salonda pilav kaşıklamak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Orkun Oltu tarafından 27 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Beyler şimdi antremandan sonra işyerine yetişmem lazım işyerindede yemek içinn bi ortam yok vede yoğun çalışıyoruz bildiğiniz gibi antreman sonrası öğün önemli. Aklıma takılan antreman bitişinde proteini içtikten sonra pilav ve tavuk yemelimiyim yada direk anteemandan sonra proteinle birlikte yumulıyımmı tavuk pilava :)

2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    yulaf ve lor mixer gecirip icmeye denedinmi? Zira idman hemen sonra yemek ne kadar dogru olur bilemem

3. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Yulafı sabah kahvaltısında tuketıyorum. Gun ıcınde okadar fazla yulaf zararlı olur herhalde ayrıca jay cutlerin bir makalesinde antremandan hemen sonra pirinç kekleri vs gibi şeyler tükettini belirtmiş yani antremandan hemen sonra yemek zararları olsada hiç yememekten faydalıdır diye düşünüyorum

4. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    gün icinde yulaf niye zararli olsun

5. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    sen de pirinç keki yap :) iş yerine geçtikten bir süre sonra yersin.. benim okuduklarımdan çıkardığım bir olay şu : sindirim faaliyetinde vücuddaki kanın ciddi bir bölümü mideye yönlendiriliyor.. oysa idman sonrasındaki belli bir süre içinde vücud kullanılan kaslara kan yolladığı için bu süre zarfında ana öğün sindirimi başlatmak, yani bişiler yemek sıkıntı yaratıyor.. benzer durum banyo için de geçerli.. banyo sonrası vücud ısısını dengelemek için ellere yüze ve ayaklara kan pompalanıyor.. banyodan hemen sonra sindirim başlatılırsa yine kan dolaşımı olumsuz etkileniyor.. asıl konuya dönersek en azından 30dk 45dk sonra yiyecek şekilde beslenme çantası yapabilirsen daha iyi olur heralde :)) bu söylediğim birçok sindirim enzimini ve mide kasılmasını gerektiren öğün için geçerli elbette :))

6. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Güniçinde değil fazlası yoksa yulafı çok severim ben :)
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Mayıs 2014 ---
    Tmm abi saolasın öyle yapcaz artık :)

Sayfayı Paylaş