Serdar Aktolga Hürriyet Pazar'da!!!

Konusu 'Yerli Müsabakalar ve Sporcular' forumundadır ve Karasan tarafından 25 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Hürriyet alın bugün, WABBA Orta Boy'da Dünya Şampiyonu olan Serdar Aktolga'mızın röportajı var.
    Gayet güzel bir söyleşi olmuş, her ne kadar söyleşiyi yapan kişi muhabir değil, muhabircik olsa da, genede, konuyu çok fazla çamur alanlara çekmemiş, Serdar Abi'nin satır arasındaki laflarını başlık haline getirip sporumuza saldırmamış, bu da birşeydir.
    Ayşe Arman gibi bir tip eminim öyle yapardı, ama bu muhabir arkadaş vasatta olsa, zararsız bir roportaj yapmış.
    Serdar Abi'de samimi, kendine son derece güvenli cevaplar vermiş.
    Karşıdaki konudan uzak olduğu için yüzeysel bir roportaj ama sporumuzu ve şampiyonumuzu büyük bir gazetenin çok okunan Pazar ekinde tam sayfa olarak görmek bence son derece güzel, dilerim daha pek çok güzel haberini okuyacağız.

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Kasım 2007
  2. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0

Haberde 2000 yılında doping yaptığı gerekçesiyle; Türkiye'de ömür boyu yarışmalardan men cezası aldığını belirtiyor. Bundan sonra kendisi yurtdışında federasyon aramış ve Wabba'da yarışmalara katılabileceğini öğrenmiş. 2007'de Wabba orta boy kategorisi Dünya şampiyonluğun kazanmış...

Doping yaptığını inkar etmiyor, kontrol olacağını öğrenince yerine alkolik olduğunu bildiği bir arkadaşını sokmuş... Arkadaşında esrar bulununca cezayı almış...

Yorum: En azından kendisinin de dediği gibi haltercilerimiz ve Süreyya Ayhan'ın yaptığı gibi "bana komplo kurdular" demiyor... Doping yaptığını kabul ediyor.​

mma-, bat34, Savaşcı ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  3. novaJRdeli

novaJRdeli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    evet bende pazar gaztede görür görmez okudum.Bu habere yer verilmesine sevindim.Yanlız karasan senide tanımıyorum ,muhabiride tanımıyorum ama niye muhabircik diye bahsettiğini merak ettim???

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    özellikle son maddeyi yayınlamaları vg.cilerin anlaşılması için çok etkili olmuş..yani pompa ile hava basıp kas yapılmıyor..

diğer maddelerde yine vg.cilerin doğru tanınması için hiç yoktan iyi denebilecek maddeler..

5. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    yanlış hatırlamıyorsam kendisi gazetecilik okumuştu.

bu arada ayşe arman için yapmış olduğu ilk yorum bence mütevazi bile kalmıştı thums:

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Muhabircik dememin sebebi, onu iyi bir muhabir olarak gormememden kaynaklaniyor.
    Yalnız hemen sunu da ekleyim, bende muhabir degilim, ama hayatimda 4 kere roportaj yaptim, hepside bu kadininkiyle kiyas bile kabul etmeyecek kaliteydeydi.
    Bir konuyu bilmeseniz bile uzerine ders gibi calismaniz gerekir, konu uzerine saglam bir arastirma yapip oyle roportaj yapmaniz lazim.
    Hiyar gibi, bilmiyorum, bana anlat anlayisi, resmen son donem simarikligi, yok boyle birsey, sen temel seyleri bileceksin ve onlari acacaksin.
    Bu nasil birsey, anlat bağalım, ne ayaksın demek, terbiyesizligin daniskasi ama maalesef bu artik sıradan bir kural oldu, bizde önümüze konulanı sorgulamadan tüketmeye koşullandık, mesele bundan ibaret benim gözümde.

diez, WolfSoN, Crespo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Emre , senle beraber serdar aktolgayla roportaj yapmaya gidelimmi , kalamıştaki dükkanına , görsün millet roportaj nasıl yapılır , herşeyi sorarız serdar abiye ( :D serdar abi , nerden bulcaz bu growthu abi ya falan , dövüyomuş oda:D ) ama ben o roportaja katılmıyorum , serdar aktolga , şu an dopingsizim diyo , öyleyse growth kullanıyo , yada hakkaten vücuttan atılım süresini iyi hesaplamş steroidler alıyo , şu vücudda doping olmaması mümkünmü , naturel dünya şampiyonu , ... mümkün değil...

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Crespo mümkün mü kür yapıyorum demesi?!!!
    Dediği anda adamı tefe koyarlar, mahvederler, gene çok samimi ve alttan alta, kullanıyorum ama usturuplu, bunu kimsenin bilmesine gerek yok mesajı vermiş.
    Ama çok güzel vermiş, hani birisi üstüne gitse, "yooo, ben kullandım falan demedim" diyebilecek şekilde konuşmuş.
    Yani denebilecek en uygun şekilde söylemiş.
    Yoksa elbette growth ve steroid kullanıyor.

9. novaJRdeli

novaJRdeli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    evet karasan bu konuda haklısın.Senin dediğin yönde okuyunca anlat bakalım mantığıyla yapmış biraz.

10. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    gerçi mesaj tarihinden epey geçmiş ama Karasan sen böyle deyince bir daha döndüm okudum röportajın ilgili kısmını; kesinlikle sana katılıyorum. çok zekice konuşmuş thums:

11. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    geçen serdar aktolga yla nette konuşmuştum ve merakımdan sordum neden hedef olympia değil diye merakıma da biraz yenilerek... cevabı Türkiye şartlarında imkansız demesi oldu ve ekledi teknoloji ve para.

olympia sporcularının bu işe ne kadar para harcadıgı belli. serdar aktolga nın çok yakın bi arkadaşından duydugum bi rakam var fakat ilk agızdan duymadıgım için soylemek istemem ama yinede azımsanacak bi rakam değil fakat olympia nın yanına yaklaşamaz o ayrı...

12. yavuz88

yavuz88 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Serdar Aktolga neden daha önce doping kullandığını itiraf edip şimdi kullanmıyorum deyip insanları salak yerine koyuyor??

shawn ray 1990 da (ilk yapılan testte) yakalanmıştı, ve 2004 yılında yapılmış röportajında da daha önce steroid kullandığını çok pişman olduğunu ve 1990 dan beri kullanmadığı söylüyordu.
    biz de yedik :D

13. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    yavuz88 serdar doping yapmıyorum dememiş. şuanda kontrole girsem temiz çıkarım demiş. temiz çıkmak farklı doping yapmamak farklı. bir kişi eyer işi iyi biliyorsa doping kontrolü yapılacak anda temiz çıkar ki çoğu bodyci bu şekilde temiz çıkıyor...

14. yavuz88

yavuz88 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ilk baştaki turuncu yerde yazıyor şu anda doping kullanmıyorum diye. yazıyı okumadın mı?

15. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    doğru söylemiş işte.röportaj esnasında kullanmıyormuş.

bat34 bunu beğendi.
  16. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul

röportajın üzerinde konuştukça anlıyoruz ki zeka fışkıran bir röportaj olmuş :) eminim ki serdar aktolga da kendine azami derecede dikkat ediyor ve diğer müsabık sporculardan farklı davranmıyordur.

17. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    yavuz dikkat etttimde bi cok konuda bi cok topikte hep degisik seylere dikkat cekiyosun.her topikte ilk bastan 2-3 mesaj okuuyp sonra diger lerini okumadan kafana göre yorumlar yapisoun.ne demek kullanmiyorum diyerek bizi salak yerien koyyuor demek.adam tüm türkiyenin okudugu hata avrupada komple satilan bi gazeye evet kullaniyorum cok memnunum sizde kullanninmi diyecekti..hangi topikte senin ismini görsem mesajina okumaya cekiniyorum,cünkü hemen hepsinde milletle muhalefet olusturacak yerleri ariyor ve yaziyorsun,,bence böyle seylweri birak forumdan biseyler ögrenmeye calis

18. kainat

kainat Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar siz wada (uluslar arası dopingle mücadele ajansı) gelse serdar aktolgayı yakalar çünkü doping yapıyor diyorsunuz anladığım kadarıyla bende size diyeyim eğer okuduklarım doğruysa wada serdar aktolganın bağlı olduğu federasyonu denetlemiyor çünkü wada amatör branşlarda uluslar arası milli müsabık pozisyonundaki sporcuları ajanları vasıtasıyla belirtmiş oldukları antrenman sahası (salon vs )de denetleme yetkisine haiz hemde önceden haber vermeden lakin bilgilerim doğrultusunda serdar hoca ve diğer pek çok uluslar arası müsabık sporcularımız sadece müsabaka sonu numune verirler dolaysıyle hangi müsabakaya katılacaksa ona göre kür yapar ki bu kürde suplament olur antrenman çizelgesini ona göre belirler ben tüm kalbimle ilaca fazla meyil etmez diyorum .zaten birkaç yerde ki beyanatlarından olimpia yada elit pro yarışmalar düşündüğünü zannetmiyorum sonuç olarakta şunu söyleyim güzel antrenmanlar ve sağlam suplament kürleriyle formunu devam ettirir kanaatindeyim dolaysıyla ilaç almıyorum diyorsa sizlerin aksine ben tüm kalbimle inanıyorum.

19. bodyturk

bodyturk Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    keşke sadece ek besinlerle böyle bir form tutulabilse. sen inanmaya devam et ama bu işler bu şekilde yürümüyor.

20. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ahahahaha gece gece hiç gülecegim yoktu gerçekten....
    steroid 15 yaşındaki cocukların bile elind egezerken bu adam afedersiniz ama enayi mi supplementlerle kendini harcasın 20 yıldır...neyi savunuyorsun?...daha dogrusu savunmaya çalışıyorsun....?

Sayfayı Paylaş