Sevgililer Günü mü, Kadın Sevgililer Günü mü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve diez tarafından 13 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    her yerde erkeklerin sadece kadınlara hediye alınan ama her iki tarafı da ilgilendiren günlerden şikayet ettiğini duyarsınız bir şekilde..
    kadınlarda bunun farkındadırlar ama nedense eşitlik anlayışları iş hediyeye gelince kaybolur ve sessiz kalarak hediyem gelsinde ne olursa olsun derler ;)

merak ediyorum öncelikle sevgililer günü acaba kadın sevgililerin günü müdür?
    yani medyada, billboardlarda tektaş reklamlarından vs başka reklam görüyor musunuz.. ya da sadece kadınlar için olmasa çiçek fiyatları artar mı bu kadar...

dikkat edin artık klasik hediyeler bile kabul görmez olmuş..bunun trendleri belirleniyor heryıl..yani dizilerde, haber programlarında hatta anahaberlerde bile bu işleniyor..çikolata, çiçek, peluş oyuncaklar vs demode olmuş.."sanane kardeşim ben kendi sevgilime kendime has sevgimi anlatmak için hediye alıyorum ne ortalığı karıştırıyorsun" da demiyor bir babayiğit ve bu trende boyun eğiyor..

fakat buarada ki nasıl oluyorsa pırlanta bu trendin dışına hiç çıkmıyor :)

olayı ticarete dayandırmak istemiyorum ve "aslında hergün sevgililer günü olmalı "klişesini de yapmıyorum ama ortada bir gerçek var ve çözemedim hala..

ayrıca kadın erkek kavgası da değil derdim..sadece bir ikilemi ortaya koymak ki kadınlarda bu durumu yadırgamalı ve sevgili olarak değil birileri tarafından zoraki tüketici olarak görüldüklerinin farkına varmalılar..

2. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Global ölçekte pırlanta'dan (elmas işini biraz araştırın bence) en çok ekonomik fayda sağlayacak kişi ve grupların bir biçimde dünya medyasını ellerinde tutanlar ile olan sıkı göbek bağını görünce, bana bunlar hiç şaşırtıcı gelmiyor. :)

3. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    zaten sermayenin medya ile direk ilişkisi burda da kendisi gösteriyorsa söylenecek söz yok..
    fakat bilmiyorum da kadınların ve kadın örgütlernin tepkisiz oluşların sebepleri hediye alınan taraf olmaları mı acaba bunu hala merak ediyorum..

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    çok haklısın diez, kadın hep edilgen durumda gösteriliyor
    buna en çok kadınların ses vermesi gerek
    ama zaten bu sevgililer günü promosyon yağmuruna maruz kalan hedef gurubu olan şehir kadınlarımız el üzerinde büyüdüklerinden ses çıkarmayı pek bilmiyorlar
    zaten bu genel günkerin tamamı öyle değil mi?
    edilgen olan daima dişidir...
    ama tüketim için pohpohlanan bu tür günlerin asıl hedef kitlesi olan hiçbir edilgen dişi bu duruma karşı çıkmaz
    paradoks burda
    iş başka şeylere gelince feminizmin öncüsü olan kadınlar bu türl durumlar karşısında ses seda çıkarmazlar

kadınlığın dişiliğin asıl kullanıldığı bu anlarda ses çıkmması ne büyük bir paradokstur
    kadın denen şey illa bedenleriyle ölçülür onlar için

işin özeti zaten eşit oldukları konularda hak hukuk ararlar ama
    kapitalist bir hedefin tüketim hedefi edilgeniyseler, ses çıkarmazlar

5. dht

dht Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bence sevgililer günü çok saçma sanki bitek o gün sevgili olunuyor sanki bitek o gün hediye alınıyor sanki bitek o gün sevgiliyle çıkıp zaman geçirip eğleniliyor, geziliyor hepsi formalite şeyler sadece o güne özel birşey değil ki sevgiler günü olmasada ben sevgilime sık sık hediye alırım zaten bunların hepsini geçtim sevgiliye verilebilecek en güzel hediye senin onun için atan kalbindir en güzel hediye ona olan sevgindir oda 5 milyar insanın içinde gelip seni sevmiş sana aşık olmuş bundan daha büyük hediye ne olablirki :) .
    Yani kısacası bu sevgililer günü bana saçma geliyor. Hediye almak o güne özel bişey sanki. :)

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu tur gunlerin tuketim hedefli yaklasimla yaratildiginin en guzel kaniti bu sene oldu
    neden bu sene
    cunku bu sene mevlut kandili ile sevgililer gunu ayni gun :)
    ama benim guzel ulkemin sevgililere cok(!) deger veren guzel insanlari, din ile sevgili olma durumu karsisinda hemen sevgililer gununu haftasonuna kaydirma lutfunda bulundular...ornegin tum hoteller haftasonu sevgililer gunu kampanyasi yapti hemen :D
    yani onemli olan sevgililere ait bir gun olmasi degil, o gunun hangi gun oldugu onemli...
    tuketim toplumunun tipik davranisi iste.
    13 subat aksami dukkan kapanmak uzereyken 3 lira olan kirmizi gulun 14 subat sabahi dukkan acilirken 15 lira olmasi da cok anlamli...

7. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    yaradılış itibariyle kadın edilgendir zaten,doğanın kanunu böyle....
    eşitlik meseleside biraz karışık,fiziksel olarak eşitlik söz konusu olamaz,ama hak ve özgürlükler bakımından eşit değiliz,kadınlar bizden üstün...
    çünkü kadınlar bu eşitlik mevzusunu istismar ediyor,işlerine gelince eşitler işlerine gelmeyince zayıflar....
    mesela çalışmak istemezlerse eve ekmek getirmek erkeklerin işi....erkek istemez kendileri çalışmak isterlerse erkeklerle eşitiz ne var bunda....
    pozitif ayrımcılık diye sık kullandıkları bir durum var...

sevgililer günü gibi özel günlerin olmasında bence sakınca yok ama oda sermaye tarafından istismar ediliyor....

8. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Kadinlar sahiplenilmek ister bu yuzden hep beklenti icine duserler ve genelde sikayetlerini erkekler gibi iclerinde tutmadan acikca dile getirirler.

Iyi bir mekana goturup guzel vakit gecirip ardindan karsi tarafta eksik gorulen veya yakisacagini dusundugunuz hediyeyi almak en dogrusu. Pirlanta alacaksam, ben de en azindan cok sevdigim birseyi bana almasini beklerim. Oyle gecistirmem o ayrintiyi.

Bu arada Astoria da bulunan cafe clementine sevgililer gunu gecirmek icin iyi ve kaliteli bir yer, tavsiye ederim. Cok guzel bir atmosferi var, sadece sevgililer gununde degil, diger gunlerde de gidilebilecek hos bir mekan.

9. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    1 kadın ve 1 erkek dizisi de başlıktaki konuyu ele almış..bugün facebook.tan izletti bi arkadaş.. :)

10. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hangi bölüm? no var mı?

11. diez

Beğenileri: