salondaki kıskançlar

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve overmars tarafından 20 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Yazılan yazılarda hep kendimi yazıyı yazan kişilerin yerine koydum ve düşündüm...Herkes birilerinin ukalalık yaptığını, bilmişlik tasladığını(bişey bilmediği halde)vs vs anlatmış. Bunlar da beni germeye yetti...

2. kadir_meric

kadir_meric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Spor salonunda bir kaç kişi hariç bende genelde çok fazla yüz göz olmam başkalarıyla, ayrıca konuşmaya başlayınca insanın hem motivasyonu bozuluyo hemde vücut soğumaya başlıyo. ve genelliklede gidip başkalarına bişey anlatmam çünkü öğrenmek isteyen gelir ve sormak istediği neyse sorar ve bende bu kişinin alçak gönüllü bi insan olduğunu ve bişeyler öğrenmek istediğini anlar ona göre yardımcı olmaya çalışırım..çünkü bende aynısını yaptım ilk başlarda bence en mantıklısıda budur....

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bodyde başarılı olmanın şartları arasına
    üst sıralara "antreman boyunca konuşmamak , dikkati ve motivasyonu dağıtmamak" kuralını ekleyebilirim..

4. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Bir set arası 30 ila 40 saniye dinlenmek gerekir. Ve sıkı çalışan birisi ise setini bitirdikten sonra nefes nefese kalır. İşte o 30-40 saniye bilemediniz 1dklık set arası dinlenme süresini de gerçek bir sporcu; muhabbetle/tartışmayla geçirmez. En fazla tanıdıklarına bir selam verir...

Konuşacak birini bulunca bırakmayan tipler, doğru düzgün çalışmaya gayret edeneleri çok rahatsız ediyor. Bir de bu kişiler bilmedikleri konuda ahkam kesiyorlarsa insanın tüm konsantrasyonu alt üst oluyor...

5. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    evet en fazla zaraa gördüğüm konulardan biri adamların surata bakıyorum bi bakışları yani yeter artık diyorum bir insan bu kadar mı fesat olabilir düşüncesinden 2 3 gün kendime gelemediğimi bilirim bu yüzden belki hayatım boyunca salona gitmicem ama salondan kastım herkesin birbirini tanıdığı yerler böle yerlerde bu daha çok oluyor onun arkadaşı geliyor muhammbet konusu sen olup aralarında kaynayanda sen oluyorsun:D dedikodu desen cabası abartmıyorum bi çocuk halatla makinede trixeps çalışırken hocam dedi kulağımdada kulaklık var tekini çıkardım çocuk benden 1 yaş büyük bu arada geldi 1 sn dedi geçti halatın başına böyl olması gerkir dedi ve ben konsantiremi sağladığım sırada ve bu arada girmeden önce pür dikkat beni izliyor bu sırada bende ona çakırmadan bakıyorum bu kesin bişey diyecek diye çünkü çopk başıma geldi :Dkardeşim sen bu işte ihtisas yapmış birisi değilsin tipine baksam ne kas var ne boy neyse ben hareketi yaptığım sırada bölgeye vuruyorum ama o farkında değil olmadığından zaten buı kaynaklanıyor sol kuolum biraz güçsüz olduğundan dolayı bana bi sinir gelmezmi çekil kardeşim dedim bu iyice uyuz oldu ama benim sinirimi bozmaya hakkı yok konsantiremi alt üst etmeye hakkı yok, ondan sonra baktım benim yaptığım hareketi ben dinlendiğim sırada o görmüyor beni gidiyor arkadaşınıda alıp benim onun kanınca yanlış sandığı hareketi arkadaşıyla birlikte uygulamaya geçiyor işe bak:D ben içimden diyorum tabi bu çocuk durmayacak bir insanda bu kadarmı kıskançlık olur ağzıyla bana hocam dedi bide :) abi benim sezgileri kuvvetlidir bunun çalışması bitti bnimde aldı arkadaşlarını soyunmaya gidiyorlar toplu halde ben dedim bu benim hakkımda konuşmazsa namertim
    girdim beni konuşuyor yok şöyl e yapıyor böyle yaoıyor bilmemne duyuyorum pat diye bi girdim bide vücudu kabartarak :D bişey mi diyorsun kardeşim dedim çocuk şoke oldu ve ondan sonrada peşimden ayrılmadı iyide arkadaş olduk yani insanını elinde olmayan bişey galiba bazı insan lar bunu kontrol edemiyor kıskançlık v.s

ordaki hocalar desen para kazanma gütme derdindeler burda başka salon olmadığından dolayı oaraya gidiyordum. akşam gitmek imkansız görseniz bodrum katta küçük bir salon ve salonun camları buharlaşıyor hani o aynaya baktığımız camlar nefes alamıyorsun küçük salondda 15 kişi çalışıyor terler merler ben gördüğüm zaman böle çalışasım varsada çıkıyorum adamları uyarıyorum ya böyle olurmu diyorum açın klimaları adamlar klima açmıyorlar böle bişey varmı salonda ortaköyde istanbul engüzel yerinde insan bi temizlik yapar aletler 15 yüzyıldan kalma pas kir :D

2 ay gittim bi dahada yemin ettim gidersem ne olıyım diye evimde herrşeyim var allaha çok şükür internetten sipariş verip bechpreess te aldım üşenmeden karda çamurda eminönünden ağırlıkları taşıdığımı bilirim .

siz siz olun böle tiplerden uzak durun aman diyorum arkadşlar insana zararı çok oluyor en nefret ettiğim şey kıskanma çekememe böle bişey olabilirmi diyor bu sefer kendimle savaşıyorum böle insanlara diyecek bişey bulamıyorum insan olamazlar gerçi bu yazıda bayağ bişey dedim ama olsunthums:

6. cawa

cawa Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    herkes işini yapsın gerisi yalan

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Benim salonda uygulanmasada başka salonlarda şunuda gördüm
    genelde bilmeyenler olur vg de baraj 40 cm biceps ölçüsü barajdır eğer bu ölçünün altında iseniz fanatik vg ler sizle pek muhattap olmazlar. çünkü eğer bodye bir süredir gidiyorsanız kol en az 40 olmalı onların gözünde

genelde 2 kişi sohbet eder biri 43 biri 41 sonra birisi onları dinler ve bir soru sorar 43 cm kola sahip olan -senin kolun kaç der kişi de 38 der o zaman git hocaya sor der

genelde 40 ila 45 arası birlikte takılır 45 üstü az sayıda olduğundan onlar daha havalıdır 50 cm üstü ya yoktur yada 1-2 tanedir onlarda antremanı basıp giderler ve 2 kişilerse beraber takılırlar. ve hocanın birinci dereceden adamlarıdır herkes ilgi ile onları izler onlarda sert bir yüz ifadesi ile antreman yaparlar :)

bir nevi vg de de askerdeki gibi devrecilik vardır bu olayın sevdiğim yanı insanı hırslandırması.

bu arada saydam senin biceps 50 nin altında ise konuşma benimle :D

Crespo ve gymnast bunu beğendi.
  8. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bizim salonda define arkadaslarla idmandan sonra beraber "paraamparcaaa" sarkisi soyluyoruz :)

9. göktürk

göktürk Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    trizm receptions chef
    Yer:
    ANTALYA
    selam neyse ya sorun değil tüm tüm eleştirilere açığım olabilir bence şu yazacağim felsefeden gitmeli insanlar ne olursan ol yınede gel gel gör beni beni aşk neyledi bu sporda bir aşk bir kere tadına baktınmı her ne olursa olsun yinede ara versende seni buluor

10. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Yuz goz olmadiktan sonra diger insanlarla spor salonuna gitmekte sorun yok bence. Sizden iyileri gormek, mesela daha fazla kaldiran daha iri bayagi iyi bir motivasyon oluyor. Ben, bizim okulun gym'ine gidiyorum, oyle olunca ortalikta kil bir hoca olmuyor. Yalniz ufak bir derdim var. Amerikada yasiyorum, boyle olunca amerikan aygirlariyla calismak bazen insani gerebiliyor. Bu adamlarla muhatap olma derdi yok, herkesin kisisel alani (personal space) var icine zaten sokmuyorlar ama gel gelelim ki genetik olarak bizim turklerden kat be kat iri olduklarini gormek son derece can sIkici. Yani ben ne kadar yaparsam yapayim, o adam kadar heybetli durmayacagini biliyorum. Biliyorum, simdi cogu arkadas diyecek ki vg kendinle yaristir, kendi sinirlarin icinde en iyi olmaktir vs. Cogu zaman katiliyorum bu goruse ama insan egosu icin yapiyor sonucta bu sporu, ve ego tatmini icin inanin diger egolarla karsilastirmaya ihtiyacaniz var.
    Japonya'ya mi tasinsam acaba :)

11. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    sonuç olarak bu kıskançlık sporu , hepimiz birilerini yada birşeyleri kıskanıp başlamadıkmı bu spora , olucak tabi ama küçük düşürücü ve saygısız biçimde değil.

12. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Genetik olarak mı biz Türklerden iriler yoksa,hayat standartlarının yüksek oluşu,daha ileri seviye steroidlerin daha bilinçli kullanılması sebebiyle mi?
    -Bir de bu personal space,kişisel alan dediğini anlayamadım. Nasıl birşey bu? Salonda herkesin ayrı bir alanı mı var?

13. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Kisisel alan, insanlarin birbirleri arasina koyduklari mesafeyi aciklamak icin kullaniliyor psikolojide. Mesela bizde iki kisi konusurken birbirine cok yakin durur, burun buruna. Bunlarda boyle degil, aralarinda en az bir metre var. Mesela biz bir yere gitsek, konusurken diger insanlari rahatsiz etmemek icin kisik sesle konusuruz, gurultu yapan varsa da ayiplariz bunlar ne kadar saygisiz diye. Bunlarda oyle seyler hic yok, bagira cagira konusuyorlar, cunku birbirlerine sokulamiyorlar ( bir de tabi adamlarin en cok bagiran istedigini alir gorusunu benimsedigine de hatirlarmakda fayda var.) Ya da otobuse bindiginiz zaman bizde insanlar balik istifi gibi giderler, burda iki amerikaliyi sirt sirta koyamazsiniz. Sofor sIkisin diyor arkaya, kimse yerinden kimildamiyor. Bana da Istanbulda yasamis biri olarak cok tuhaf geliyor bunlar :).
    Neyse, konudan uzaklastim bu kisisel alanlari spor salonunda da gecerli. Kimse gelip de dibinize sokulmuyor. Ya da kardes nasil oluyor o hareket, bana da bir gostersene demiyor. Onun icin rahat.
    Ilk soruya gelince, valla genetik olarak iyiler. Boy ortalamasi, omuz genisligi falan bizden iyi. Spor yapmayanlarda da boyle bu. Benim boyum 181, burda kendimi ufak tefek hissediyorum bazen. Streoid konusunda bizden iyi olduklarini zannetmiyorum. Altyapi iyi oldugu icin adamlar iyi duruyorlar. Yoksa, o da VG yapiyor ben de. Bir de bu adamlarda cocukluktan beri aileler surekli spora tesvik ediyor. Onun da cok etkisi oldugunu zannediyorum. Bizim kucukken oynadigimiz bir top vardi, onun da vucudun gelisimine ne kadar faydasi var tartisilir. Bunlar yuzme, kayak, amerikan futbolu derken genetik kapasitlerini zorluyorlar.

Reddie bunu beğendi.
  14. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    şu an üniversitede hazırlıktayım. bizim derslerimize girenler amerikalıkar var konuşma derslerine . aynı zamanda ingilizce çalışamak için bir kuruma gidiyorum oradaki amerikalılarda da konuştum kütürlerini bayağı bi öğrendim . aneximandros un dediği tamamiyle doğru . hatta amerikalı bir hoca bizim otobüs duraklarımızda şikayet etti. herkez omuz omuza diye . dünyada buna en önem veren toplum amerika . bizde olurya yüzümüzün arasında 30cm olur . eğer amerikada birine bunu yapsanız geri gekilirmiş. çünkü insanlar siz onların suratına girmek istiyormuş gibi hissederlermiş. onun dışında gerçekten spora çok meraklılar boy ortalaması olarak benim gördüğüm onlarda bayanlarda 165-175 arası neredeyse bizim erkekler kadar erkeklerde ise 180-190 arası tabiki daha uzunları ve kısaları var ama genetik olarak bu şekilde. amaşu var hayat şartlerı anlamında kıyasladığınız zaman amerika türkiyede çok daha rahat . bizde bi biftek dediğin bi restaurantta küçücük bir şeydir adamlarda hafa kadar porsiyonlarıda amerikalıların bayağı büyük. sadece genetik değil çocukluktan çok iyi besleniyolar belki bizde çocuklukta eti sütü bu kadar çok yesekdik çok daha uzayabilirdik . birde ilginçtir tr çok nadir çok ciddi düzenli spor yapan bayan bunlar sürekli yapıyor. benim dersime giren bir bayan bana 1 saat boyunca yaklaşık saatte 14 km hız ile koştuğunu söyledi yanındaki kız da 9 la mı ne can hıraç koşuyomuş . ben bu koşumu dedim kendi kendime dedi . ha birde aklıma gelmişken yazayım tesadüfen bir arkadaşımın sınıfına girdim bunlar speaking skill instructoru tahtaya derste average man 5 inç 10 feet demiş yani 177.5 ki bu tr ortalaması için iyi bir boy

15. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    kendılerını uyarıcı sanıyolar galıba :D

16. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    kaslari sasirtayim diye biraz abarttim vahsilestirdim idmanlari bu aralar ve olan oldu soyunma odasina giren iki kurtlar vadisi arkadas sanirim kiskandilar beni. gordugum ilk 28 kisi helal iyi calisiyorsun diyip bu ikisi cins davraninca bu kaniya vardim. (durup dururken degil yani)

ters bakislar vs. ilk once anlam veremedim tuhafima gitti acikcasi, sonradan ben de ayar oldum ve aynen iade ettim tavirlarini.

ben sekil semalden once kafama iyi geldigi desarj oldugum icin yapiyorum bu sporu, bana ne ki baskasindan...

17. zaur-zz

zaur-zz Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    webmaster
    Yer:
    azerbaycan
    ya zaman gechdikce insan artik sikiliyor. 2 saat dozulmez oluyorş

18. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Türkçeyi lütfen düzgün konuşalım!
    Dediklerinizden birşey anlamak zor

Morpheuss bunu beğendi.
  19. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Arkadaş galiba azeri flexor... Ama gerçekten de anlamak zor :D

20. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0

Bence asıl, klavyedeki Türkçe karakter eksiğinden dolayı çıkan ykelimede oluşabilecek anlam hatası düzeltilmeli...:D

Sayfayı Paylaş