Senelik üyelik iptali

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Melih tarafından 21 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. Melih

Melih Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir klübe senelik üye oldum. Ödeme kredi kartına taksitle oldu. Klüp fitness'a yönelik ve bir bench press sehpası bile yok. Bana birkaç hafta içinde yutdışından profesyonel bodybuilding ile ilgili tüm aletlerin geleceği söylenmişti. Neticede sadece koşu makinaları gibi cardio aletleri geldi. Hala serbest ağırlık techizatlarının geleceği söyleniyor ama ortada birşey yok ve sanırım olmayacak da.

Ben şimdi bu senelik sözleşmeye imza atmış durumdayım ve daha 1 ay olmadı. Üyeliğimin iptali için ne yapabilirim?

2. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    Çoğu yer paranı muhtemelen ödemez tekrar sana örnek hillside

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bence ilk başta adamlarla konuş. Çünkü istek dahilinde iptal yapan yerler de var. İşin hukuki tarafını bilmiyorum ama bir fesh hakkın vardır muhakkak.

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    senelik ödemelerde hizmetten memmun kalmadığın taktirde 40 günüde aşmamışsan paranın %15 lik bir kesimi kesilerek iade edilir.. hemen hizmetten memun kalmadığını sana vaat edilen ortam yaratılmadığı için gelinen zaman kesilerek iade edilmesini iste.

eger edilmez ise sana yazdıklarımı kagıda döküp bir avukata baş vurursan paranı fazlasıyla alırsın çünkü dolandırıcılığa bile girer

5. tahribat

tahribat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Önce salona durumunu anlat halden anlamıyorlarsa Tüketiciyi koruma derneğine başvuracağını söyle, ahlaklı davranıp üyeliğine son vermezlerse Tüketiciyi Koruma Derneğine başvur 7 gün içinde senden özür dileyip paranı iade edeceklerdir. İnternette teşhir edilmek istemezler.

http://tuketiciyikoruma.org/v1/

6. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    sikayetvar.com'a da yaz bence.

7. Melih

Melih Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben %15 kesilmesini bile istemiyorum, neticede hizmetten faydalanamadım. Zaten henüz kredi kartına ödeme yapılmadı, bankayla konuşacağım.

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Banka bu durumda senin icin bir sey yapamaz... Bankaya "ödeme" emri veremessin... Kredi kartı posttan gecirildiginde ve sen imzayı attıgın anda, birinci dereceden sorumlu banka durumuna geciyor ve alacaklıyla banka arasında bi hukuki süreç baslıyor, sen de o parayı bankaya ödemeye taahüt etmiş oluyorsun aynı imza ile...

40 günlük ihbar süresi gecemeden acil olarak salon yönetimine basvurup durumu bildir.. Cok fazla tehdit etmen de kimi zaman ters tepki verebilir ve seni uğrastırabilir..

Bu arada Blitz'in yazdıgı internette teshir metodu etkili olaibilir.. ( ama paranı geri aldıktan sonra bunu yap :) )

9. Melih

Melih Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bankaya başvuruyu Tüketiciyi koruma derneği vasıtasıyla yapacağım, görüştüm, anlattıklarımı onaylıyorlar.

10. player_tr

player_tr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu gibi sorunlar almanyadada yaşanıyor. sözleşmeyi iptal etmek için bi doktora gitmen gerek o da sana spor yapamaz diye bi rapor versin. bunu o salona götür . raporu götürdüğünde almanyada sana bi kağıt veriyorlar işte neren sakat diye mesela diyelimki sen bacağım sakat diyosun herif sana gelde üst kızmını çalış diyo. yani sana bi kağıt verdiklerinde onu geri götürmek orunda değilsin ve götürmede.
    git raporunu al spor yapamaz diye paşa paşa iptal ederler. hatta yapmadıklarında da dava ile %100 haklı çıkarsın
    saygılar

11. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    tüketici koruma dernegine başvurmalısın onlar sana yapman geken herşeyi anlatırlar
    bazan hukuki yola başvurmadanda sorunu çözebilyorlar.
    ama hukuki bi yaptırım gerekirsede seni yönlendirirler

Sayfayı Paylaş