sarımsaklı yoğutlu yumurta(çılbır)

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve tzafer tarafından 30 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. tzafer

tzafer Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta yiyemeyenlere alternatif yumurta yemeği
    geniş bir tencere alıyorsunuz derinlik önemli değil ama geniş olucak içine yeterince su dolduruyoruz su kaynamaya başlayınca içine yumurtaları kırıyoruz aynı tavaya kırıyormuş gibi kıracaksınız kabuksuz yani dilediğniz kadar kırın yiyebileceğiniz miktara göre adet belirlersiniz yumurtalar aynı kaynamış ve kabuğu soyulmuş gibi beyaz olacak daha sonra yumurtaları derin bir kabın içine çıkartın dilerseniz sarılarını ayırabiliyorsunuz üzerine bol sarımsaklı yoğut yapıp dökün dilerseniz acıda koyabilirsiniz bol proteinli akşam yemeği olabilir(bu arada ne kadar çok kaynamış suda tutarsanız sarılar katı oluyor ve daha kolay çıkıyor)yoğurdun sarımsaklı olması yumurtanın kokusunu alıyor bir deneyin derim afiyet olsun

SystemHasFailed ve Setenay bunu beğendi.
  2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    peki sarımsaktan sonra senin kokunu kim alacak? :)
    şaka bir yana çılbırı tek geçerim.. sarımsak meselesini de haftasonu veya haftaiçi durumuna göre belirlerim..

bir ipucu da ben veriyim: çılbırı akşam değilde gündüz veya antrenman öncesi öğünde tüketecekseniz tabağın tipin 50-100 gram arası yulaf yayın ve çılbırı üzerine oturtun.. en üste de yoğurt ve pul biber..
    protein ihtiyacının yanında idman öncesi enerji için de takviye olabilir..

Setenay bunu beğendi.
  3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    çılbıra bayılırım
    sarmısaklı yemekten sonra bir tutam maydonoz koku falan bırakmıyor

aneximandros bunu beğendi.
  4. tzafer

tzafer Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    yulaflı çılbırı en kısa zamanda deniyeceğim yanlız sarımsağını az koymak gerekecek bu yemekte sarımsaksız bişeye benzemez kanımca;)

5. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Yulaflısını bilmem ama ben denedim mükemmel oldu. Birde az miktarda tereyağı ile az salçayı tavada kızdırıp üzerinden gezdirdim ama yerken çok korktum parmaklarımı da yerim diye :D

6. ysr

ysr Üye

Beğenileri:
    325
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    salondan
    benim çok sevdiğim bi yemektir çılbır ama sarılarıyla yiyorum yaklaşık 4 tane zararı olurmu ki vücuttaki yağ oranımda oldukça fazla ne diyosunuz?

7. bodycicocuk

bodycicocuk Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kptum ilk cümlene:) ya sorması ayıp bu çılbır ne? ilk defa duyuyorum nerde satılır?

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    basligi okumussun ama mesajlari okumamissin.artik yeter bu kadar da olmaz pes.vallahi bu sporu birakicam sizler yuzunden.

9. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH
    Kizmani anladimda sporu niye birakiyorsun duh Bo$lari bos$luklarinda birak, sarfettigin enerjiye degmez :)

Bu arada cilbir müthis, ama annem hic yapmaz :mad:
    En son 3 sene önce memleketteyken yemistim - ama artik tarifede var, denememek mümkün degil.

Despoyuda deneyimime ikna edebilirsem, tamamdir :D

10. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bu kisilerle ayni sporu yaptigima lanet etmeye basladim,neyse oftopic olmasin bende cok severim cilbiri.

11. bodycicocuk

bodycicocuk Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başlıkta parantez içinde küçüvcük çılbır yazısını görmedim diye bu sporu bırakacak düzeye geldiysen bırak kardeşim ne diyeyim.Sanki adam öldürdük.Ya hakkaten kızmayın ama eleştiri kabul ederseniz birşey söylemek istiyorum.Kendimde bir forumda yöneticilik yapmış biri olarak:Aşırı tepki verdiğinizi düşünüyorum bazı durumlara karşı.Hadi forumun genel işleyiş ve düzenine aykırı affedilemeyecek bir durum olsa eyvallah istediğini söyle ama biraz abartıyorsunuz ve hitap ederken bazen kalp kırıyorsunuz.Yani güzel güzel uyarabilirsiniz sizin orda bulunma nedeniniz de insanların yanlışını düzeltmek onlara yardımcı olmak değilmi zaten? ben Admin ve mod denince bunu anlarım.Bir insan size bu sporu bıraktıracak kadar,aynı sporu yaptığına lanet edecek kadar ne yapmış olabilir ki ? Kaldıki beni tanımassınız,aynı ortamda bulunmadınız,kaç yıldır bu sporun içimde olduğumu bilmessiniz, sonuçta insani bir hata ile gözümüzden kaçmış olabilir.,herneyse yine aynı şekilde insanlara davranmak isterseniz yine sizin kararınızdır saygı duyarım ben sadece güzel bir dille düşündüklerimi paylaşmak istedim..

12. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    burasi ciddi bir ortam,forum kurallarini okuduysan ve forumu biraz takip ettiysen ne demek istedigimi anlamissindir,senin yaptigin gibi basligin adini ve diger mesajlari okumadan son mesaja bakip,kimi zamanda hic okumadan yorum yaziyorlar,artik bunlari yapan a baska ne denebilir ki!!!

13. bodycicocuk

bodycicocuk Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Başlığı da mesajlarıda sonuna kadar okudum.Tüm mesajlarda çılbır kelimesi geçince ne olduğunu merak ettiğimden sorum zaten.Sadece başlıktaki parantez içi dikkatimden kaçmış ne var yani olamazmı? insanlık hali be kardeşim sana hiçmi olmuyor.Dediğim gibi bende yöneticilik yaptım senin halini ben herkesten iyi anlarım ama sadece tavır bu olmamalı diyorum.Forum kurallarını da biliyorum,ciddi bir ortam olduğunu da görüyorum.Ama ne yazıki bu dikkatsizlik yapmamıza bazen engel olamayabiliyor.Herneyse kapatalım konuyu uzatmaya gerek yok .Karşılıklı alınması gereken mesaj alınmıştır umarıım.Saygılar.

14. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Burasi Yemek tarife bölümü. Cilbirin tarifesi net olarak anlatilmisti zaten, bunu görmemek mümkün degil, konuyu uzatiyorsun, kapatalim artik lütfen.

15. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta sarılarını kaynattıktan sonra ayırmaya çalışacagına sarıları baştan ayır hiç atma istedigin kadar kaynat :) Daha kolay olur sanki :D

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    güzel bir yemek olabilir ama aslında yumurta yiyemeyenlere kolayca yedirmenin bir yönetiminin çılbır olduğunu sanmıyorum..baya yumurtaya yoğurt ekleniyor.. :)

17. beat me

beat me Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    bu çılbırın üzerine sos olarak ne koyabiliriz tereyağıyla salça fln diolar ne öneririsiniz üzerine sos olrak arkadaşalar?

18. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    tereyağı şart değil zeytinyağıyla ve salçayla biraz da baharatla güzel bir sos yapabilirsin. ya da direk az yağı içinde pul biberle kızdırırsın, o da iyidir. başka şey de kolay kolay yakışmaz..

19. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    çılbıra niye sos yapıp kalorisini yağ oranını artırıyosunuz abi siz ? , bu sporcu yemeği ve lezzetli olup olmamasının hiçbir önemi yok , kuru makarna haşlanmış pirinç ve yulaf gibi şeyleri yiyoruzda sossuz çılbırımı yiyemiyoruz :)

20. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    birde en kötü olayı çılbır yaparken kaynar suyun üzerine kırdığın yumurta dağalırsa suyu döküp yeniden kaynatıyosun yoksa ortaya köpük dağı çıkıyor :) , bu zevkten öte eziyete dönüşüyor . Yumurtayı yerken kollarınıza bakıp kendinizi motive edin "bü - yü - ye - cek -si - niz" şeklinde faydalı olur :)

Sayfayı Paylaş