı

Ceza Puanı: 100

Sebep: Forum kurallarına aykırı kullanıcı adı

Süre: Süresiz

Sanırım bir yanlış anlama söz konusu ve bunu en basit şekilde bir sözlüğe başvurarak açığa kavuşturabilirsiniz. Şeriat en kaba manası ile din demektir, yani şeriatçı da dindar kelimesinden fazla bir anlam taşımaz. Mesela bu forumda pious kullanıcı adı ile üye olsak hiç sorun olmaz, dolayısı ile şeriatçı kelimesinde forum kurallarına aykırı bir mana söz konusu değildir.

2157 bunu beğendi.
  2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yani Şeriatçı diye nick aldı diyemi ban yiycek ben anlamadım hala ama öyle birşey varsa çok mantıksız :(
    Brhcmrnin devrinde üslüptan forumdan ban yememiz gibi birşey bu gene mantıksız kurallar :D

3. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Artniyetle alınmış bir nick bence. Bu tür kutuplaşma konularına hiçbir türlü yer vermiyorlar forumda.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende az önce engellenenler listesine baktım yöneticiler birbirine danışman ortak karar alınmadan milleti süresiz banlyolar :mad:
    bende şaşırdım banlanmasına

5. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    banlanan kisiyi tanimiyorum. Eger proveke edici mesajlar yazdiysa banlanmasi dogru ama sirf kullanci adi öyle diye ban yediyse sacmalik. Kusura bakmayan ama, simdiye kadar bisürü forum'da yazdim. En sacma ve mantiksiz kurallar bu forumda. Birisi abi dediyi icin ban yer. Tam hatirlamiyorum bi kac ay önce forumda yazdigim mesajlarimda helal olsun gecti diye, mesjlarim silinmisdi.

2157 bunu beğendi.
  6. sthammer

sthammer Guest

tahrik edici ve tehditkar bir üye ismiydi, yönetim kuralların gereğini yaptı bence. Yarın öbür gün zıt örneklerini de görebiliriz ayrıca, sadece o isimden ötürü sataşan üyeler olduğunu fark ettim bu arada, inanan var inanmayan var sonuçta ve en önemlisi burası bir spor forumu, kişiye özel konu açman da kurallara aykırı bu arada münzevi

7. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa

Yönetim kendi içerisinde tartışmadan ve üye ile iletişime geçmeden bu gibi durumlarda herhagi bir işlem yapmaz, üyeden isim değişikliği istedik ve uzun süre bekledik.

boksbody, seytantuyu, Dying Breed ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  8. Dying Breed

Dying Breed Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Nefes alıp vermek.
    Yer:
    İSTANBUL
    seriatçı adlı nick sahibi şahıs kışkırtıcı cümleleri ve en önemlisi ilginç nick adı ile bence marka yapmaya çalışıyordu..Yönetime bu kararından dolayı teşekkür ederiz..

9. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    sevgili münzevi bende ateist olarak nick alayım o zaman... not: profil resmi de ayrı bir sorundu.

10. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Türk Dil Kurumu Sözlüğüne bakacak olursak;

Şeriat: Kur'an'daki ayetlere, Hz. Muhammed'in (SAV) sözlerine dayanan İslam kanunu, İslam hukuku,

Şeriatçı ise : Dinin esaslarını sadece dinî hayatta değil, hukuksal, ekonomik ve siyasal düzenlemelerde de geçerli kılmak isteyen, şeriat yanlısı kimse

anlamlarına geldiğini görebiliriz.

Görüldüğü gibi şeriat en kaba manasıyla din anlamına gelmemektedir. Herkes istediği dini seçmekte özgürdür. Lakin bu forumda dini kimliği ön plana çıkararak alınan kullanıcı adlarına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da izin verilmeyecektir.

Şeriatçı kullanıcı adlı üye ile bizzat görüşerek kullanıcı adını değiştirmesini, aksi halde üzülerek uzaklaştırılacağını belirttim. Ancak herhangi bir geri dönüş olmadığı, şikayet mesajları gelmeye başladığı ve en önemlisi kullanıcı adı forum kurallarına aykırı olduğu için gereği yapıldı.

Bu vesileyle şeriatın ve şeriatçının kelime anlamını bilmeden Forum Yönetiminin kararını sorgulayan başlık sahibini de, başlık açarken bundan böyle daha dikkatli davranması hususunda buradan uyarmış olayım.

Rodwell, muratcan.biceps, sthammer ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    yavaş yavaş zaten gerçek yüzünü gösterecekti ilk önce yahudiye paranız gitmesin diyordu bir yorumunda kesin sonra ateistlere hrıstiyanlara deistlerede sıra gelecekti hayatta en sinir olduğum şey bir insanı ülkesine dinine göre ayırmaktır sene olmuş 2013 halen o benim insanım değil şu benim inancımdan değil yahu bu tür düşünceler kan ve şiddeti doğurur insana insan olduğu için değer verdiğimiz gün dünya daha çekilebilir duruma gelir uzun lafın kısası samimi bir üye değildi yönetime banladığı için o üyeyi teşekkürler

Son düzenleme: 10 Ekim 2013
  12. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    onlarca yabancı foruma üyeyim adamlar ne nickler alıyo aklınız durur ama burası Türkiye :) . İleride sorun oluşturabilir deyip üye banlamak ve yıl 2013 diye not düşmek tezatlar silsilesi . . Amatör Caps karikatür sanatıyla ilgileniyorum bunun içinde bi Caps yapmayı planlıyorum. Umarım forumun karikatür sanatına saygı gösterir.

ön yargıları yıkmak atomu parçalamaktan daha zordur. Albert Einstain

13. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Şimdi şeriatın manasını TDK'dan da iyi bilirim yollu bir tartışmaya girmenin alemi yok.

Bu kadar zorlayacaksak manaları aynı muratcan'ın da dediği gibi seytantuyu kullanıcı adı da şeriatçı kullanıcı adının tam aksi istikamette bir inanç tercihini yansıtıyor gibi bir çıkarımda pekala bulunabiliriz.

Kuralları yorumlarken bu kadar öznel ve esnek olmamak gerek.

14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Türk yada yabancı sitelerinin çoğunda bende biliyorum nasıl nickler alındığını ben tecrübeme göre yazıyorum hep böyle oluyor çünkü deist bir üye vardı tahmin etmiştim dinlere inanan insanlara bir gün hakaret edeceğini tahminimde çıktı tek tahminimde değil üstelik trollük yapacak adam ilk baştan belli oluyor ben kuralları esnetelim diyenleri samimi bulmuyorum burada millete ana avrat küfür edemiyorlar diye neymiş kurallar katıymış birde başka forumlar bizi ilgilendirmez tek tük küfürsüz site kaldı bırakında huzurlu bir şekilde takılalım forumda

15. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    hayır sevgili münzevi ben gerçekten ateistim.söylemekyen çekinmiyorum ateistim yani.bende nickimi ateist olarak değiştireyim.emin ol öyle bir şey yapsam biz protein tozu baslığı altında bile din çatışmasına girerdik şeriatçıyla , buna eminim.ben gittiğine sevindim diyemem.belki bir islamcı olsa o benim gittiğime büyük olasılık sevinir orası ayrı bir konu.keşke isim değişme mesajlarına cevap verseymiş ve aramızda kalsaymış

16. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Konunun din tartışmasına dönmesini önlemek adına kilitliyorum.

Herkese iyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş