Set Sistemi Değişikliği Hakkında Söylenenler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Let the Gain Begin tarafından 22 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Let the Gain Begin

Let the Gain Begin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Türkiye'nin en büyük salonunda çalışan bir Hoca dedi ki her seferinde farklı bir set sistemi ile gir. Hatta forumda da aralarda gördüm aylardır, vücudunu dinle demiş arkadaşlarımız. Bu nedenle 4 haftadır sürekli değiştiriyorum set sistemini. Mesela Bench Press'e 10*4 girdiysem, incline bench press'te piramit sistemi yapıyorum. bir sonraki göğüs antrenmanında bench'e piramit yapıyorum. Kafama göre takılıyorum yani, o an canım ne istiyorsa onu yapıyorum.

Bugün kendi salonumdaki Hoca'ya danıştım, dedi ki bir antrenmanın işe yarayabilmesi için en azından 4 hafta kasların onu yemesi gerekir. Zaten şüphelendiğimden danışmıştım çünkü son 1 aydır pek gelişme hissedemiyorum. 6. ayıma geldim vücudum antrenmana alıştı ondan mı yoksa bu set sistemini değiştirip durmamdan mı oldu diye. Belki de gelişme vardır ölçemediğim için anlayamıyorumdur. Sonuç olarak bilmiyorum ve sizlerin değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş