Salonlara Denetim Geliyor..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Rambo16 tarafından 15 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Vücutçular, salonların denetimine talip

Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyon Başkanı Niyazi Kurt, Türkiye genelindeki tüm özel spor salonu ve yaşam kulüplerini denetlemek istediklerini söyledi.

Niyazi Kurt AA muhabirine, yönetim kurulu olarak salonların denetlenmesine yönelik karar aldıklarını belirtti.

Salonları sıkı bir denetime almak istediklerini belirten Kurt, “Yaptığımız yönetim kurulu toplantısında özel spor salonları ve yaşam kulüplerinin açılması, ruhsatlandırılması ve denetlenmesi yönünde karar aldık. Aldığımız kararı Spor Genel Müdürlüğü'ne rapor olarak sunucağız. Amacımız tüm spor salonlarını kayıt altına almak” diye konuştu.

Salonlarda görevli antrenörler ve yöneticilere yönelik belirli aralıklarda dopingli maddeler ve sporcu sağlığı konusunda seminer vereceklerini ifade eden Kurt, “Seminerlere katılmayan antrenörlerin çalışma belgeleri gerekirse ömür boyu çalışmamak üzere durdurulmalıdır” dedi.

Kurt, salonları A, B, C ve D kategorisinde derecelendirmek istediklerini belirten Kurt, herhangi bir yerde spor salonu açarken belirli bir prosedürün yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.

Turistik bölgelerdeki otellerin denetlenemediğini anlatan Kurt, şunları kaydetti:
    “Burada Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ortak çalışma yapması ve bu yerlerin ciddi bir denetimden geçirilmesi lazım. Bu tesislerin hangi şartlar altında spor salonları açtığı bilinmiyor. Çalışmamızdan olumlu sonuç alırsak bu turistik yörelerdeki yerleri de belirli bir standarda kavuşturarak denetimsizlikten kurtaracağız.”

Kaynak: hurriyet.com.tr

Çok geç kalmış bir adım ama bu adımın şimdi atılıyor olması hiç atılmamasından iyidir diye düşünüyorum.. Eli şırıngalı tek amacı para kazanmak olan sporla alakası olmayan "antrenör"'lerin salonlarıda kapanacak diye düşünüyorum.. Hakkımızda Hayırlısı ... : ))

pastnova, karakayaysf, Azi ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Olsun abi olsun... en başta bizm salona gelip sporla alakası olmayan kadın delisi kendini hoca zanneden herifleri görsünler

3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    sanırım spor salonuna gitme vergisi getirecekler onun için araştırma yapıyorlar :)

zrb20, pastnova, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    gelsin ya valla iyi olur bizim salon 2 ay tatile giriyor böyle bişey olabilir mi ya 2 ay ne demek :)

Phil_Heath ve pastnova bunu beğendi.
  5. jemholie

jemholie Üye

Beğenileri:
    326
    Ödül Puanları:
    73
    Çok çok geç kalındı bencede. Son 2.5 haftada 2 makinada halat koptu ölüm tehlikesi geçirdim sonuncu kopan halatta cok büyük bi sakatlık atlattım . A dan Z ye kontrol şart.

pastnova bunu beğendi.
  6. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Salonların güvenliğini felan geçtim.Sporla hiç alakası olmayan,salonun başında durup gelene geçene kafadan aynı programları yazıp,her yeni başlayana supplement satmayı misyon edinmiş hoca sıfatlı kişilere bi çözüm bulmaları lazım.Asıl büyük tehlike bu tipler.

pastnova bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş