Sebzenin beslenmedeki yeri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve uzzman tarafından 23 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    5 aydır vg ile ilgileniyorum, öncelikli amacım kilo vermek olduğu için tuz,yağ,un,şeker tamamen kesmiştim şuan 71 kiloyum ve şeker ve zeytinyağından azar azar almaya başladım.Ama tuz hala hiç yemiyorum.
    5 aydır tuzsuz yiyemediğim için neredeyse hiç sebze yemiyorum.Şuana kadar bir sıkıntı da yaşamadım bununla ilgili.
    Sebzelerin kas gelişimindeki ve yağ yakımındaki yerini merak ediyorum.İçerdiği lif ve vitaminlerden başka ne yararı vardır sebzelerin?

2. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Sebzeler lifli gıdalar oldugundan dolayı sindirimi kolaylaştırır ve hızlandırır.Bu da yağ yakımına yardımcı olur bildiğim kadarıyla.

3. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Sebze tüketimini sadece kilo verme sürecinde kestiğin için muhtemelen bir sıkıntı yaşamazsın..
    Ama ben sana kendi başımdan geçen bir durumdan bahsediyim, ben hayatım boyunca ağzıma patatesden başka hiç bir sebze sürmemiş bir insandım.. Domatesinden havucuna, marulundan patlıcanına; ne yemeklerini yerdim, nede salata olarak tüketirdim. Kendimi bildim bileli et obur tarzı yetiştirildim hep. Ta ki bir gün bağırsaklarım kitlenip midem sindirmekte sıkıntı çekene kadar..
    Sebzelerdeki vitamin ve mineraller, iç organlarımızın temizliğinde çok büyük rol oynuyorlarmış. Bende bunlardan yoksun kaldığım için ilk önce bağırsak sorunuyla başlayan rahatsızlığıma sonrasında yemek borusuda dahil olarak reflüye çevirdi.. Ve bundan dolayı 3 senedir spora ara vermek zorunda kaldım.. Hayırlısıyla, bayramdan sonra salona yazılıp.. Tekrardan aranıza dönüyorum :)

4. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Prof. bodyfitnessçılara falan bakarsanız zaten tüm öğünlerinden bol miktarda sebze yediklerini görürsünüz,türkiyedeki beslenme bilinci ne yazıkki çok kötü kaba tabirle 'aga tavuk yicen şişcen sebze falan besleyici değil protein yok bi kere' den ibaret.

Sayfayı Paylaş