SEMİNERLER

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve FleXoR tarafından 12 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    vg fitness antrönörlük vs vs gibi seminerleri buraya işleyelim (diezin fikri) hem herkesin haberi olur hemde egitim almak isteyenler kendini yetiştirmek isteyenler bu bölümü takip ederler ve öğrenirler

yönetimin bu başlığı duyurular bölümüne taşımasını rica ediyorum

2. zülküf turan

zülküf turan Özel Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    vücut geliştirme kitap yazarı.
    Yer:
    mersin
    hocam aklınla bin yaşa emi burdan eğitim çalışması vere biliriz hem kurslara hazırlık olur ve hemde bilgilenmiş oluruz. ama güzel konu başlıkları bula BİLİRİZ.
    zaten federasyon başkanınada özelikle üstüne basa basa söyledim türkiyede fitness konusunda eğitim verecek düzeyde kişi ve kişiler yok gerçektende özgür hocam ünv bünyesinde vg bakışlarını sen kendin biliyorsun fitnes konusu tamemen kapalı bir kutu gibi biz bodi fitnessi öğrenmaden avrupada clasik bodiye geçip yarışmalar yaptılar (ilerde bu konuda bilgi vereceğim) bari buradan arkadaşları ve arkadaşlarda bizi bilgilendirir.şimdiden teşekürler.

Zülküf TURAN
    FED. EĞİ. BİRİMİ BAŞ.

3. Bloodlust

Bloodlust Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    evet abi çalışma programları verirseniz daha iyi olur :) :)

4. CYBER_COUNTER

CYBER_COUNTER Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Anaa hakkaten yaa. İnanın olur. Hem de superrr olur :)

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Hocam sende sagol seninde katkın çok büyük seninde benimde baglantılarımız çok büyük elimizden geldiğince eğitim seminerlerini duyuralım

bu konuda çok eksiğimiz var bir seminere gidip orada bir kaç kişi görünce çok üzülüyorum ne kadar kalabalık olursa o kadar mutlu olurum :)

6. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    katkılarınızla ( ve katkılarımızla) inşallah güzel olacaktır...
    ayrıca federasyon bünyesinde her türlü görev ve faaliyette bulunmaya da hazırım bunuda belirtmek isterim...
    bu sporu ve bu camia yı gerçekten çok sewiyorum,bu camiada her türlü faaliyette büyük bir zevkle görev alabilirm.... :)

7. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut geliştirme sertifikası nasıl alabiliyoruz?

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    lisansmı,antrenorluk belgesımı.lisans soz konusu ıse bu kişisel veya klup olarak rahatlıkla alınıyor.antrenorluk ıse en son 60 ytl karşılıgında saçma soruların soruldugu bır sınavdan sonra alınabiliyordu.umarım şimdilerde gercek ımtıhanlar sonucunda ve elını taşın altına sokanlar goz ardı edılmeden verılıyordur.

9. zülküf turan

zülküf turan Özel Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    mersin
    arkadaşlar biz burada antrenörlük belgesi veya sertifika (böyle bir belge zaten yok son AB kırıterlerinden sonra sadece kurs sonu alınan direk 1. kademe antrenörlük belgesi var) vermiyeceğiz. biz diyorumda özgür hocamın bu güzel fikrine karşı açılaçak kurslara ön hazırlık olsun diye bilgilerimizi paylaşalım dedik.genelde sorulan bir soruyada sırası gelmişken cevaplıyayım. kursların süresi 2 haftadır 3 günlük devamsızlık hakkın vardır. kurs sonunda gördüğün derslerden sınava tabi tutulursun kazanırsan 1. kademe antrenörlük belgesi almaya hak kazanırsın. sertifika ise özel olarak acılan kurs veya seminerlerden alınan bir bitirme veya katılım belgesidir. (BİZİM TURNUVALARDA DAĞITIĞIMIZ GİBİ) bu belgeler ilerde acılaçak ant.kursları için bir terçıh belgesidir.
    özerk bir federasyonda bu nasıl olur? fed. kurs için duyuru yapar katılımcıların sayısını belirler kursiyer sayısına göre katılaçak kişileri tespit eder ve kursu açar kurs bitiminde sınava tabi tutuarak başaranlara antrenörlük belgeleri verilir.
    geçen yıl açılaçak olan fitness kursuna yaklaşık olarak (950 kişi baş vurdu bunun sadece 40 kişisi alınaçaktı ) malessef buda iptal oldu. şimdi bazı özel kuruluş veya büyük oteller dışardan step .aerobik veya pılates dallarında hoca düzeyinde eğitmenler getirerek para karşılığında kurs açarak sertifika vermektedirler buda vgf. onayı ile olması gerekir. aks halde fed.onaylamadığı belgeler TC sınırları içersinde geçersizdir.
    açılaçak kursların eğitmenleri ve seçileçek kursiyerlerdeki aranılan niteklikleri daha sonra yazarım

Zülküf TURAN

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    vucut geliştirme ile ilgili eğitim seminerlerinde sertifika alabilirsiniz bazı seminerler - gün bazılarıda güne kadar cıkar genelde cuma cmrtsi pazar günü yapılır bu konularda aktif olan ve düzenleyen kurum pro spordur zaten bu başlığın ana teması bu sertifika almak isteyenlere buradan gününü ve zamanını yazacagız sertifikalar ücrete tabidir ve katılımla sınırlı tutulabilir

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bende en son eryetiş hocanın semınerlerınden bırıne katılmıştım ve birkaç kendini bilmezin bozum olmasını seyrettıkten sonra sertifikamı almıştım.hemen ardından uluslararı antrenorluk sınavı vardı ve herkesın yakından tanıdıgı bır antrenor (genelde her yarışmada ve antrenorluk egıtımlerınde resmi vardır) 200 ytl karşılıgında bu belgeyı onerdı.işin garıp yanı bu belde dış ulkelerde kullanılıyordu ama turkıyede gecersızdı.idealim dışında oldugundan kabul etmemiştim.sizlerin yaptığı bu yaklaşım ise çok güzel.birçok kişinin nadir görülen bu turden faliyeti kaçırmayacagından emınım.

12. zülküf turan

zülküf turan Özel Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    mersin
    Guardbody
    bahsetiğin o belgeye bende sahibim ve o uluslar arası belgeyi almak için 3 gün boyunca sayin Rafael Santonya,sayın Tony Blinn,sayın Pamela KAGEN,ve Mustafa Hafzi ki bu kişile bugün IFBB EXECUTIVE COUNCİL EN ÖNDE gelen isimleridir ve dünya vücut geliştirme & fitness sporuna yön veren insanlardır. bu belgeyi almak ve kursa katılmak içinde dünyanın her yerinden gelen (yaklaşık25 kişide) bu seminere katılıp ücret ödediler ulsal düzeyde yapılan bu kursun ve verilen belgenin dünyada geçerliliği var (seninde bahsetiğin gibi) türkiyede nasıl olmasın sayın arkadaşım?
    bizim kendi iç çekişmemiz ve sen ben kavgasından buraya kadar geldik ve verilen belgelerinde üzerinden cıkar sağlayanlar varsa bunun bizimle veya kursa katılarak başarılı olanların ne suçu var ??

Zülküf TURAN.

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu konuyu buraya taşıdığı için flexor hocama teşekkür ediyorum kendi adıma..En bilinçli yapılması gereken sporlardan diye düşünüyorum b.b. için..bizler bu işin amatör kısmında kaldığımız için bu işte hocalık yapanlar, profesyonel bilgisi ve eğitimi olanların bu işi profesyonel olarak yapmak isteyenlere yol göstermeleri açısından büyük fırsatlardan birisi..Zülküf Hocamın da konuyla ilgilenmesi ayrı bir fırsat..yayınlanacak aktiviteleri merakla bekliyoruz.

14. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Şu anda, federasyon bünyesinde yada federasyondan onaylı semir eğitim yada sınav türü olarak en kolay ne var....
    Sadece federasyon tanısın. Derecesi felan önemli değil.
    Gördüğüm kadarıyla başlık açılmış ama 1 tane bile duyuru yok henüz :)
    Böyle bi eğitim almak için nereye başvurmamız gerekir?

15. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Sayın Zülküf Turan;

Rafael Santonya bu antyrenörlük sınavının ilk katılım aşaması için 25 adet belgeyi o zamanın federasyon başkanına teslim etmişti ve daha sonradan katılımda yaşanan bazı aksiliklerde belge sayısının fazlalığı göze çarptı.bununla birlikte soruşturma aşamasında gelişmeler yaşandı.olayın birebir içinde bulunduğumdan sallama gibi bir olasılığım yok.Türkiyede geçerli olmaması ile ilgili bilgiyide bu belgeye sahip olan bir öğrencimden edindim ve malesef araştırma gereği dahi duymadım çunki öğrencim hemen ardından 1. kademeye geçiş yapmıştı.benim amacım kursa katılıp başarı ile bu belgeyi alanları rencide etmek değil.Bu türden bir yüksek belgeyi alırken dahi belirli dolapların bazı çevrelerde döndüğü hakkında arkadaşları bilgilendirmektir.Bu belgeyi bir kenara bırakacak olursak kendi ülkemizdeki normal antrenörlük imtihanlarında sorulan sorular komedi değilde nedir hocam.uzun zamandır ilgilenmediğim için size sorma gereği duydum.şimdilerde gerçekten anatomi ve spor fizyolojisi anlamında sorular soruluyormu?Asıl bilinmesi gereken öncelikler bence bunlar.

16. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Teknik bir sorun vardi bu baslikta ve düzeltildi.

17. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    2006 pilates eğitim programı

PROSPOR PILATES 2006 EĞİTİM PROGRAMI

*15 Eylül-8 Ekim Pilates Reformer&mat work eğitim programı (İstanbul - Academic Sports Center)

Eğitmen-Judy Ataman

Eğitim süresi-96 saat

Katılım bedeli-1800 ytl

Katılımcı sayısı 20 kişiyle sınırlıdır

*3-4-5 Kasım-Swiss Ball Pilates-İstanbul

Eğitmen-Judy Ataman

Eğitim süresi-24 saat

Katılım bedeli-450 ytl

Katılımcı sayısı 40 kişiyle sınırlıdır

*11-12-13 Kasım-Small props Pilates-İstanbul (lastik band-küçük top-çember)

Eğitmen-Judy Ataman

Eğitim süresi-24 saat

Katılım bedeli-450 ytl

Katılımcı sayısı 40 kişiyle sınırlıdır

PILATES MAT WORK&REFORMER(Pilates Makina)
    ULUSLAR ARASI SERTİFİKA PROGRAMI

EĞİTMEN-JUDY ATAMAN

enCORE Pilates
    &
    PROSPOR

EĞİTİM SÜRESİ:4 hafta sonu toplam 12 gün; günde 8 saat toplam 96 saat( Dersler 4 hafta boyunca cuma-cumartesi-pazar olmak üzere yapılacaktır.Haftanın diğer günlerinde belirlenen saatlerde makinalar çalışmaya açık olacaktır)

EĞİTİM BAŞLANGIÇ&BİTİŞ TARİHİ:15 Eylül cuma - 8 Ekim pazar

KURS ÜCRETİ:1800 YTL( kursun bitimine kadar ödenmek üzere)Kurs ücretine
    eğitim ve makinalarda eğitim dışında pratik imkanı dahildir.

NOT:Kurs katılımı 20 kişiyle sınırlıdır.Seminer sonunda sınav
    olacaktır.Sınavı geçememe durumunda bir sonra ki sınava girilmesi
    gerekmektedir.Sınavı başarılı olarak geçildikten sonra sertifika
    verilecektir.

JUDY ATAMAN

Broadway'de dansçı ve cimnastikçi

Pilates Master hocası

Iyengar Yoga, Gyrokinesis, ArtForm Bodywork ve Alexander tekniği üzerine
    sertifikalı

1999 yılından beri dünyanın dört yanında Pilates sertifikaları veriyor ve
    Pilates stüdyosu açmak isteyenlere danışmanlık yapıyor

Pilates ile ilgili kitap ve video kasetleri var

Bilgi için:

0 533 710 73 08

www.prospor.net

18. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    arkadaşlar 27-29 EKİM 2006 da
    FITNESS & WELLNESS GÜNLERİ başlıklı bir eğitim semineri var.
    yer: maslak princess hotel.

fitness ta son yenilikler, uygulanan egzersizler...kendini geliştirmek isteyen tüm fitness antrenörlerinin kaçırmaması gereken bir organizasyon.
    detaylı bilgi için linki veriyorum.

http://www.fitnessturk.net/images04eyl/fitnessturk04eyl.htm

19. Sinan ÇiLe

Sinan ÇiLe Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Digital Portfolio
    Yer:
    Kocaeli/izmit
    federasyonun resmi sitesinden de takip edebilirsiniz, mail attım düzenleme aşamasındayız dediler, yapabileceğim yardımları yazdım teşekkür ettiler, çalışmaları devam ediyormuş
    http://www.vgff.org/

20. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    forumda daha önce verildimi bilmiyorum ama resmi vücut geliştirme sitesinde duyurulmuş. aynen aktarıyorum..

DEĞERLİ SPOR AİLEMİZ,
    07 EKİM 2006 TARİHİ İTİBARİYLE FITNESS VE BİLEK GÜREŞİ BRANŞLARIMIZDA VERİLMİŞ OLAN MERKEZ DANIŞMA KURULUNUN KARARI, BAKANLIK ONAYIYLA, DURDURULMUŞ OLAN ULUSAL VE ULUSLARARASI YASAKLANMIŞ SPOR YARIŞMALARI 07 EKİM 2006 TARİHİNDEN İTİBAREN YAPILACAKTIR.

FEDERASYONUMUZ YÖNETİM KURULU TÜM HIZIYLA ÇALIŞMALARINA DEVAM ETMEKTEDİR.

SPORCULARIMIZA DAHA GÜZEL GÜNLER, BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDE VE YASAL KURALLARA, SPOR DİSİPLİNİNE VE SPORCU AHLAKINA UYGUN BİR ŞEKİLDE, BUNDAN SONRAKİ SPORTİF AKTİVİTELERİN BÜYÜK FEDERASYON AİLEMİZ ÇATISI ALTINDA DAHA DA BİLİNÇLİ DAHA DA GÜÇLÜ BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDE AKTİVİTELERİNE DEVAM EDECEKTİR.

DİĞER BRANŞIMIZ VÜCUT GELİŞTİRME İÇİNDE, EN İYİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMA TEMPOSU DEVAM ETMEKTEDİR. DİLERİZKİ, BU GAYRET VE ÇALIŞMALARIMIZ DOĞRULTUSUNDA SPORCULARIMIZA SEVİNDİRİCİ HABERLER VERMEYİ DE SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ.

TÜM GERÇEK HABERLERİ ANCAK FEDERASYONUMUZ RESMİ SİTESİNDEN ALABİLİRSİNİZ.

28 EYLÜL - 01 EKİM 2006 TARİHLERİNDE;
    TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİNDE, KONFERANS MARKETING DÜZENLENMEKTEDİR. DAĞITILACAK YÜZLERCE HEDİYE FİNSPOR TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. FEDERASYONUMUZ TÜM FEDERASYONLAR GİBİ SPONSORLARA TANITILACAKTIR.

AYRICA 04 -05 ARALIK 2006 TARİHLERİNDE DE;
    İSTANBUL HİLTON OTELİNDE DE GENÇLİK SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN TAHSİS EDECEĞİ STANDTA TEKNİK ADAMLARIMIZ EN İYİ SPORCULARIMIZLA BİRLİKTE SPORUMUZU TANITACAKLARDIR.

FEDERASYONUMUZUN WEB SİTESİ, FİNSPOR TARAFINDAN YAPTIRILMIŞTIR. KENDİLERİNE BU KATKIDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ.
    WEB SİTEMİZ EN KISA ZAMAN İÇERİSİNDE EKSİKLERİNİ TAMAMLAYIP, EKSİKSİZ OLARAK CAMİAMIZA SÜREKLİ HİZMET VERECEKTİR.

AHMET OKUMUŞ
    FEDERASYON BAŞKANI

link..http://www.vgff.org/duyurular.htm

Sayfayı Paylaş