selam & tavsiye

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lordfoul tarafından 11 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. lordfoul

lordfoul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam, foruma yeni üye oldum.. hem tavsiyelerinizi alayım hemde bu vesileyle merhaba demek istedim..

şimdi ben 18 yaşında, 1.78/79 boy ve giyinmemiş vaziyette 82/83 kilo çeken biriyim..
    daha önece fitness/vucut gelistirme sporu yaptım, yani az da olsa kaslı sayılabilecek bir bünyem var.
    uzun bir aradan sonra spora tekrar basladım (3 hafta once), aralıksız devam ediyorum (haftada 1 gün haric) ve edicem.
    amacım kas miktarını artırarak kilo/yağ verme.kilo olan bolgeler daha çok baldır/bacak/gobek kısımları.

şuanki programım gunde 3 bölge/3 hareket olarak gidiyo, buna ek olarak cardio ve karın egzersizleri.

forumdada arastırdım beslenme tavsiyelerini tavsiyeler bol protein alma yonunde.

benim amacım bu haldeyken 70/72 kiloya inmek ve kas kaybetmemek hatta kasta artıs saglamak.ondan sonrada kas agırlıklı calısmak ve belli bi form yakaladıktan sonra o formu korumak.

beslenme programı olarak bu yonde ne tavsiye edersiniz? antrenman programım sizce dogru mu ve tavsiyeleriniz ne yonde olur?

ps: merak ettigim bir hususta vucut yag oranımızı nasıl hesaplayabiliriz?

not: obur bir insanım ozellıkle sporu bıraktıgım donemde cok abur cubur ve fast food seklınde beslendım, haliyle anormal bi kilo artısı oldu :( ve ayrıca sigara kullanıyorum (en yakın zamanda bırakıcam tabi, şuan azalttım zaten)

şimdiden cok tesekkurler..

2. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Daha fazla dinlenmelisin.
    Eğer kas kütlende bir artış yapmak istiyorsan daha fazla dinlenmelisin.
    Çok yazı var bulabilirsin forumda.

3. lordfoul

lordfoul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cok tesekkurler cevap icin forzabesiktas

4. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Günde 2 bölge ve haftada maximum 5 günün üzerine çıkma .Burda dediğin gibi yaparsan zaten kısa sürede yorgun düşer ve spordan soğursun .

Beslenme programı antrenman programı vs. gerekli bilgiler forumda var .kolay gelsin sana

Sayfayı Paylaş