Sehpadaki bu kısım hangi kasları çalıştırır?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ozpirik tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba. 2-3 ay kadar önce aldığım bu sehpadaki yanlardaki kelebek kanatları ne işe yarar? Ben göğüs için olabileceğini düşünüp sevinmiştim almadan önce ama açısı o kadar dar ki sanırım biceps için yapılmış. Bu yüzden hiç kullanmadım. Yanılıyor muyum? Tamamen gereksiz mi?

Bir de sizce oturma ve dayanma yeri normal mi? Resimdeki gibi sırt kısmına eğim verildiğinde bench press yapmak imkansız gibi görünüyor. Bu açılı kısmı nasıl kullanabilirim? Ben hep düz çalışıyorum aldığımdan beri. Oturma yeri çok önde gibi geliyor ama hiç denemedim.

Son düzenleme: 23 Mart 2010
  2. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    bende birkaç sene önce benzer bir ürün almıştım. montaj yaparken onları hiç takmadım. bence tamamen gereksiz...

3. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Bana da öyle geldi ama yine de çıkarmadım, bazı avantajları var. Şöyle ki bench press'te yanımda kimse yokken son set son tekrarda çok zorlanıp ağırlığı kaldıramayınca , barı bu yan kanatlara indirip dinleniyorum, kafama düşmesini de engelliyor bi nevi :) Bir de ağırlıkların bir kısmını yanlara takıp çıkarmak kolay oluyor..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:12 ----------

Peki aşağıdaki resimdeki bayanın tuttuğu kollara benzer ufak bir alet var mıdır göğüs için? Dirseklerle beraber komple kolla bastırınca göğüs (hatta kanat?) çok sağlam çalışıyor. Bendeki sehpada bu özellik olmaması çok kötü. Bük bük aynı işi görür mü? Göğüs ve kanatlara ağırlık vermek istiyorum.

4. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Sehpadaki o bölge göğüs için dizayn edilmiş evet.
    Hareket olarak dumbell fly'ın yaptığı işi yapıyor.
    Bende sehpaları araştırırken restlamıştım ama aynen sizin gibi herkes kullanışlı olmadığını ve göğüs çalışılmadığını söylüyordu.

5. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    her zaman serbest ağırlıktan yanayım. göğüs için temel hareketlerden oluşan bir program ve kanat için barbell / one arm dumbell rowing derim ben. forumda usta arkadaş çok onlar sana daha sağlıklı bilgi verirler. benim şahsi görüşüm temel hareketleri gerektiği şekilde yaparsan istediğini alırsın.
    bir kaç sene önce 2 yıl aralıklarla spor salonuna gittim. orada da bu aletten vardı pek kullananı görmedim.

6. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    bu tarz aletler satan 1 kaç yerde deneme şansım oldu... sizinkinin ölçüsünü bilememde bench için yeteri kadar açık tutuş imkanı verdiğini sanmıyorum..

Sayfayı Paylaş