1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Serhat - 4 Yıllık Sporcu

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve serhat_2006 tarafından 16 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. serhat_2006

serhat_2006 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    foruma koyduğum fotograflarım benim kür yaptığım döneme ait.İlk kürüm yorumlarınızı bekliyorum.[​IMG]

2. PUMP

PUMP Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Cok güzel serhat

gøguz kol bacak cok iyi gøzukuyor

baska resim koyabilirsen cok iyi olur ønden ve arkadan daha iyi olur

calismaya devam ;)

3. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    guzel gozukuyo abıcım estetık tatlı bır goruntu olusmus bu dıyet halın mı bulk mu?

4. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Allah var vücudun cok güzel maşallah..vücudundaki kılları alıyormusun?

5. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    çok estetik bir vücut orantı herşey güzel ama 4sene için biraz tembel bir vücut gibi..Bişeyler eksik yapılmış gibi geldi bana.4sene için geride kalmış bence.Ama gayet estetik bir vücut.Tebrik ediyorum...

6. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    adrenalin doru laf ettin..senın resmini ben hiç görmedin yasıtmınsın merak ettim

7. serhat_2006

serhat_2006 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    çok fazla supplement kullanamdım ve çok iyi beslenmiyorum.Bu benim ilk kürüm oldu resimde ki halim diyetli halim.Kür yaptık ama hocam bize sahte malzeme kitlemiş o yüzden ilk kürüm pek başarılı olamadı.Artık kazık yiye yiye işi öğrendim ikinci kürümü yapacağım yakında.

8. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    gıne de guzel abıcım 4yıla gore az ama gecekten cok estetık gozukuyo bence kurden once abıcım yemege yuklen sınrada kure cok ıyı olcagına ınanıyorum selametle bu arada nerdesın abı?

9. serhat_2006

serhat_2006 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    çok sağol görüşlerin için.Ben çorlu da oturuyorum 2 ay önce kendime spor salonu açtım şimdi hırsla çalışıyorum bir sürü supplement aldım kür için gereken malzemeleride aldım kısmet olursa 2 hafta içinde 2 inci kürüme başlıyacağım.

10. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    4 sene az bir zaman degil ve üstüne üstlük kür yapmissin... vücuda bunlari göz önüne almadan bakinca süper duruyor ama 4 sene diyince insan söyle bi durakliyor. yani 4 senede cok daha fazla seyler yapilabilirmis gibi geliyor insana. kür konusunda hata yapmana üzüldüm. o nasil hoca öyle anlamadim... yazik bu kür isi bi garip olmaya basladi neyin sahte neyin olmadigi belli olmuyor acikcasi. bi daha ki sefere dikkatli ol derim... vücudun estetik ve kas kütlesi olarak bana göre su anda iyi... killar icin napiyorsun onu bende merak ettim... ayrica calfler nerde????????? :x :x :x kimse sormamis bunu su ana kadar. calfler cok ince geldi bana bilmem yaniliyormuyum ama bu kadar ince calfler böyle bi vücuda hic yakismamis. diger taraflar fene sayilmaz su an icin.

Saygilar.

11. serhat_2006

serhat_2006 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    çok sağol görüşün için.Haklısın çok eksik yerlerim var ama onlarıda yavaş yavaş toparlıyacağım.Kıl konusuna gelince zaten vücudumda kıl çıkmıyor pek sadece bacaklarımda oda çok seyrek bir şekilde çıkıyor o yüzden almak kolay oluyor.

12. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    professor arkadaslar neye dayanarak 4 sene de eksik kalmis diyorsunuz bunu acarmisiniz? adam 4 sene yaptim bir kur yaptim diyor.daha ne yaptigi belli degil ayrica fake ilaclar kullanmis ve beslenmem de iyi degil diyor.sizin yargilari anlamakta güclük cekiyorum.deger kistaslariniz yazinda insanlar ona göre resim koysun;örnek vermek gerekirse 1. sene sonu türkiye sampiyonu 2 sene sonu avrupa........... 10. sene sonu mr. olimpia mi :!: :!: :!:

13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bende Saydam'a benzer seyler düşünüyorum, arkadaşın vücut yapısı spora müsait görünüyor.
    Ancak bu sporda, iyi beslenmedikten sonra, 4 senenin,10 senenin önemi yoktur, olamaz.
    Vücuda, kas inşa edecek malzemeleri sürekli olarak sağlamak ise gerçekten cok zor bir olay.
    İddia ediyorum, burdan bir arkadaş seçelim, ortalama bir yapıda olsun, ne cok yetenekli, nede cok kabiliyetsiz olsun.
    Ona günde 8 saat uyuma, yemeklerinden 500-600 gr. karbonhidrat, 120-160 gr. protein alma olanağı sağlayalım.
    Düzenli olarak salona gitsin, creatine desteği, amino asit takviyesi sürekli olsun.
    Bir miktarda Whey Protein almasını sağlayalım.
    İddia ediyorum, o arkadaş isterse 3-4 senedir bu sporun içinde olsun, 3 ayda 6 kilo kastan aşağısını kazanırsa ben adam değilim.
    En az diyorum, ve kür yok bir şey yok.
    Genlerde vasat olacak...
    Beslenme bu derece önemli bir hadise, maalesef ben dahil bir çoğumuz iğneyle kuyu kazdık yıllar yılı.
    Bence insan hesabını iyi yapmalı, bu sporda, iyi idman yaparsam gelişirim diye bir olay yok.
    İyi idman, dahada iyi beslenmeyi gerektiriyor.
    Ben Pump Forever'la tanıştıktan sonra, kilolarımı hızla arttırdım, her bölgemde kas kazandım, ama yememe ve supplementlerime inanılmaz önem veriyorum, zira gördüm ki, onun sırrı, çok sert idman yapmasına izin verecek şekilde beslenmesi ve takviye alması.
    Elbette, burda iyi genlerini ve disiplinini asla göz ardı edemeyiz.
    ama dürüst olalım, siz vücudunuzu beslemezseniz, iyi dinlenmezseniz, dünyanın en iyi genleri bile para etmez.
    En fazla, belli bir kiloya kadar, cok yağsız olarak ulaşırsınız.
    Mesela 85 kiloda çok kaslı bir adam olursunuz, ama onun üzerine kas koymak icin beslenme beslenme beslenme.
    Bu büyük bir ders, bu arkadaş, beslenme faktörüne ağırlık verebilse, kürsüz olarak en az 8-10 kilo kas yapar, ve bunu 1 ila 1,5 senede yapar.
    ve 10 kilo kas, bir insanın üzerinde akıl almaz bir hacim demektir.
    Keşke hepimiz bunu sağlayacak olanakları oluşturabilsek, o zaman bu forumda, kür muhabbeti yerine beslenme ve çok sert idman yöntemleri üzerine konuşuyor olurduk...

14. Private

Private Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    0
    abi sen ne diyorsun ya? 3 ayda 6 kilo,kas. :eek:

küçük bir hesap:yılda-16 kilo kas.

5 yılda-80 kilo kas.
    10 yılda-160 kilo kas.

birde kür yaptığını düşünelim.düşünemiyorum.

böyle bir sporcu var mı?

15. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    private bence öle bişi yaparmı yapamazmı bilmem o kadar kas kazanabilirmi die..Ama yaptığın hesap doğru değil insan vücudu sonucta sürekli büyümezki..Ben 28 cm ile bodye basladım suan 38-39 büyüdü büyüdü 45 oldu dielim sanki sürekli büyücekmi 100 mü oLcak:D bi noktada duruyor bunu sende bilirsin..

16. Private

Private Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    0
    tamam zaten ben azaltarak hesapladım.3 ayda 6, 1 yılsa 24 kilo yapar.azalacağını düşünerek 16 hesapladım.yine de çok.

17. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    karasan süper yazmışsın
    yalnız bir ekleme yapmak istiyorum
    85 kiloda çok kaslı olursunuz demişsin
    bunu da kötü değil ortalama bir beslenmeyle sağlayabiliriz ancak
    yanlış anlamasınlar, heee ben atıştırsamda 85 kilo olabilirim demesinler
    ama eğer bruce lee vücudu istiyosanız gidin idman yapın üstünede çay sigara için

18. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Düz mantıkla olmuyor bu işler private, diminishing returns teorisi vardır, hayatın her alanında.
    Bu ister spor olsun, ister eğitim olsun, belli bir noktadan sonra, kazanımlar büyük oranda düşer.
    Zaten 3 ayda 6 kilo kas dedim, bu resmi olan arkadaş için bir, bir buçuk senede 10 kilo kas dedim.
    Colorado deneylerinde, kimi insanların 10 hafta gibi sürelerde 11 kilo kas kazandığı görülmüş, hatta rekor bunun çok daha üstünde.
    Ki bu adamlar vasat genetikli adamlar, zaten potansiyellerine ulaşıp bir yerden sonra duruyor gelişimleri.
    Benim anlatmak istediğim kötü beslenme ile, kimse potansiyelinin yanına bile yaklaşamaz.

Ladasamara, o 85 kilo olayını üstün yapıdaki insanlar için söyledim, böyle bir arkadaşım vardı askerde, kesinlikle yediğine önem vermezdi, hayatında body yapmamıştı, çelik gibi kasları vardı, boyu 1.79 kilosu 86 idi ve inanılmaz şekilli bir vücudu vardı.
    Benim diyen vücutçunun o boy ve kiloda ancak o kalitede bir vücudu olubilir, yağ oranıda yüzde 12-13'ten fazla değil.
    Bazı şeyler tanrı vergisi, ama onunda diyelim hedefi 95 kiloda define olmak olsaydı iyi yemesi lazım elbette...

19. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    2 senedir naturel calisan Taner´in (deniz1916) vücudu ile kiyaslayarak :lol:

anlayacagin gibi ben diger kisilerin resimlerine bakarak kiyasliyorum... kendim 4 sene calismadim. 4 sene calisinca ne kadar kas yapilir bilmiyorum ama su ana kadar 4-5 sene calisan bi cok kisinin resimlerini gördüm (diger forumlardada mesela) ve onlara dayanarak cok asiri bi vücudu yok. ha bu kötü vücudu var mi demek??? hayir cok güzel gelismis.
    ben begendigimi söyledim zaten. ama su ana kadar gördüklerime göre biraz daha iyi olabilirdi pekala. bunu demek istedim... yoksa her insan 4 senede mutlaka su kadar kas kütlesi kazanir diye bi sey yok kisiden kisiye degisir. 4 sene icin az dememin nedenide belki bilincaltimda yatiyor sanirim... cünkü ben 4 senede daha cok kas yapmak isterdim... kesin yaparim demiyorum bunu zaman gösterir sadece yapmayi isterdim. saygilar.

20. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bence goruntu cok hos. 4 sene konusuna cok da takılmamak gerekiyor, daha uzun sure calisip da goruntu olarak arkadasin yanina yaklasamayacak bir yigin insan var.

kür konusunda bence beklemelisin arkadasim. cok iyi beslenemedim demissin, madem oyle once beslenmeni duzelt, bi sure oyle devam et, artik genetik sinirina yaklastigini hissettigin zaman makul bir kür yap derim. 4 sene bu isi yaptiysan eminim kür meselesi 1 sene daha bekleyebilir. selamlar..

Sayfayı Paylaş