sert bir görünüme sahip olmak için ne yapılmalı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rocky4141 tarafından 8 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. rocky4141

rocky4141 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar sporla haşır neşir biriyim.daha önce body yaptım fakat daha sonra kickboksa yöneldim şu an halen kuvvet çalışmaları uyguluyorum (şınav mekik barfiks yana açış gibi..)vücudum oldukça şekilli.mezomorf yapıda olduğumu düşünüyorum..176 boy 72 kg 36 cm kol falan var.fakat bicepslerim ya da herhangi bir bölgemdeki kaslar sıktıgımda tam anlamıyla sertleşmiyor.yani bastırdıgımda bicepsten kol kemiğine ulaşıcam nerdeyse.bahsettiğim bulk olmak define olmamak değil..ve her ne kadar şekilli görünsem de sert görünemiyorum.bunun neyle ilgisi olabilir?acaba fazla miktarda su mu tutuyorum?çünkü çok yağlı değilim fakat karın kasları da belli olmuyo.ya da genetik bi özellik mi kasların yumuşak olması veya kardiyo mu az yapıyorum ya da diyet düzennde bi aksaklık vs..şimdiden teşekkür ederim

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Benim de bicepslerim sıktığımda çok sert olmuyor. Genetik bir durum herhalde.

Sert görünmek için yeterli düzeyde bir kas kütlesi ile yağsız ve kuru bir vücut gerekiyor.

H4k4nn bunu beğendi.
  3. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Benim bildiğim endomorfların yapısı yumuşak olur