Sert yumruk ..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bb78 tarafından 18 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Arkadaslar bununla ilgili bircok baslik acildi biliyorum ama ben farkli bi soru soracagim.

Şınav ve Powerball ile yumruk gelistirilir mi?

Yoksa illaki kum torbasinda mi calismak gerekir?

KARARSIZ KALDIM LUTFEN CEVAPLARSANIZ SEVIRIM..

2. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Dumbell alıp sağa sola yumruk sallamak kollarını ve yumruğunu geliştirir.

3. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Elbetteki geliştirir.Sert yumruk için arka kol,omuz ve güğüs kasların kuvvetli olmalıdır.sana şöyle anlatayım yumruk gücünü şınav powerball ile arttırablrsin fakat hız konusunda kum torbası dövmen gerekir :) ayrıca kum torbası kaslarının izole olmasınıda sağlar

4. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Şınavı hizli cekerekte yumruk hizimi arttiracagimi dusunuyorum.. Yaniliyor muyum?

5. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bence yanılmıyorsun :) buda bi taktikthums:

6. acer

acer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    kum torbası candır:D her eve lazım. sinir alır,kin alır; kondisyon yapar fena ter attırır

7. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Eve kum torbasi alacaktim sonradan vazgectim. Gum gum. Zaten apartmanda oturuyoruz.

Powerball almak farz oldu :)

Bi de bisi soracagim. Salona hic gitmedigimden bilmiyorum. Kum torbasi oluyor mu salonlar da?

8. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar şimdi bu yumruk olayı gerçekten çok önemli dambılla sağa sola yumruk atmayı deneyeceğimde ben eve kum torbası almak istiyorum ama nasıl yapacağız bu işi illaki tavanamı asmak gerek yada baska yöntemler varmı iyi forumlar.

9. Satch

Satch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yok ya çatıdan biri sarkıtsa yeter.

10. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

oluyor, bizim salonda karate bölümü var bzmki orada mesela :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:42 ----------

Avize astığımız yere as dicem ama dayanırmı bilmiyorum :)

Tavana asmak en güzeli yoksa iyi randıman alamazsın.

11. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    bakın yanlış yönlendiriyorsunuz, öncelikle sen neye göre sert yumruk istiyorsun sert yumruk atmak için önce omuzların kolların sağlam olacak ve özellikle eller mesela sen eli ağırlardan mısın? oda önemli bir konu yoksa sıska bir elle birşey yapılamaz elini geliştirmek içinde elde sıkmak için yaylar var onları kullanabilirsin kollar içinde şınav yada powerball etkilidir.

12. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    el yayı al günde 1000-2000 tane yap ön kolların ve bileğini sağlamlaştırır. Bence yumrukta bilek çok önemli kalın ve sağlam olmassa ne kadar hızlı vurursan vur dönüp kırılma tehlikesi var. Bitane ağırlık seti al halterli olanlardan o halteri sadece bileğinle kaldır dirseğini oynatmadan. 5 kiloluk su bidonunu bitane sopanın ortasına iple bağla ve bunu sarıp bırak ön kollarını güçlendiricek bu hareket. Omuz hareketlerine de önem ver dumbella yapılan omuz da önemli. Kum torbası al hergün ona yumruk at kondisyon için çok iyi. Kendine bi zaman belirle mesela 40 saniye bu süre içinde çekebildiğin şınavı arttır. Dayanıklılık antrenmanıdır ve genellikle dövüşçüşer yapar. Sert yumruk için sırt kasları da önemli barfixe önem ver.

13. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bence sen yanlış yönlendiriyorsun yumruğunu kaldır ileri dogru it bakalım yumruğunun hızını ve gücünü hangi kas sağlicak?

Elbetteki göğüs kası sağlicak bench press hesabı :).Triceps de oldukça önemlidir.

Benim 172 boyunda 58kg arkadasım var 20 yaşında.Bir gün Lunaparkte yumruk atılan yerde 11 kişi içinden bende dahil en çok o vurdu gel gelelim ki ben 84kg yim ve vg ile uzun süre ilgileniyorum bnm kollarım omuzlarm arkadasmdan iyi ama o daha çok vuruyor.Yani kişiden kişiye göre değişir

Ayrıca arkadaşımız sert yumruk derken yumruk sıkmaktan bahsetmemiş ki sert yumruk atmaktan bahsetmiş el yayı bir işe yaramaz yanlış anlamış olabilirsin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:39 ----------

Güzel yöntemler thums: Bilek gercekten çok önemli sakatlanma riski çok fazla.Ama o el yayı biraz acayip

Son düzenleme: 22 Kasım 2010
  14. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Sert yumruk atıcaksa yumruğunu da sert sıkması gerek. Aslında en iyi boks salonuna yazılıp öğrenilir. Mesela şu an bi vuruşunda 70 kg güç uyguluyosan vücudunu kullanarak vurmayı öğrenince bunu iki katına çıkarabiliyomuşsun national geographicteki belgeselde öyle diyodu. Ayrıca sadece kum torbasında çalışmakla yumruğunun fazla gelişeceğini sanmıyorum.

Son düzenleme: 22 Kasım 2010

Sayfayı Paylaş