Set aralarında ne içilebilir?&Ters mekik

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 13 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Arkadaşlar salonda 1,5 litre su tüketiyorum ama bunun yerine salondaki enerjimi dinç tutabilecek , hareketleri iyi yapmamı sağlıyabilecek bir şey yapmam lazım diye düşündüm biraz araştırdımda bu konuda limon sıkıp şişeye koyabilirsiniz denmiş , balda koyulabilirmiş üstüne ben böyle birşey yapmayı planlıyorumda sizin kullandığınız böyle bir karışım var ise önerebilirmisiniz? enerji patlaması yaşamam lazım çünkü salonda hep 23 kg kaldırıyorum kgyi artırmalısın diyor hocam daha 2. haftam ama her hareket 4 set giriyorum zorlanıyorum onun için böyle bir sıvıya ihtiyacım var yardım ederseniz sevinirim...Bu arada ters mekik yaparken çok zorlanıyorum 4 set 12 tekrar veriyor hocamız 4 set 10 tekrarı zar zor bitiriyorum bu konuda futbolcuların idmanda yaptıkları ayakları açmak vbz gibi bir hareket yapıp ters mekike girmem gerekiyor galiba yoksa aşırı derecede canım yanıyor ters mekik yapmaya başladığımda hayatımda sporla uğraşmadığımdan dolayısıyla ilk body başladım 2. haftamdayım şuan ters mekiği kolay yapabilmem için neler yapmam gerek bi yardımcı olursanız sevinirim...programımda mekikle başlıyorum sonra ters mekik sonra değişik ağırlık aletleriyle devam ediyorum genelde çoğunda set sayılarını tamamlıyorum ama ters mekik 12 tekrar yapamadım hiç bir zaman...futbolcu bir çocuk var salonda geliyor rahatsızlık çekmeden yapıyor gidiyor :( hareketide düzgün yapıyorum ayaklar birleşik hiç bükmeden kaldır indir yapıyorum ama acıyor neyse...ayrıca sormak istediğim bir kaç soru daha var vücudumda aşırı derece yağ var haftada 4 gün salonda çalışıyorum bunu 5 e çıkartmak istiyicem salon hocamıza söyliycem...1 gün cardio 3 gün ağırlık çalışıyorum sizce 5 e çıkartıp hafta başına ve sonuna olmak üzere 2 güne cardioları yaymalımıyım? yani size programımı söyliyim
    Pazartesi ağırlık çalışması
    Salı Off
    Çarşamba Cardio
    Perşembe ağırlık çalışması
    Cuma Off
    Cumartesi Ağırlık çalışması
    Pazar off
    bu üstteki programı uyguluyorum onun yerine acaba
    -----------------------------
    Pazartesi cardio
    Salı ağırlık çalışması
    Çarşamba off
    Perşembe ağırlık çalışması
    Cuma Cardio
    Cumartesi ağırlık çalışması
    Pazar off
    yapmalımıyım?
    ayrıca bu konuda kafamda takılan birşeyde var Cardio günümden sonra 1 gün dinlenme vermiyorum bu hatam değil diymi? ayrıca cardio günümden sonraki gün ağırlıkmı koymalıyım? yoksa ağırlık çalışmasından sonra off koyucağıma cardiomu koymalıyız?

Ayrıca haftaya bir kum torbası alıcam off günlerimde enerjim olduğu zaman ya bişiyler okuyorum bodyforumtrden öğrenmek için yada netde araştırma yapıyorum.Buna kum torbası ve eldiven alıp yumruk çalışmayada başlıycam ve sitemizdede baktım kum torbasıyla ilgili bilgiler var yumruk atmayı biliyorsak vücud için yararlıymış...peki benim size sormak istediğim şeyler arkadaşlar off günümde çalışma yapsam nolur yani şöyle bir söyleyiş varya bir gün çalışırsın 2. gün dinlenirsin dinlediğin zaman kas büyür gibi tabirler vardır ya ben off gününde kum torbasında 1-2 saat çalışsam ondan öncede ısınma 30 dk bileklerimi çalışsam vücudumun gelişimine etki edermi? nasıl etki edermi diye düşünüceksiniz örneğin cumartesi ağırlık günüm pazar günü kum torbasında çalıştım 2 saat bu ağırlık çalıştığım günün üstüne bir çalışma daha yapmam gelişmemin önünde engel olurmu? arkadaşlar sorularıma cevap veren veya vermeyen okuyan arkadaşlara teşekür ederim amacım sadece bazı konularda bilgi almak forumda görebildiğim her yeri okumaya çalışıyorum...sanki bir dergi okur gibi öğrenme hissiyle okuduğum için hemen okuyorum...neyse çok yazdım hadi görüşürüz :)

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    haftada 6 gun calısıyorum
    1gun body 1 gun kardıo seklındede çalışıyorum eskıden hafatda 3 gun gıderdım hem body hem kardıo yapardım ve bu benı gercekten cok yıprattı ve cok yordu ıdmanım cok uzun saatlere cıkmıstı ve spordan 2-3 saat once yemek yıyıp spora gıdıyorum saatlerce ac kalmıs oluyordum ve bunu ayırmaya karar verdım kendı adıma konusursam faydası oldu bana

body yapacak gucum kalıyor aynı zamanda kardıoyada gucum kalıyor baska turlu kardıo yapıyordum body yapcak enerjı kalmıyordu kendın ustunde deneyebılırsın bunu bana gore gunlere ayırmak daha ıyı oldu

SiR_Arawn bunu beğendi.
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    ben çalıştığım programı dağıtmak gibi düşünmüyorum esasında yorucu oluyor ama 1 saatlik çalışmayı dağıtma gereği görmüyorum...ağır çalışmasında 10 harekete giriyorum zorlandığım oluyor ama onun yerine ek hareketler koymak gibi düşünüyorum...çünkü 3 gün haftada ağırlık çalışmam aynı hareketler yapıyorum 3gün aynı yaptığım şeyleri haftaya dağıtamam gibi geliyor çünkü hergün 4 set 12-15-10 tekrar arasında gittiğimden ağırlık artırarak deniyorum... dağıtırsam pazartesi mesela bacak + kol giriyorum diyelim hafatada 12 set yapıyorum 4 set bir günde yapmak kolay 12 set bacak 12 set kol harekteleri yapıp bitirp gitmek istemem gibi geliyor yani salonda öyle yapan yok hiç :D

4. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    ant esnasında carnifit içebilirsiniz ikinci sıradaki ant prog sanki daha iyi birde yağ oranın çok değilse cardio ant sonr 15 dk interval seklinde yapabilirsiniz

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    yağ oranım biraz fazla ama dengeli beslenmeyle & body yaparak azaltıcam...

Sayfayı Paylaş