Salonu bırakmak

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Koc01 tarafından 15 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Koc01

Koc01 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Kayseri
    Arkadaslar bu sene lise son.. (1.5 yıldır fitness yapiyorum)
    Sınava daha iyi çalışmak için salonu bırakıp evde çalışmayı düşünüyorum. 40 kglik setim var.
    sizce salonda çalışmakla evde çalışmak fazla fark eder mi?

2. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    etmez mi eder tabiki

Koc01 bunu beğendi.
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Eger sinavlar yüzünden birakiyorsan salonu bence birakma derim,hicmi ara vermiceksin?hicmi disari cikmicaksin kafani dagitmicaksin yani hep dersmi calisicaksin?yok böyle bisiy,yani dersini Calis,ara verdiginde bikac Saat git yap antremanini hem kafani toplarsin hem zinde olursun Hemde evden biraz uazklasmis olursun hep evdemi durucaksin ,bence yanlis bir düsünce.

Kadirzm45, Koc01, Balboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Çok saçma geliyor bana da 16 saat ders çalışıp 8 saat uyuyacağım 1 sene boyunca diyorsan bırak. Dersane harici günde çalışacağın 3-4 saat ders tahmini. Geriye kalan bi ton zamanın var. Arada 1-1,5 saat rahatça ayırırsın. Bi de ben bu şekilde yapıpta etrafımda başarılı olan kimseyi görmedim. Sınav var diye herşeyden soyutluyorlar kendilerini sınava çalışacağım diye, sonra bakıyorum vasat yerlere gitmişler hepsi. Bütün gün evde kalırsan kafan daha dolu olur zaten düşünmek için de çok zamanın kalıyor çalıştığını da tam anlamazsın. 3-4 saat dersini çalış, kendini soyutlama boş yere iyi yerleri kazanan insanlarla da konuşabilirsin çoğu aynı şeyi söyler zaten sabah-akşam ders çalışmak demek çok çalışmak demek değil.

Koc01, Balboa7 ve neverbackdown. bunu beğendi.
  5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    aşırı yorucu hardcore vg sporu değilde fitness yapmak iyidir öğrencilik hayatında çünkü ağır antremanlar insanı günlerce yorabilir ve sınavlarda başarısız olabilirsin yani salonu bırakma 7 gün 18 saat ders çalışarakta başarılı olamazsın

Koc01 ve Bekci bunu beğendi.
  6. Koc01

Koc01 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Kayseri
    Arkadaslar yorumlarınız icin tesekkur ederim.
    arkadaslarım, ailem ikisini bi arada götüremeyecegimi söylüyorlar ( anlayacaginiz bi baskı var üzerimde )
    Ama en iyisi devam etmek yoksa aklımda sürekli fitness kalacak

7. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Bence evde çalışman da sorun yaratabilir annen ya da baban sen çalışırken odana girip, 'Oğlum sen haltercimisin ders çalış ders, okuyacaksın sen anladın mı? ' diyebilir, babam aynen bu cümleyi kurmuştu bana:) Ama gündüz ders çalışıp akşama doğruda salona gitmen çok fazla sorun yaratmaz, kaldı ki zaten hafta da 3-4 gün yetecektir. Fakat gidipte ben bugün max deneyeceğim deyip çok fazla zorlarsan kendini ertesi gün ders mers çalışamazsın onuda söyleyeyim.

Koc01 bunu beğendi.
  8. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Senin durumu tahmin edebiliyorum. Benzeri bende de olmuştu. Eğer katlanabilirim , yorgun hissetmem diyorsan sporuna devam edebilirsin. Haftada 3 gün , orta seviye bir spor yap. Olanı koru , biraz üzerine kat ve yorgunluk yaşamayasın diye. Ben kendim bırakmıştım , yorgun oluyordum zaten sürekli. 1 yıl sınava çalışıp güzel bir yeri kazandıktan sonra istediğin kadar spor yapabilirsin. Etkileyeceğini düşünüyorsan eğer bırak. Geleceğin söz konusu , 8-9 ay spora gitmemenin yanında emin ol bir şey değil. Döndüğünde motivasyon ile toplarsın kendini yine.

Koc01 bunu beğendi.
  9. Koc01

Koc01 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Kayseri
    Kafam çok karışık karar veremiyorum:(

10. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Bırak kardeşim bence. 8-9 aylık bir süreç kaldı zaten Ağustos sonrasında. Hiç spor geçmişi olmayan birisine göre daha kısa zamanda toparlayacaksındır. Önünde uzun zaman var. Ve şu var ki Allah korusun alınacak kötü bir sonuçta yüzüne vururlar sporu :)

İlla gideceğim , çok seviyorum , çok yormadan etkilemeyecek şekilde yaparım dersen de tabi mani olmayalım. Sana kalmış

Koc01 bunu beğendi.
  11. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    ben olsam bırakırım bana da dediler 16 saat ders mi olur falan fistan gayette oldu şimdi tıp fakültesi beni bekliyor arkadaşlarım 850 liraya çalışıyorlar kardeşim sınava odaklan burada 50 yaşında adam ne bilsin senin sınavını şeyini yaşayana sor

ikisi bir yürümüyor kardeşim tam derse odaklanıyorsun hadi spor salonuna gelıyorsun allak bullak oluyor kafan bir sürü sorunu var ne kadar basit gelıyor ınsana 1 saat salona ayırsan ne olacak dimi rakiplerin 100 soru cozuyor o 1 saatte aklında olsun.

Koc01 ve snrgndr bunu beğendi.
  12. Kadirzm45

Kadirzm45 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    sen bi okul başlasın yükü baskıyı göreceksin o kadar başında dert varken salonla uğraşılmaz sürekli okul-dershane-ev üçgeninde olacaksın.
    bu arada ben salonu bırak diyorum sporu değil.

Koc01 bunu beğendi.
  13. Koc01

Koc01 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Kayseri
    Arkadaslar çok saolun yorumlar için..
    karar verdim salonu bırakıyorum..
    ama evde haftada 3 gün böyle 30-45 dakka arası bi egzersiz yapıcam anlayacağınız olan vücudu koruyacam;)

snrgndr bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş