Set ne demektir?nasıl olur?Bi zahmet bakarmısınız?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve turkeysafari tarafından 18 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. turkeysafari

turkeysafari Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    DANIŞMAN
    Arkadaşlar malumunuz ben siteye yeni üye oldum.sağolsun sarc4stic modetörümüz bu linkte bana çok yardımcı oldu https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?p=69572#69572.

Fakat ben hiç body salonuna gitmedim.Ve sizin kendi aranızda konuştuğunuz gerek ingilizce gerekse teknik bilgileri bilmiyorum.

Kafama takılan şu ; SET nedemektir?

Yani misal sağ kol pazu çalışacağım. 12 tane çekip sonra 30 saniye bekleyip tekrar 12 tane çekiyoruz.bunu 4 kez yani 4 x12 =48 tane yaptığımız zaman SET mi oluyor?Bu bir gün içinde bu hareket için yeterli adetmi?

ve tahminen kaç dakka çalışmalıyım birgün içinde?
    Ertesi gün dinlenmelimiyim?Yani ertesi gün kendimde çalışma kuvveti buluyorsam ve yorgunluk hissi yoksa çalışmam kaslarımı olumlumu yoksa olumsuzmu etkiler?

Lütfen bir açıklama yapın.2 gündür boş boş bekliyorum.Dambel bekliyor ama başlamaya cesaret edemiyorum.Çünkü kafam karışık.

FleXoR modetörümüzün linkteki https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=6160 açıklamaları süper olmuş.Tam resimli mükemmel gerçekten..

Şu set olayını benim anlayacağım şekilde bir açıklarmısınız?

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    4x12 yazmışsınya işte ordaki 4 SET oluyor..

bir hareketi kaç kere ve kaç günde bir yapacağını forumu biraz daha incelersen daha rahat anlayacaksındır.

Antreman:Bodybuilding & Fitness bölümünü detaylı incelersen bilgin oldukça artacaktır..

devamını araştırman kaydıyla biraz bilgi vermek gerekirse ;
    haftada 1 gün pazı (biceps) antremanı yapılır 1 aylık başlangıç devresinden sonra.
    tabi yeni başlayan birinin programı çok farklı olacaktır..haftada üç gün tüm kaslar çalıştırılacaktır bu sistemde..
    bicepste günde 1 hareket 3x10 yada 3x8, haftada 3 gün ilk 1 ay boyunca.

3. turkeysafari

turkeysafari Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    DANIŞMAN
    Forumu geziyorum ama çoğu body salonlarındaki terimler.Yani profosyoneller veya amatörlerin kendi aralarındaki ingilizce hareket isimleri..Ben daha amatör bile değilim
    :cry:

Ben bugün sadece kol ve pazu çalıştım..
    sağ 12x4
    sol 12x4

tekrar sağ kol ayakta 12x4
    tekrar sol kol ayakta12x4

... yani kol pazularımı her türlü dambel ile çalıştırdım.
    Bu sitedeki resimlerde gösterildiği gibi (çift dambel yok ama tek dambelle)çalıştım.
    Tüm setleri yapmak 50 dakka sürdü.

Yarın tekrar hem mide hem kol çalışsammı iyi olur .Yoksa kolları dinlendirip sadece karın kasları içinmi çalışsam iyi olur?

4. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ilk günden bu işin dilini de hareketleride sular seller gibi bilemezsin tabi..bu zamanla yerleşecektir.hareketleri yaptıkça , merak edip araştırdıkça ..

ümitsizliğe kapılmana anlam veremiyorum..eğer bu işte hevesliysen bi 3 ay sonra herşey zaten çok farklı olacaktır.
    sana tavsiyem ingilizce isimleri de iyi bilmen zira Türkçeleştirilmesi zor hareket isimleri var ve daha çok İngilizce adıyla bilinir.
    herşeyin bir ilki vardır..hele bi ucundan başla bu işe..araştır,araştır ve araştır..eski konuları da incele..

buarada forumda terimlerin manaları ile ilgili konularda var..bu iş özel derse dönmeden sen araştırmaya devam et.unutma forumda 6000 üye var..tek tek anlatılmış kaç kişi vardır sence..
    maddi durumun elveriyosa salona gitmeni tavsiye ederim sadece kolla olmaz bu iş..

5. turkeysafari

turkeysafari Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    DANIŞMAN
    Ya imkanım olsa neden gitmeyeyim güzel kardeşim.?
    Aylık 60-80 ytl'ye vücut düzelteceğiz ve kas yapacağız.Kim bu kadarcık parayla vucudunu güzelleştirmek istemez?
    valla 3 gündür forumda geziyorum kardeş.ama inan kafam karıştı gezmekten..

Sadece şuan benim için önemli olan bugün pazu çalıştım.Yarında karın kası çalışacağım.
    Karın kasının yanında pazuda çalışsam iyimi olur yoksa faydasızmı olur?

6. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    karın kasını bacak antremanları olmadığı günlerde rahatlıkla çalışabilirsin..karın kası antremanlarında bacak kaslarına da yük bindiği için tam verim alamayabilirsin..

Sayfayı Paylaş