Sevgili büyüklerim, 1 dakikanızı ayırırmısınız?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve erob tarafından 22 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. erob

erob Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle söylemem gerek bu açacağım ilk ve son konu. Arama yaptım fakat işim biraz acil lüften anlayış gösterin.Ben 16 yaşındayım yarında ek gıda almayı planlıyorum (tanıdığım kişi sadece yarın boş). Bu tanıdığımız bana yağ yakıcı bir ek besinden bahsetti. 177 boyunda 88 kilodayım. Biraz fazla kilom var. Benim amacım güclenmek ve çok az hacim kaybederek kas yapmak. Ben aslında protein tozu + creatine kullanmak istiyorum. Sizin önerileriniz nedir? İnanın bana buna benzer konuları aradım. Hatta o yüzden protein tozu + creatine kararını verdim. Fakat gelin görün ki bu tanıdığım benim kafamı karıştırdı. Protein tozu sana kilo aldırır dedi. Ha unutmadan ben salona gitmiyorum evimde koşu bandı var günlük koşumu yapıyorum, dambılım ile hareketler yapıyorum. Mekik, sınavda çabası... Lütfen bana bu konu hakkında yardım edin ve bu seferlik anlayış gösterin. Şimdiden teşekkürler :)

2. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    protein tozundan alacagın kütle kas olacagı icin yağ yakımına engel olacağını sanmam.
    ama kasla şuanda işim yok asıl amacım göbeği eritmek diyosan protein tozuna ihtiyacın yok (bence kas yapıcam diyosanda suanda direk protein tozuyla baslama derim)

creatin den fayda gorebilirsin ama 16 yasındasın onsuzda yapabilirsin. beslenmene dikkat et duzenli koş yeter..

3. erob

erob Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak " bence kas yapıcam diyosanda suanda direk protein tozuyla baslama derim" demişsiniz. Sizce hangi takviyeyi kullanmam daha doğru olur?

4. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yumurta, tavuk, bulgur, mercimek :D

bak yeni başlıyosun bu işe anlaşılan.sana tavsiyem besin değerleri tablasu bul bir tane,iyi kötü her besinde ne olduguna dikkat et.abur cuburu tamem kes.un tuz şekerden uzak dur.öğün sayını arttır 5 öğün ye en az.

her şeyi doğru yapmak zorunda değilsin bunları ne kadar iyi uygularsan okadar hızlı ulasırsın amacına.forumda bir sürü yararlı yazı bulabilirsin onlarıda araştır biraz

erob bunu beğendi.
  5. erob

erob Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki tekrardan sağollun :)

6. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yeni başlayacaksan kafanı protein tozuna takma..
    SipahiPower'in de dediği gibi doğal yollarla olabildiğince sağlıklı bir şekilde beslenmeye çalış.
    Bu forumda beslenme, anreman ve yeni başlayanlar bölümlerini iyice araştır, kafana takılanları gerektiğinde sor ve bu spor hakkında geniş bilgiye sahip olmaya çalış.
    Çalışmana, dinlenmene ve beslenmene gereken özeni göstermeye çalış.
    En önemlisi isteğini, azmini ve inancını asla kaybetme ;)

İyi akşamlar,

7. Ancestor

Ancestor Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    16 yaşındasın.bence ek gıdaları aklından çıkar önce..

jkdo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş