salonlarda görülen çeşitli enstantaneler

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve z-bar tarafından 18 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. z-bar

z-bar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    1) BEN ZAYIF/ŞİŞMAN OLDUĞUM İÇİN HERKES BENİ KÜÇÜK GÖRÜYOR: Zamanında spor salonunda da çalıştığım için biliyorum ki, aslında kimse kimseyi küçük görmez çünkü öncelikle herkes kendi vücuduna ve çalışma programına yoğunlaşmıştır. Eğer başkasını küçük görme pozisyonunda biri varsa öncelikle kendi çalışma programına konsantre olamamış biridir. Bu tarz kişilerin pekte önemsenilmesi gerekmez. En doğrusu çalışmaya odaklanıp şahsi gelişmeyle alakadar olmaktır. Ayrıca dengeli ve olgun kişilikler zayıfta olsa şişman da olsa salon da iyi arkadaşlıklar kurabilirler.

2) HERKES AĞIR ÇALIŞIYOR BEN DE AĞIR ÇALIŞMALIYIM: İnsan herşeyden önce kendi vücudunu tanımalı ve başkalarının performansına bakarak kendi yolunu çizmemelidir. Çok uzatmamak için yaşadığım bir durumu aktarayım. İlk salona başladığım lise yıllarında beraber salona yazıldığım lise arkadaşlarımın göğüs ve pazı hareketlerinde, barfikste dahil benden daha ağır kilolar kaldırdığını görmüştüm ama hareketleri tam manasıyla yapmıyolardı.bense okuduğum kaynaklarda hareketlerin tam manasıyla yedirilerek yapılması gerektiğini öğrenmiştim.onun için gücümün yettiği ağırlıkla en simetrik şekilde hareketleri yedirerek yaptım ve gördüm ki kas gelişimi ve güç açısından onlardan öndeydim.bu durumu onlara çok söyledim ama onlar kişisel tatmin yoluna gittiler. hatta zamanla kaldırdığım kiloların onları solladığını gördüm. onlar bellerinden güç alarak 10 barfiks yapıyorlardı, ben belimden zerre güç almadan 4-5 barfiks yapıyordum. neyse anlaşılmıştır umarım.

3) SET ARALARINDA BİRAZ GEYİK YAPAYIM: Kulağa hoş gibi gelse de konsantre açısından oldukça kötü bir durum. Sinemaya film izlemek için, spor salonuna da spor yapmak için gidilir.Her yerin kendine özgü durumu var. İyi dengelemek lazım bu durumları.

4) ÇALIŞACAM AMA BİRAZ İSTEĞİM GELSİN BİRAZ DAHA SOHBET EDEYİM: Çok beklersiniz. En iyisi pek düşünmeden ısınma hareketlerini icra edip işe koyulmaktır. Diğer türlü sohbet ve geyik alır başını gider.Geç başlayan verimsiz bir çalışma yapmak kime ne kadar yol kazandırır ?

5) FALANCANIN SİMETRİSİ ÇOK İYİ BEN İSE BERBATIM: Kesinlikle takılınmaması gereken bir durum. Herkes kendi inşaatını yapıyor.Devlet ona 200 m2lik bir alan vermiş diyelim inşaat için size de 100 m2.sizin için önemli olan 100 m2lik alanda en güzelini yapmaktır.başkalarıyla zaman kaybetmek boşuna.

kişisel bir çalışmamdır. saygılarımla.

2. BaMbAmBaM

BaMbAmBaM Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ENDÜSTRİ MÜH. ÖGRENCİ
    ya canım böle şeyer her zaman oluyor mesela ben kendi adıma konusayım definasyona girdigim dönemlerde tekrar sayısını 20 hatta 25 e cıkarıyorum haliyle agırlık düşüyor yanımda bakıorum küüçümencik adam aynı agırlıgı kaldırıo oda bana bakıo sanki böle pispis sırıtomus gibime gelio ama bunlar kuruntu sadece...yada inş kuruntudur :D

3. z-bar

z-bar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    emin ol ki kuruntu bambambam :D definisyona devam. açıkçası ben definisyondakilere özeniyorum. tabii cahil biri bu adam neden böyle hafif çalışıyor diyebilir ama bu onun cahilliğini kanıtlar bence. ver vücuda coşkuyu gerisi boş :D

4. weider_2200

weider_2200 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İST
    bi psikolojiyi yenmek için onlar hiç yokmuş gibi dawranın.

5. snow

snow Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    nekdar görmesekde görünüyorla işte benimle kendi hocam dalga geçti vucudunda hiç birşey yok diye düşünün yani siz hoca olsanız böle birşey dermsiniz ögrensinize moralim 0 badi yaparmıyım yapmamı bilmiyorum<.

6. bluedream__tt

bluedream__tt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    snow:Bence hocana inat yapmalısın body yi Hocanın bu sözü seni biraz hırslandırmalı bence.(Belki hocan bile hırs yapman için söylemiş olabilir bilemiyorum).Hırs yapmalısın ben de yaparım diceksin ve başicaksın ve göriceksin ki o hırs,azim ve zaman seni geliştirmiş.Benim hocamda bana eridin bittin diyor ve bu beni daha çok hırslandırıp daha azimli çalışmam neden oluyor.

7. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    4 Fitness salonunda calıştım 2 sinde staj yaptım 2 sinde normal olarak calıştım her salonda görülecek tek daiimi enstantane vardır;Salonun baş hocası salonun yeni yetmelerinden birinin yanına gider ve cok zayıfsın yada kas gelişmine ihtiyacın var diyerek protein ve karbonhidratları anlatır ardından gıdaların etkisnden bahseder ve 2 kat fiyatına satma girişiminde bulunulur vs vs bi çok şekli var bu ticaretin salonların %70 inde görmek mümkündür...

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hakkaten ha spor salonunda bende çalışmıştım çok doğru söyledin, sırf bu yüzden artık çaylaklıktan çıkmaya başlamış bu sporu çok sevip antrenmanları aksatmayan tanıdığım sevdiğim gençlerin maddi durumları kesinlikle müsait olmamasına rağmen bu kazığı yemelerine dayanamıyorum ve hiç olmassa internetten nasıl sipariş verip yarı fiyatına alabileceklerini anlatıyorum yazık günah yaa adamlar resmen dişinden tırnağından artırıp 2-3 ayda bir ancak bi protein tozu kullanabiliyorlar veya kullanamıyorlar.

Hey gidi bir zamanlar cahillikten perfect 3000 kilo aldırıcının kutusundan 1 er kilo bölünmüş poşetlere doldurulmuş olarak kilosunu 40 milyondan satın alıyordum hemde kesinlikle kilo aldırıcıya ihtiyacım yokken .

Bu bazı salon sahipleri genellikle işine geldiği zaman steroidin zararlı olduğunu öğrencisi için daha erken olduğunu söyleyip işine geldiği zamanda 18 yaşını henüz doldurmuş veya daha genç olanlara dahi kendisi tavsiye edecek kadar iki yüzlü olabiliyor.

Hatta bunlardan bazılarıda aslında asla istikrarlı antrenman yapamayacak kadar bu olaya uzak, bazılarıda hiç antrenman yaptığı görülmemiş ve esasında tamamen işin ticari tarafıyla meşkuldür, sporcuyla da ilgisizdir istemiyene tavsiye veya program vermez, bide eğer salon el değiştirmişse gelen gideni aratırki hiç sormayın.

Hele birde geçen salonda universal 3001 in fiyatını sordum getittirebilirmiyiz kaça olur falan diye (ben bazen salağa yatmaya bayılırım) gözümün önünde bilgisayarda gym center a girdi bende ilgisiz bi şekilde antrenmanıma devam ettim bakalım ne diycek diye 120 mi 130 mu bişey dedi tamda hatırlamıyorum hesabedin artık.

9. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    BENİM HOCAM BODYFORUMTR.Tr'deki salon sahipleri ufak bi istisna haricinde gerçekten birşey bilmiyorlar,işi ticarete vurmuşlar tamamen.Burda sadece 1 ay hakkıyla sitedeki bilgileri takip eden biri bunu kesinlikle görecektir.Ben de arasıra gördüğüm yanlışlara üzülüyorum ve sitenin afresini veriyorum,elimden geldiğince birşeyler anlatmaya çalışıyorum.Değişik salonlardan değişik enstanteneler buyrun;

1-Vatandaş 55-60 kg civarlarında,16-17 yaşlarında somalili kıvamında bi genç.Kg alamamaktan müzdarip.Soyunma odasında hoca bi köşeye çekmiş,kulak misafiriyim :D

Hoca:Megamass getittireyim mi yine

Genç:Hocam işe yaramadı.

Hoca:Tamam o zaman.Bu sefer sana kesin kg aldırıcaz.Mega mass yanında eczaneden PRİMOBOLAN 2 haftada 1 vurunacaksın,tamam mı?

Genç:Hocam;hormon ilaç değil mi,iğne falan..

Hoca:Yok lan,hormon olan şey Sustanon,bu kan yapıcı ilaç,doktorlar herkese öneriyor :lol: Sen bana güven.

Genç:Ok.

Ben:M... abi;megamassi anladık ta,anabolizan önerilir mi;hem de böyle bi çocuğa?

Hoca:Yok zafer,kan yapıcı kg aldırıcı ilaç oğlum bu,ANAPOLİZAN farklı oğlum,o güç verir :lol:

Ben:Yaa M..abi;ANAPOLİZAN DEĞİL ANAPOLONLA KARIŞTIRMA ANABOLİZAN :D anabolizanlar da testonun yandan yemişi değil mi?Primobolan anabolizandır.Anabolizan;androgenik özelliği azaltılmış,anabolik özelliği artırılmış testodur.Primobolan da en hafif anabolizanlardandır.Ama bu yaşta,bu bünyede bi çocuğa,hem de ayda 2 kere hiçbi fayda vermez :idea:

Hoca:..... :roll: (suskun)

Hoca:Yawe zafer kimden öğreniyon bunları,sallamış bunları kim dediyse :lol:

Ben: :lol: :lol: :lol: (gülmekten gözlerim yaşardı )

O günden sonra hoca benim çalıştığım yere bile yaklaşmadı,beni görünce görmemezlikten geldi,zaten üyeliğim biter bitmez o salonu terkettim..

2-Yine oldukça zayıf bi eleman,özellikle de göğüs bölgesi tahta gibi,hoca buna özel program yapmış;bench press,incline press,incline dumbbell press,decline press,flat bench press :!:

Ben:Kardeş,napıyosun sen?

Eleman:Yaa benim göğüsler tahta gibi,hoca özel program yaptı,ama 4 aydır gelişme yok :cry:

Ben:Tabi olmas kardeş;böyle program mı olur?Hani bunun açışı,Decline la ne işin var?

Eleman:Hmm,napmalıyım?

Ben:Bi press bi açış şeklinde yapmalısın.

Hoca:Noldu hayırdır?

Ben:Abi;adamın göğüs programında açış yok,bi açış bi press en iyisi.Hem decline a ne gerek var?

Hoca:Dostum;press hacim yapar,açış definasyon içindir :lol: :lol:

Ben:Abi etme tutma,o kas nasıl yayılacak,nasıl kasa dağılacak?Proflar öyle söylüyor.

Hoca:Yaa geç profları,hepsi iğneli,hormonlu birşey bildikleri yok :lol:

Ben:Yaa abi,steroidsiz profluk mu olur?Sen hiç mi almadın yani?

Hoca:Yok lan Allah korusun,ben naturel 54 cm kol yaptım,sadece protein içerek :!: :lol:

Ben:Abi,ben başka çalışanlara benzemem,hani babam dese ki iğnesiz yarışmaya girdim,ona bile inanmam oke?

Hoca:Lan genetik meselesi,sana da protein tozu veriyim sen de yaparsın,dene istersen :lol:

Ben:54 cm kol istemem ben,fazla gelir,kalsın.. :badgrin: :badgrin:

İşte yurdumun salonlarından kısa enstanteneler.Gülelim mi ağlayalım mı belli değil.Kazıkçılık,cahillik,ukalalık,sahtekarlık diz boyu.Ve bunlar hoca sıfatı taşıyan insanlar.Aklıma gelenler ve yazabildiklerim bunlar.Devamı gelcek.. İnanın bu saçmalıklara ve ucuz oyunlara düşmeyen kişiler çok az ve ben hocalarla nane-limon olup kaç tane salon değiştirdim bu yüzden.Ama gönlüm el vermiyor insanların 2 kuruş için sağlıklarıyla oynanmasına ya da saçma sapan şekilde çalıştırılmasına.. Bu spor hakkında bildiklerim gerçekten az,çok deil 1-2 ay önce siteye yazdığım,sorduğum şeylere bugün bakınca ne kadar bilgisizmişim diyebiliyorum.Ama yine de bundan vazgeçecek değilim,amacım forumumuz sayesinde öğrendiğim doğruları olabildiğince çok insana anlatabilmek ve onlara asıl BB sporunu göstermek.Teşekkürler BODYFORUM,iyi ki varsın,sen olmasan ben de o kandırılanlar safında başarısızlığa uğramış,kazık yemiş birisi olarak,spor salonu yerinde sahilde şarap deviriyo olcaktım :oops:

10. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Benim calıştığım salonda da 1-2 komik örnek var
    1. si futbolcu 18-19 yaşlarında amacı fazla kas yapmak değil ama karındaki baklavaları cıkartmak bana dolabın içindeki gıdaları soruyor bende gerekli gereksiz hepsini anlatıyorum ardından hoca gelio ve cocuğa masaya gel orda konuşalım diyor bende acktırmadan pozisyon alıp dinliyorum bi köşede çocuk soruyoru şimdi bunlarla hemen baklavaları cıkartırmıyız güçlenirmiyz hocada herhalde olum bunlar özel üretim şeyler tüm futbolcular kullanıyor üçbüüyklerin sponsoru gnc dir zaten ..Çocuk soruyor fiyatları ne kadar,hoca da protein ve aminoasit normalde toplamda 300 milyon ama sana 200 küsür yaparız çocuk sorduğuna pişman giib tam kalkacak hoca tekrar lafa giriyor ve şöyle diyor;eğer bunları alırsan normalden 2 kat kuvetli olursun baklavalar parça parça çıkar 1-2 kere al yeter sonra iki tarafda düşünceli konuşma bitiyor..

2. si de şu yine bi kas meraklısı aminoasit kullanıyor normalde günde sabah 4 antrenaman sonrası 4 gece 2 kullanıyor.. ertesi gün salonun müdürüyle saunada konuşuyor hacim alamadım fazla ne yapayım salonun fırlama müdürüde şöyle buyuruyor; sabah 4 antrenmn öncesi 5 antrenaman sonrası 5 yatarkende 4 at.. ardından hocaaya söyluyorum hocam fazla değil mi 10 günlük adama adamı mahvedeceksin zaten adam akıllı calışma bile yapmıyor hocanın yanıt şu banane lan ben bi daha ki küp ü alacağı günü beklerim...

Daha da dolu var anlatsam bitmez ama içleri acısı hali görün diye kendimi 1-2 konu anlatma gereğinde hissettim..

11. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    Haraketlerden bi haber amcaların çok yeni gayet orjinal yeni hareketler icat etmeleri!
    salonun bazen kadınlar hamamını geçmesi 15 dk hiç hareket yapmayıp memleket meselesi tartışan tipler!
    çalıştığı 1 saatin yarım saatini cep telefonu ile geçiren tipler!
    bacak omuz mide allah ne verdiyse çalışian bir tipin herkese bi şeyler öğretmeye çalışması bu arada benimde bu öğretmlerden nasiplenmem ve çocuğu dumur etmem!

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    birden 7.30 haberlerinin yükselen sesi..noluyor yaaa..müzik cd'si bitmiş..bir hışımla..hemen koşup cdyi değiştiririm ve daha motive olan bir salon..(haber dinleyen tiplerin dışında tabi) protesto ediyorum salonlarda tv açıp millete izletenleri :x :badgrin:

13. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Gecen gun salona girdim 5-10 dk kostum isindim sonra bench giricem bi eleman calisiyomus tamam dedim beklerim herhalde 1-2 seti kalmistir.Abartmiyorum eleman en az 7-8 set girdi ne yapmaya calisiyo anlamadim oyle prof bi adamda degil yani :roll:

14. bluedream__tt

bluedream__tt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    En çok sinir olduğum olay benimde bu tür şeyler.ısınıyorum ağırlıklarımı bir kenara hep hazırlar koyarım sonra ısınır çalışmaya girerim ve tabi bu arada hazırladığım arlıklardan eser kalmaz bu beni çok sinir ediyor.Başka bir şey ise sehpa meselesi üzerine oturup teli ile oynayanlar ben tabi orada ha çaşıçak ha çalışçak sıra bekliyorum tabi sinir küpü oluyorum.bu tür şeyler saymakla bitiremem çok sinir oluyorum.

15. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    adamın teki tutturdu sana aikido hareketi göstereceğim diyor.NEymilş de eskiden vücudu iyimiş.Tabi palavra.Kendisini kabul ettirmek için dedikleri yalanlar.Birde yeni başlayanlar benim çalıştığım hazır ağırlıkları set aramda kaldırmaya çalışıyorlar.Tabi kaldıramıyprlar.Bin şekle giriyorlar.Sonra tek tek anlatıyor hoca hepsine..Zamanla bu işin olacağını

16. schwarzy

schwarzy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Student, Recepsionist
    Yer:
    Istanbul
    6 senelik spor hayatım boyunca bu tiplerle çok karşılaştım. Salona yeni başlamış elemanlara hormon pazarlığı yapan bedbaht hoca müsveddeleri, içlerinde benim en yakın arkadaşımlarımın da olduğu ancak bir türlü haz almadığım sürekli yersiz geyik yapan ahali, saçma sapan programlarla aletleri meşgul eden 2 ay sonra salonu bırakan sahillere koşan model tipler, kendi çalışmadığı gibi milleti de çalıştırmıyan aylak adamlar....
    Netice de ben hala burdayım, her gittiğimde hakkını vererek bu işi yapıyorum ama ONLAR KAYIPLAR!!!

17. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Antrenörlerin tabirinde iki türlü öğrenci vardır biri yazlıkçılar biride mevsimlik

sen mevsimlik statüssüne giriyorsun yılın 12 ayı dört mevsim devam

aslında kişiler araştıma yapsa hocalar kişileri kandıramayacak hoca bile demek gereksiz çünkü zehirleme mantığına sahip biri benim gözümde hoca değildir

Hoca zehirlememeli zehirlenmeyi önlemeli

Sayfayı Paylaş