Sami Al Haddad

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve mertakb tarafından 22 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    tahminime göre 37-38 yaşlarında Bahrain doğumlu sporcu eğer bi 6-7 kilo daha kas hafızasını arttırabilecek yaşta olsaydı bence Olympia seviyesine kadar yükselebilirdi ama genede amatör Mr.olympia ve dünya sampyionalarında çok dikkat çeken müthiş miğde kaslarına sahip özel bir sporcu.

Ekli Dosyalar:

kutlukan, Azi, occaner ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. alistanblue

alistanblue Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    İstanbul
    ilk fotoyu açar açmaz benimde dikkatimi karın kasları çekti gerçekten çok iyi ama 2. ve 4. fotolara baktığımda sağ ve sol kolu arasında baya bi orantısızlık var sanki

Azi bunu beğendi.
  3. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    'baya' değilde herkesin sahip olduğu sağ-sol kol anlamında 1-2 cm değişmeler olduğu söylenebilir.

4. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    yaşında bır sorun yok bu yaştada koyabılır üstüne o kadar adeleyi.
    bu spor futbol basketbol tenis değil genç başlayan yürür gider diye bir durum yok.. pek çok 15 16 yaşında başlayan ifbb pro vucudcu başarısız .. ronnıe coleman olsun dorian yates olsun bunlar hep 22+ yaşlarda başladılar bu spora .. heleki phil heath basketbolcuydu 5-6 senede olympiyada kafaya oynayacak duruma geldi yaşı gençti ama mevzu o değildi.. burda olay genetik , ilaç ve para inanın

colemanın bahsi geçen yaşlardaki formlarını ve bir sene sonraki gelişinde üstüne koydugu adeleye bır bakın muazzam gerçekten

Son düzenleme: 22 Temmuz 2011
  5. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    yaşla nasıl alakası yok anlamadım ben bu işi şu anda dünyanın en iyi vücudu olarak gösterilen Jay Cutler'ın yaşı 36 ve 3 sampiyonluğu var ki Sami daha pro carda sahip değilken pro seviyesine yükselip daha birde olympia seviyesine gelebilmesinden bahsediyoruz bu gercekten hiç kolay değil helede 38-39 yaşına gelmiş bi sporcu için ha şunuda belirteyimki Sami istese pro card alabilecek durumda ama bi çok sporcu gibi açık siklet yarışmaktansa amatörde kendi sikletinde yürümeyi tercih etmiştir ayrı mesele. Phil Heath örneğini vermişsinde o gerçekten istisna bi durum çok özel bi sporcu yani bi anda yükseldi dediğin gibi gerçekten çok hızlı müthiş seviyelere ulaştı onun durumu bence tarihde bile çok yoktur gerçekten istisna ve çok özel bi sporcu bence.

6. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    http://en.wikipedia.org/wiki/Joel_Stubbs bak bu adam 29 yasında body ye basladı 36 yaşında pro cardını aldı ve olympıayada yarısıyor varlık gosteremıor orası ayrı.. ondan yaş onemlı degıl . genetik ve dıyer saydıgım şeyler önemli.

Isterse pro card alamaz hıc bır sporcu , card teklif edilir

36 yaşında procardını almış bır sporcu , daha ne sölenebilir ki

demek istediğim şey bu spora genç yaşta başlarsan ozaman başarılı olursun diye bı kural yok. genç yaşta başlayan pek çok sporcu (15-16) bir varlık gosteremıyor, şuan aklıma gelenlerden biri lee priest. şöle düşün 16 yaşında başlıo , ama 7-8 senelik bir sporcu daha kütleli olympiada yarışmalara katılabılırken o katılamıyor katılsada varlık gösteremiyor.

Bu işler ne düşündüğümüz kadar ne zor nede kolay.

not: joel mr.o da yarıştı ama güncellenmemiş wikide o bilgi , googledan resımlerıne ulaşabılırsın mr.o daki

Son düzenleme: 23 Temmuz 2011
  7. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    Joel Stubbs'ı zaten iyi bilirim ömrüm boyuca Dorian la birlikte en iyi sırta sahip vücutcudur.

Bu ayrı meselede genede saygığın yaşlarda 2 tane örnek verebildinki daha fazla cıkacağını pek sanmıyorum Sutbbs'ın olympia seviyesinde başarılı olamadığını varsayarsak evet Phil Heath müthiş sıçrayış yaptı kısa zamanda haklısın ama 37 den sonra eklenicek kas hafızasının 23-24 hadi Subbs örneğinden yola cıkarak 29 yaşından cok daha zor olucağı kanaatindeyim bu yüzden Sami biraz daha genç olabilseydi o seviyelere cok daha rahat yükselirdi.

8. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    ilk foto benmde çok hoşuma gitti gerçekten , göğüs ve mide kasları mükemmel

9. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    atrofi 40 yaşlarından sonra başlar mertakb o sebeble , olanak ve arzu meselesidir o kişi için bu .
    kinesyoloji derslerinde gördüğümüz bilimsel bir gerçek bu. 5-6 kg kas kütlesi 1 senede mr.o da yarışan pro ların adele ettiği oranlar adam 1 senede yapamazda 2 senede yapar ama yapar.Mr.o da elde edilen başarı değil mevzu pro card almak bahsi geçen.KEZA bunun kendısının yaşı ile pek alakası yok çünki biz sıfır bi adamdan bahsetmiyoruz

kas hafızası dediğin şeyle bunun alakası nedir ?
    23-24 yaşında yaşında başlayan ve ifbb pro olan çok adam bulurum sana
    bu arada bu adam pro card almış zaten ama kabul etmemiş

10. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    Sami'nin procard alabileceğini zaten söylemiştim hatta kabul etmeme nedeninide yukarıda yazdığımı hatırlıyorum,mesele procard meselesi değil procard sahibi birsürü sporcu sayabilirsin o yaşlarda başlayan ama olympiada yarışıp başarı elde edebilmiş çok az sayarsın zaten bende Olympia seviyesine yükselebilmesi için yaşının geçtiğini belirttim Sami'nin kaç yaşında başladığını bilmiyorum ki belkide 15-16 yaşlarında başlamıştır hatta belki procard kabul etseydi o seviyelere yükselip yarışabilirdi ama bu yaştan sonra bu derinliği koruyup üstüne kütle koyabilmek için herkesten daha fazla maddi v.b desteğe ihtiyacı var.

11. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Yaş arttıkça işlerin zorlaştığı aşikar..Benim sadece demek istediğim 5-6kg bir adele bu seviyedeki sporcuların için kolay bır rakkam 1 senelık 1.5 senelık bır calısma ıle elde edebılıyor.Bu adamda hadi etsin etsin 2 senede eder.Bunu bunla bağlamak yanlış bence.Demek istedğim bu.Aslında aynı şeyi diyoruz.Mr.O da yarışan ve top 10 daki elemanları yarısı 22 yaşlarında başladılar b.b ye, bazılarının eskiden gelen sporcu geçmişi vardır.Mr.O da başarı kazananlar genç yaşta başladıkları için kazanmadı o dereceleri.

Konu ile alakasız olarak arkadaşlar bu sporun yaşı yok bu futbol basketbol değil genç yaşta başlayan daha şanslı olsun.Bu çok farklı bir spor.Maddiyat,genetik ve uygun koşullar oluştuğunda ki en önemlisi kimya bilgisi.3-4 senede aklınızın alamayacağı kadar büyüye bilirsiniz.Bu sporun en büyük isimlerinden pek çoğu 22-25 yaşları arasında başladı bodybuildinge.Kimse sanmasın 15 16

mertakb bunu beğendi.
  12. amrt

amrt Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    emeğine saygı duyarım tabıkı de , yorum yapacak olursak gögüs anotomisini hiç beğenmedım.. bacaklari çok iyi

13. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    onunla yarışanlar synthollü diyor ama doğrusu ben farkedemedim...

Sayfayı Paylaş