salonu bıraktım artık evde çalışıyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve excreta tarafından 29 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    salonu bıraktım evde çalışıyorum ama göğüs antremanı hakkında bir sorunum var.1 adet düz barım ve 2 adet dumbell ım var.Düz bara ağırlıkların hepsini takınca toplamda 25+25 = 50 kg lık ağırlığa ulaşıyorum.Bu ağırlık omuz sırt bacak ve kol antremanlarında hacimlenmek için yeterli diye düşünüyorum ama göğüs için hacim artışı nasıl sağlıyacağım bilemiyorum.Çünkü yaklaşık 1 yıldır salonda çalışıyordum ve göğüs çalışırken 60 kg dan başlayıp son seti 80-100 kg arası bitiriyordum.Umarım sorunumu anlamışsınızdır.Bu kilolarla göğüs için hacim sağlıyabilirmiyim varsa eğer set sayıları kaç olmalı 4x8 4x10 vs... Yok hayır bu ağırlıkla hacim kazanamassın dersenizde göğüslerim biraz şiş ve hafif yağlı gibi şekillendirme yoluna gidebilirim bu benim için daha güsel olur.Bunun içinde set sayılarınımı arttırmam gerekli mesela 4x12 gibi.Ufacık bi ip ucu verseniz benim için yeterli olacaktır şimdiden teşekkür ederim hepinizin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutlarım saygılarımla...

2. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Bende şuan evde çalışıyorum mecburen, aynı sorun var maalesef. Toplamda 60 kg takıyorum ama hafif gelmeye başladı yavaş yavaş. Ne yapacağım bilmiyorum, en mantıklı çözüm ilave ağırlık plakaları satın almak bence

3. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    tek başınasın yardım eden yok bunuda düşün bench_O

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  5. gohardorgohome

gohardorgohome Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Polonya
    Plaka almak durumundasın.Diğer türlü tatmin olmak için mecburen tekrar sayını arttırman gerekicek yinede 100'e kadar çıktığın bir geçmişten geldiğin için yetersiz gelecektir.
    Personel Trainer elbette faydalı olucaktır ama ağırlık arttırırken para sıkıntısı yaşarken böyle bi lükse girmek aşsız eve pastayla gitmek gibi bence.
    Saygılarımla

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Elbetteki hacimlenirsin
    Ama sınırlı kalır
    Bana yeter dersen sana kalmış

7. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    tavsiyeleriniz için saolun set sayılarını arttır demişsiniz mesela bench press 4x12 mi yapalım birde plaka alacam tabi ama evde sehpa yok bench i nasıl yaptığımı görseniz gülersiniz halime.Set sonunda barı koycak yer yok yatar posizyonda yere bırakıyorum yani ağırlığı arttırdığım zaman yatar posizyonda yerden 50-60 kg lık barı almak öle hiçte kolay deil :) bakalım ilerliyen zamanda nasıl bi etki olacak.Birde şu ünlü marklalardan proteğin tozu kullansam şekillenmede faydasını görürmüyüm hiç kullanmadım bi denemek lazım heralde

Sayfayı Paylaş