Seçimden önce muay thai kuşak sınavına girip ücreti sabit yapmak istiyorum ama

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve melizcia tarafından 7 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Başlık biraz saçma olmuş olabilir ben kısaca özetleyim durumu.

Ben muay thai yapıyorum ve kağan,kuşak sınavları gibi 3 ayda bir girilip derece yükseltilen bir durum var.Normalde 3 aydan 3 aya girip federasyona 60 lira para veriliyormuş dün hocamız şunları söyledi;

Yeni seçim var eğer İstanbul kazanırsa 60 lira yerine 100-120 lira arası yatıcak seçimden önce 60 liradan girerseniz kağan almak için sonrada hep 60 lira ödersiniz salı gününe kadar parayı yatırmanız gerekiyor dedi.Geciktirirseniz ileriki yıllarda hep bunun ceremesini çekersiniz diyede diğer antrönörümüz söyledi.Ayrıca hocayı odasındayken bir büyüğümüzle konuşurkende duydum bana giren çıkan bişey yok ama seçimi istanbul kazanırsa 120 lira felan yatıracaklar çocuklar için yapıyorum imtihanı felan diyordu.

Ama kafama takılan şey seçimden önce 60 lira vererek ilk kağanımı alırsam seçimi kim kazanırsa kazansın yinede her zaman aynı fiyattan devam edermi buna emin olabilirmiyim ?

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Yıllardır sporun içindeyim. Çeşitli branşlarda spor yaptım. Çeşitli federasyonlardan çeşitli insanlar tanıdım. İşin içinde para ve spor camiası oldu mu çok iyi tanıdığım ve gerçekten dürüst olduğuna inandığım insanlar hariç kimseye güvenmemeyi öğrendim.

3. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bir yerde haklı olabilirsiniz ama asıl sorum hocamın dediklerinden ziyade federasyon kurallarında böyle birşey varmı oydu.

Hocama ve antrönörlerime güveniyorum parayı pek önemsemiyorlar defalarca şahit oldum buna.

4. azure1981

azure1981 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşımm...

Arkadaşım muaythai nin 3 aydan 3 aya kuşak verdiği doğru lakin bu kadar ücret almıyor... İlk Giriş sınavı yani 1.Khan için güncelleme 20 TL Khan ücreti 5 TL dir. 2,3,4,5 Khan ıda sistemden yükseltilir bunlarda ücret ödenmez..6 Khan a giridğinde 25 TL ödersin..Ardından 7,8 için sistemde yükselir ücret ödemezsin tabi bunların süreleri vardır. Kuşak muafiyeti olduğunda direk olarak 45 TL yatırıyorsun bunlar federasyonun yaptığı fiyat listesi... kulupler kuşakların üzerine kendi karlarını koyar federasyon 50 TL olarak koyabilirsin diyor..

bunlar benim bildiğimmm

melizcia bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş